flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги сторін та учасників справи № 908/1277/21

11 березня 2022, 13:03

   номер провадження справи  26/22/21         

      р

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ПОСТАНОВА

Іменем України

 

 24.02.2022                                                                              Справа № 908/1277/21

 м.Запоріжжя Запорізької області          

Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали господарської справи

кредитори – 1/ Товариство з обмеженою відповідальністю “Трейдфіст”, код ЄДР 41911476 (01103, м. Київ, вул. Михайла Бойчука, 17, поверх 3)

2/ Товариство з обмеженою відповідальністю “ГрейтУльтра”, код ЄДР 42550152 (09106, Київська область, м. Біла Церква, бул. Олександрійський, 151, офіс 24)

3/ Товариство з обмеженою відповідальністю “Фрост Трейд”, код ЄДР 42221440 (08130, Київська область, Києво-Святошинський район, село Петропавловська Борщагівка, вул. Ярослава Мудрого, 1А)

боржник – Товариство з обмеженою відповідальністю “Агромакс-Люкс”, код ЄДР 42551884 (69035, м. Запоріжжя, вул. Жаботинського, 50)

 

  

Представники сторін не з’явились

 

 

УСТАНОВИВ:    

         23.02.2022 до Господарського суду Запорізької області надійшли протоколи зборів та комітету кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю “Агромакс-Люкс” від 17.02.2022. Кредиторами прийнято рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Ліквідатором вирішено призначити арбітражного керуючого Шимана Є.О., який виконував функції розпорядника майна боржника та надав відповідну згоду.

         Також, на затвердження до суду 23.02.2022 надійшов звіт арбітражного керуючого Шимана Є.О. про нарахування і виплату грошової винагороди за період з 01.06.2021 по 16.02.2022 у розмірі 140    142,72 грн. Зазначений звіт схвалений зборами кредиторів.

Вивчивши подані документи та наявні матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання боржника банкрутом та переходу до ліквідаційної процедури, виходячи з наступного.         

 За приписами ч.1 статті 49 Кодексу України з процедур банкрутства (далі-КУзПБ) у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.

Згідно зі статтею 6 КУзПБ до боржника-юридичної особи застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника, санація боржника, ліквідація банкрута.

Відповідно до ч.4 статті 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб'єктів господарювання банкрутами встановлюються цим Кодексом та іншими законами.

Згідно з частинами 1, 2 статті 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності, цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.

Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

Відповідно до статті 1 КУзПБ під банкрутством розуміється визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.

         Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строком на дванадцять місяців.

         Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов’язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

         Відповідно до ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції кредиторів належить прийняття рішення про: звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; частиною 8 ст. 48 встановлено, що до компетенції комітету кредиторів належить рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого.

         Виходячи з положень ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства рішення зборів кредиторів чи комітету кредиторів є способом волевиявлення кредиторів.

Як вбачається із матеріалів інвентаризації майна боржника, матеріальні цінності відсутні, грошові кошти на рахунках підприємства відсутні, дебіторська заборгованість відсутня, кредиторська заборгованість становить 191    365    679,91 грн.

Згідно з відповідями уповноважених органів на запити розпорядника майна боржника, у Товариства з обмеженою відповідальністю “Агромакс-Люкс” не виявлено майна та активів, достатніх для відновлення його платоспроможності.

Підприємство - боржник не має активів за рахунок яких можливо було б погасити кредиторську заборгованість. 

       Отже, у процесі аналізу, проведеного згідно “Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства”, установлено: відсутність ознак доведення до банкрутства боржника, відсутність ознак приховування банкрутства, відсутність ознак фіктивного банкрутства. Коефіцієнт забезпечення власними засобами, на протязі аналізованого періоду, значно нижче нормативного значення, що в свою чергу перекреслює можливість використання позасудових заходів відновлення платоспроможності ТОВ “Агромакс-Люкс”. Коефіцієнти, що характеризують фінансовий стан підприємства, набагато нижче норми, однак у зв’язку з об’єктивними умовами подальша діяльність підприємства є нерентабельною. Всі зобов’язання підприємства сформовані за рахунок кредиторської заборгованості, що знижує платоспроможність і фінансову стійкість підприємства, і збільшує його фінансову залежність перед кредиторами.  

Таким чином, у боржника виявлена недостатність майна для задоволення вимог кредиторів.

         17.02.2022. відбулися збори кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю “Агромакс-Люкс”  на яких прийнято рішення клопотатись перед господарським судом про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Шимана Є.О.

         Згідно із ч. 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається. Господарський суд вважає за необхідне, скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.

Відповідно до ч. 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов’язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, слід здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.

Слід затвердити звіт арбітражного керуючого Шимана Є.О. про нарахування і виплату грошової винагороди за період з 01.06.2021 по 16.02.2022 у розмірі 140    142,72 грн, відповідно до ч.6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства. 

    На підставі викладеного,  керуючись статтями 2, 30, 58, 59, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 12, 234, 235, 243 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:          

 

    Затвердити звіти арбітражного керуючого Шимана Є.О. про нарахування і виплату грошової винагороди за період з 01.06.2021 по 16.02.2022 у розмірі 140    142,72 грн.

      Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю “Агромакс-Люкс”, код ЄДР 42551884 (69035, м. Запоріжжя, вул. Жаботинського, 50).

         Припинити повноваження розпорядника майна боржника Шимана Є.О.

     Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю “Агромакс-Люкс”, код ЄДР 42551884 (69035, м. Запоріжжя, вул. Жаботинського, 50)  - банкрутом.

         Відкрити ліквідаційну процедуру.

         Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю “Агромакс-Люкс”  призначити арбітражного керуючого Шимана Євгена Олександровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1747 від 05.11.2015; адреса: 49027, м. Дніпро, пл. Соборна, 1Б, прим.304).

         Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України  повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

     Скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.

          Зобов’язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства у строк до 24.02.2023.

    Копії постанови надіслати: кредиторам, боржнику, ліквідатору, Департаменту реєстраційних послуг ЗМР, ГТУЮ у Запорізькій області.

         Постанова набирає законної сили у день її винесення – 24.02.2022р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст.ст. 256-259 ГПК України.

         Постанову складено та підписано 04.03.22.

 

 Суддя                                                                                 О.О. Юлдашев