flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги Приватного акціонерного товариства «Бердянське підприємство теплових мереж», м. Бердянськ, Запорізька область, у справі № 908/1837/22

24 жовтня 2022, 12:00

До уваги Приватного акціонерного товариства «Бердянське підприємство теплових мереж», м. Бердянськ, Запорізька область, у справі № 908/1837/22!

 

 

номер провадження справи  24/136/22

      р

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА 

про відкриття провадження у справі                

 

  26.09.2022                                                                                                   Справа № 908/1837/22 

 м. Запоріжжя

 

Господарський суд Запорізької області у складі судді Азізбекян Тетяни Анатоліївни, розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Енерговатт”                             (вул. Шовковична, буд. 38, офіс 26, м. Київ, 01004, ідентифікаційний код 44395453)

до відповідача: Приватного акціонерного товариства “Бердянське підприємство теплових мереж” (вул. Морська, буд. 65/97, м. Бердянськ, Запорізька область, 71100 ідентифікаційний код 05541120)

про стягнення 1791823,33 грн.

 

ВСТАНОВИВ:

 

Товариства з обмеженою відповідальністю “Енерговатт” звернулось до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства “Бердянське підприємство теплових мереж” про стягнення основного боргу за поставлену електричну енергію в сумі 1791823,33 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.09.2022 наведену вище позовну заяву передано для розгляду судді Азізбекян Т.А.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

24.02.2022 в Україні введено воєнний стан.

15.08.2022 Верховна Рада  України прийняла за основу і в цілому проект Закону про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні”, за яким воєнний стан в Україні продовжують з 05 години 30 хвилин                                             23 серпня 2022 року строком на 90 діб.

Відповідно до ст. 26 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України. Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється. У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами України може бути змінена територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місцезнаходження судів. Створення надзвичайних та особливих судів не допускається.

Господарський суд Запорізької області не припинив здійснювати судочинство.

Відповідно до ч. ч. 1 - 5 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов’язковою.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

У зв’язку з наявністю обставин, що загрожують життю, здоров’ю та безпеці відвідувачів суду в умовах збройної агресії проти України, враховуючи наявність у суду технічної можливості забезпечити розгляд справи в режимі відеоконференції з використанням системи відеоконференцзв’язку “EASYCON”, суд ухвалив здійснювати розгляд справи № 908/1837/22 в судовому засіданні з використанням системи відеоконференцзв’язку “EASYCON”. Для підключення сторін у справі в день проведення судового засідання до системи відеоконференцзв’язку “EASYCON” сторонам слід завчасно до судового засідання повідомити суду електронну адресу, за якою здійснено реєстрацію сторін в системі відеоконференцзв’язку “EASYCON”, та прізвище, ім’я, по-батькові представників, які будуть приймати участь у відеоконференції.

Керуючись ст. ст. 176, 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 908/1837/22.
  2. Присвоїти справі номер провадження 24/136/22.
  3. Розглядати справу за правилами загального позовного провадження.
  4. Підготовче судове засідання призначити на 01.11.2022 о 12 год. 40 хв.
  5. Справа буде розглядатися в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, Гетьманська, 4, корпус № 2, каб. № 217 (про відповідний зал судового засідання буде повідомлено додатково), телефон контакт-центру: 044-207-35-46.
  6. Розгляд справи № 908/1837/22 в судовому засіданні 01.11.2022 о 12 год. 40 хв. здійснювати з використанням системи відеоконференцзв’язку “EASYCON”.

Запропонувати сторонам у справі приєднатися до участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв’язку “EASYCON”, завчасно до судового засідання повідомити суду електронну адресу, за якою здійснено реєстрацію відповідача в системі відеоконференцзв’язку “EASYCON”, та прізвище, ім’я, по-батькові представників, які будуть приймати участь у відеоконференції.

Електронна адреса Господарського суду Запорізької області: inbох@zp.arbitr.gov.ua.

  1. Позивачу у строк не більше ніж п’ять днів з дня отримання відзиву надати суду відповідь на відзив із його документальним обґрунтуванням. Одночасно з надісланням (наданням) відповіді до суду направити її копію з доданими документами відповідачу докази направлення/надання надати суду (додати до відповіді).

Запропонувати позивачу надати всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оригінали усіх документів, доданих до позовної заяви - суду для огляду.

Суд роз’яснює позивачу що відповідно до п. 2 ч. 2 та ч. 3 ст. 46 ГПК позивач вправі до закінчення підготовчого засідання збільшити або зменшити розмір вимог, змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.

  1. Запропонувати відповідачу подати відзив на позов із урахуванням вимог ст.165 ГПК України, не пізніше п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, в якому навести мотиви повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на законодавство. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити копію відзиву та доданих до нього документів позивачу, докази направлення/надання надати суду (додати до відзиву). Надати оригінали усіх документів, доданих до відзиву – суду для огляду.

Суд роз’яснює, що відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

  1. Запропонувати відповідачу подати заперечення із урахуванням вимог ст. 167 ГПК України, у строк не більше ніж п’ять днів з дня отримання відповіді на відзив, одночасно надіслати позивачу – копію заперечень.
  2. При направленні у судове засідання уповноважених представників, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
  3. Подання письмових доказів сторонами у справі має здійснюватися до дня судового засідання з супровідним листом через службу діловодства суду.
  4. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу зазначену в Заявці.
  5. Попередити сторін у справі про відповідальність передбачену ст. 135 ГПК України.

Відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

  1. Відповідно до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
  2. Копії цієї ухвали надіслати сторонам у цій справі для відома та виконання.
  3. Ухвалу підписано 21.10.2022.

 

Суддя                                                                                                             Т.А. Азізбекян