flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги сторін у справі № 908/51/22

11 березня 2022, 13:19

  номер провадження справи  26/13/22

          р

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

 

 02.03.2022                                                                           Справа № 908/51/22

 м.Запоріжжя Запорізької області

 

Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали господарської справи

кредитор –  Приватне підприємство “АМТЕР 21”, код ЄДР 36687422 (47723 Тернопільська область, Тернопільський район, село Підгородне, вул. Вербицького, буд. 10)

боржник – Товариство з обмеженою відповідальністю “Всеукраїнська Служба Безпеки”, код ЄДР 40047903 (69063 Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Покровська, буд. 23-а)

 

 

 

    Представники сторін не з’явились       

 

 

         У підготовчому засіданні суду розглядається заява Приватного підприємства “АМТЕР 21” про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Всеукраїнська Служба Безпеки”.  

Представники сторін у судове засідання 02.03.2022 не прибули. Сторони повідомлені своєчасно та належним чином. Згідно зі ст. 202 ГПК України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

           Вивчивши матеріали справи, проаналізувавши діюче законодавство, суд

 

                                            УСТАНОВИВ: 

Згідно з положеннями ч.1 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з’ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

У відповідності до ч.2 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов’язані з розглядом справи. 

           Так, з матеріалів справи вбачається, що заборгованість боржника перед кредитором складає 750   000,00 грн та підтверджується: договором поставки №ДП-17022021 від 17.02.2021, специфікацією до договору, видатковою накладною №ВНДП17022021 від 01.03.2021, актом звірки взаємних розрахунків, підписаний обома сторонами.

           Отже, загальний розмір заборгованості становить 750   000,00 грн.

           Заборгованість боржника перед кредитором до цього часу не погашена.

           Судом визнаються зазначені грошові вимоги кредитора до боржника. 

           Вищевказані факти свідчать про наявність підстав для відкриття провадження справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Всеукраїнська Служба Безпеки”. 

      За таких обставин, суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Всеукраїнська Служба Безпеки”, визнати вимоги ініціюючого кредитора – Приватного підприємства “АМТЕР 21” до боржника у розмірі 750   000,00 грн, ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, процедуру розпорядження майном боржника,  та призначити розпорядника майна боржника.

         17.10.2020 набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства” відповідно до якого розділ “Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу України з процедур банкрутства доповнено пунктом 21 такого змісту: “До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

      Заява ініціюючого кредитора або боржника — фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник — фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

   Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією”.

     До заяви кредитора долучено заяву про надання згоди на участь у цій справі арбітражного керуючого Сєдової Наталі Іванівни.          

Розглянувши кандидатуру арбітражного керуючого Сєдової Н.І., надану в заяві інформацію, додані до заяви копії документів, суд дійшов висновку, що ця кандидатура відповідає встановленим Кодексом України з процедур банкрутства вимогам.

          За таких обставин, розпорядником майна боржника у даній справі призначається арбітражний керуючий Сєдова Наталя Іванівна (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 496 від 09.04.2013; адреса: вул. Гагаріна, 8, офіс 69, м. Запоріжжя, 69005).

За положеннями ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду (ч.1 ст.30 Кодексу).

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень (абз.1 ч.2 ст.30 Кодексу).

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі (абз.6 ч.2 ст.30 Кодексу).

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі (абз.7 ч.2 ст.30 Кодексу).

За правилами ч.8 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається, між іншим, про встановлення розміру   винагороди розпорядника майна та джерела її сплати.

У відповідності до приведених норм Кодексу України з процедур банкрутства,  враховуючи відсутність у справі відомостей про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні  12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, слід встановити розпоряднику майна грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих заявником (ПП “АМТЕР 21”)  на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області, за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, згідно з ч. 2 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства.  

У відповідності до ч.9 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, слід здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство.  

Проте, суд вважає зазначити про наступне.

            24.02.2022 в Україні введено воєнний стан.

В Указі Президента України №64/2022 від 24.02.2022 “Про введення воєнного стану в Україні” зазначається: “У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану"   постановляю:

  1. Ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
  2. Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об'єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України "Про правовий режим воєнного стану" заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
  3. У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового  режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 – 34, 38, 39, 41 – 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного  стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану"”.

Враховуючи введення в Україні воєнного стану, суд вважає за необхідне зобов’язати розпорядника майна виконати вимоги ч.5 ст. 47 КУзПБ  після  закінчення строку, на який воєнний стан  було введено.

Керуючись ст.ст.2, 28, 30, 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 3, 12, 20, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

 

УХВАЛИВ:

 

   Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Всеукраїнська Служба Безпеки”, код ЄДР 40047903 (69063 Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Покровська, буд. 23-а).

         Визнати грошові вимоги Приватного підприємства “АМТЕР 21” до боржника у розмірі 750   000,00 грн основного боргу.

         Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

         Ввести процедуру розпорядження майном боржника.

         Розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Сєдову Наталю Іванівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 496 від 09.04.2013; адреса: вул. Гагаріна, 8, офіс 69, м. Запоріжжя, 69005). 

Зобов’язати розпорядника майна Сєдову Н.І. надавати суду проміжні звіти про проведену роботу щомісячно.

Встановити розпоряднику майна грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих заявником (ПП “АМТЕР 21”) на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області, за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, згідно з ч. 2 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства.  

Здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника.

Зобов’язати розпорядника майна надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів після  закінчення строку, на який воєнний стан  було введено.

Строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна встановити після  закінчення строку, на який воєнний стан  було введено.

Попереднє засідання суду призначити на 26.04.2022 об 11--30.

Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул.Гетьманська, 4. Номер телефону гарячої лінії  суду: (061) 764-89-30.

 

 Копії даної ухвали надіслати: кредитору, боржнику, розпоряднику майна, ГУ ДПС у Запорізькій області, ГУ ДПС у м. Києві, ГТУЮ у Запорізькій області, Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, Жовтневому районному суду м. Запоріжжя.

Згідно з ч.12 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її постановлення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня   складення повного тексту ухвали за правилами, визначеними ст. ст. 254-259 Господарського процесуального кодексу України, шляхом подання апеляційної скарги наразі через Господарський суд Запорізької області.

 

           Ухвалу складено та підписано-10.03.22.

 

 

 

      Суддя                                                                                                          О.О. Юлдашев

 

 

 

 

До уваги сторін у справі № 908/51/22