Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Господарський суд Запорізької області повернув до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя приміщення кафе, власник якого заборгував міському бюджету понад 40 тис. грн. орендної плати

08 вересня 2017, 10:28

Запорізька місцева прокуратура №1 звернулась до Господарського суду Запорізької області з позовом в інтересах держави в особі Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради до фізичної особи-підприємця про розірвання договору оренди та звільнення нежитлового приміщення шляхом виселення.

Встановлено, що у травні 2016 року приватному підприємцю на підставі договору оренди було надане нежитлове приміщення по вулиці Пархоменка в м. Запоріжжя площею 145,5 м2.

Вказаним договором на відповідача був покладений обов’язок щодо своєчасного внесення орендної плати.

Однак, відповідач систематично порушував свої зобов’язання зі сплати орендних платежів, внаслідок чого утворився борг в сумі понад 40 тис. грн. за період з травня 2016 року по березень 2017 року.

Порушення підприємцем зобов’язань щодо своєчасного внесення орендної плати є тривалим та систематичним, за наданими до справи документами становить більш ніж 3 місяці поспіль.

Вказані обставини відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та умов спірного договору є підставою для дострокового розірвання договору та зобов’язання орендаря повернути об’єкт оренди на умовах, зазначених у договорі.

За таких обставин, Господарським судом Запорізької області 15.08.2017 було прийнято рішення по справі №908/1279/17, яким позов  задоволено, договір оренди розірвано, фізичну особу-підприємця зобов’язано звільнити нежитлове приміщення шляхом його виселення на користь Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради.

Рішення суду не оскаржувалося в апеляційному порядку та набрало законної сили, видано накази на його виконання.