flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги відповідачів: 3/ Товариства з обмеженою відповідальністю “ДІАНКА-ПРОД”, м. Донецьк 5/ Асланової Ганни Петрівни, м. Донецьк 6/ Асланова Петра Васильовича, м. Донецьк у справі № 908/3026/20 (908/992/21)

17 серпня 2021, 16:01

  номер провадження справи  26/39/20 

      

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

  

 12.08.2021                                                   Справа № 908/3026/20(908/992/21)

 м.Запоріжжя Запорізької області

Суддя Юлдашев Олексій Олексійович, розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “НАП ФІНАНС”, м. Запоріжжя

до відповідачів: 1/ Товариства з обмеженою відповідальністю “СІНТЕЗПРОДСЕРВІС”, м. Київ

2/ Товариства з обмеженою відповідальністю “МАРІОНІКА”, селище Опитне, Бахмутський район, Донецька область

3/  Товариства з обмеженою відповідальністю “ДІАНКА-ПРОД”, м. Донецьк

4/ Товариства з обмеженою відповідальністю “ТМ “ІНТЕРТЕКС”, м. Київ

5/ Асланової Ганни Петрівни, м. Донецьк

6/ Асланова Петра Васильовича, м. Донецьк

про стягнення заборгованості  17    872    570,73 грн

 

в межах справи № 908/3026/20

про банкрутство -  Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “НАП ФІНАНС”, м. Запоріжжя

Кредитор - Товариство з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “Горизонт”, м. Київ

 

 

За участю (найменування сторін та інших осіб, що беруть участь у справі):

 

Відповідач 5

представник відповідача 5/ Асланової Ганни Петрівни, м. Донецьк - адвокат Лавренюк А.С., ордер серія КС №795198 від 06.08.2021р.

 

Відповідач 6

представник відповідача 6/ Асланова Петра Васильовича, м. Донецьк - адвокат Лавренюк А.С., ордер серія КС №795200 від 06.08.2021р.

 

УСТАНОВИВ:

                                                         

         Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 10.06.2021 прийнято позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “НАП ФІНАНС”, м. Запоріжжя до відповідачів про стягнення 17    872    570,73 грн, до розгляду в межах справи №908/3026/20 про банкрутство позивача, відкрито провадження з розгляду позовної заяви. Ухвалено розглядати позовну заяву за правилами загального позовного провадження з урахуванням особливостей, визначених Кодексом України з процедур банкрутства. Підготовче засідання призначено на 01.07.2021р. о 12-20.

         Ухвалою суду від 01.07.2021 підготовче засідання відкладено на 29.07.2021, у зв’язку з неявкою представників сторін.

      Ухвалою від 29.07.2021 закрито підготовче провадження у справі №908/3026/20 (908/992/21) з розгляду позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “НАП ФІНАНС”, м. Запоріжжя до відповідачів про стягнення 17      872      570,73 грн, та призначено справу до розгляду по суті на 12.08.2021. о 12-00 год.

         До суду 12.08.2021 надійшли письмові пояснення від представника відповідача-5 в яких просить суд відмовити у задоволенні позову.

         Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача-5, суд за власною ініціативою вирішив залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача –  Товариство з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія Горизонт” (ЄДРПОУ 39013897, 01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, 44, офіс 104).

         Відповідно до ч.1 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов’язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов’язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

         Відповідно до приписів пункту четвертого частини п'ятої ст. 13 ГПК України, суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цих кодексом.

Згідно приписів статті 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Основними засадами (принципами) господарського судочинства є: верховенство права, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами, змагальність сторін, диспозитивність, пропорційність, обов`язковість судового рішення, забезпечення права на апеляційний перегляд справи, забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у визначених законом випадках, розумність строків розгляду справи судом, неприпустимість зловживання процесуальними правами, відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення.

Статтею 177 Господарського процесуального кодексу України визначено завдання та строк підготовчого провадження.

Згідно з частиною 1 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Згідно з приписами статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.

За змістом статті 182 Господарського процесуального кодексу України визначено, що підготовче засідання проводиться з повідомленням учасників справи, а також наведено дії, які здійснює суд у підготовчому засіданні з метою забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Згідно ч. 3 статті 198 Господарського процесуального кодексу України головуючий відповідно до завдання господарського судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи.

Відповідно до статті 7 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним відповідно до закону. Судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленому законами України.

Згідно зі статтею 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” та частини 4 статті 11 Господарського процесуального кодексу України суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав та основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Стаття 6 Конвенції про захист прав та основоположних свобод (далі Конвенція) гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи. Право на розгляд справи означає право особи звернутися до суду та право на те, що його справа буде розглянута та вирішена судом. При цьому, особі має бути забезпечена можливість реалізувати вказані права без будь-яких перепон чи ускладнень. Здатність особи безперешкодно отримати судовий захист є змістом поняття доступу до правосуддя. Перешкоди у доступі до правосуддя можуть виникати як через особливості внутрішнього процесуального законодавства, так і через передбачені матеріальним правом обмеження. Для ЄСПЛ природа перешкод у реалізації права на доступ до суду не має принципового значення.

З метою справедливого та неупередженого вирішення даного спору, ефективного захисту порушених прав і законних інтересів, забезпечення додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій та здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, з огляду залучення до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача, суд дійшов висновку щодо повернення до розгляду справи у підготовчому провадженні.

         Керуючись статтями    50,    182,    183,    233,    234,    235 Господарського процесуального кодексу України,  суд

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Повернутися до розгляду справи у підготовчому провадженні.
  2. Продовжити підготовче засідання у цьому ж судовому засіданні.
  3. Залучити до участі у справі № 908/3026/20(908/992/21) в якості третьої особи, яка не заявляє      самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача – Товариство з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія Горизонт” (ЄДРПОУ 39013897, 01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, 44, офіс 104).
  4. Зобов’язати позивача:

- надіслати на адресу третьої особи позов разом з додатками.

- надати суду детальний розрахунок стягуваної суми.

  1. Запропонувати третій особі надати суду відзив на позовну заяву.
  2. Підготовче засідання відкласти на   16.09.21 о 12:30. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул.Гетьманська, 4.  

         Документи надаються завчасно до засідання (із супровідним листом) через службу діловодства суду. При поданні копій документів необхідно додержуватись вимог ч.ч. 2, 4, 5 ст. 91 ГПК України, пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ4163-2003), затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, згідно з яким відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: “Згідно з оригіналом”, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

         Електронна адреса Господарського суду Запорізької області: inbох@zp.arbitr.gov.ua.

         Відповідно до ч. 8 ст. 42 ГПК України, документи, в тому числі заяви з процесуальних питань, які подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, скріплюються електронним цифровим підписом (ЕЦП) учасника справи (його представника). Документи не скріплені ЕЦП судом не  реєструються, відповідні заяви та клопотання залишаються без розгляду.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492. 

         “Гаряча” телефонна лінія суду функціонує за номером  (061) 764-89-30, прес-секретар господарського суду Запорізької області - Клімова Наталія Миколаївна.

         Отримати інформацію по справі можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/sud5009/. Ознайомитись з процесуальними документами у справі – в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.

         Згідно з ч.2 ст. 235 ГПК України ухвала набирає законної сили з моменту її винесення суддею  - 12.08.21.

 

         Ухвала оскарженню не підлягає.

 

 

                Суддя                                                                                         О.О. Юлдашев