Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ДО УВАГИ!!! Учасників справи Товариства з обмеженою відповідальністю “Блискавка-12”, Запорізька область, м. Мелітополь та Короб Михайла Геннадійовича, Запорізька область, м. Мелітополь по справі № 908/2233/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
14.11.2022 Справа № 908/2233/22
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С., розглянувши матеріали
за позовом Акціонерного товариства “Перший український міжнародний банк”, 04070, м. Київ, вул. Андріївська, буд. 4
до відповідача 1. Товариства з обмеженою відповідальністю “Блискавка-12”, 72311, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Вакуленчука, буд. 99/14Г
до відповідача 2. Короб Михайла Геннадійовича, 72319, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Гетьманська, буд. 137, кв. 33
про стягнення коштів
установив
08.11.2022 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Акціонерного товариства “Перший український міжнародний банк”, м. Київ до відповідачів Товариства з обмеженою відповідальністю “Блискавка-12”, Запорізька область, м. Мелітополь та Короб Михайла Геннадійовича, Запорізька область, м. Мелітополь про солідарне стягнення заборгованість за договором про надання банківської послуги - овердрафт “Легкий” № МБ-ZАР-ОВ-КФ-І68 від 11.02.2022 та договором поруки № МБ-ZАР-П-КФ-І68/1 від 11.02.2022, яка станом на 04.10.2022 (включно) складає 123 809,63 грн, з яких: заборгованість за сумою кредиту в розмірі 109 782,56 грн, заборгованість за процентами за користуванням кредитом в розмірі 11 284,02 грн, заборгованість за комісійною винагородою за управління лімітом овердрафту в розмірі 2743,05 грн.
Крім того, позивачем заявлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.11.2022, справу № 908/2233/22 передано на розгляд судді Горохову І.С.
В позовній заяві позивачем зазначено про неможливість надіслання копії позовної заяви із доданим до неї документами відповідачам у зв`язку із тим, що АТ “Укрпошта” не здійснює пересилання поштових відправлень на тимчасово окуповані території. При цьому, позивач повідомив та надав докази, що копію позовної заяви із додатками було надіслано відповідачу 1 по системі “Клієнт-Банк”/”Інтернет Банкінг”, а відповідачу 2 на e-mail поручителя: bliscavka12@gmail.com.
Судом встановлено, що за місцем знаходження відповідачів поштові відділення тимчасово не функціонують та у зв`язку із воєнним станом та відсутністю логістики на даний час АТ “Укрпошта” не немає можливості здійснювати пересилання поштових відправлень на території, тимчасово окуповані та до місць безпосереднього проведення бойових дій.
За таких обставин, суд вважає, що позивачем здійснено всі можливі та доступні на даний час дії на виконання обов`язку надіслання копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачам, у вигляді надіслання скан-копії позовної заяви з додатками на відому електронну пошту відповідачів.
При цьому суд зауважує, що обставини, які унеможливлюють пересилання поштових відправлень на тимчасово окуповані території та території на яких проводяться бойові дії не можуть обмежувати доступ до правосуддя.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що надіслання позивачем процесуальних документів в умовах воєнного стану на електронну пошту відповідачів, є достатньою підставою вважати виконаним обов`язок позивача щодо надіслання копій процесуальних документів іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною 2, 3 ст. 252 ГПК України передбачено, що розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Частиною 7 ст. 252 ГПК України передбачено, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п’яти днів з дня отримання відзиву.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно з ч. 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною 5 ст. 12 ГПК України унормовано, що для цілей цього кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (248 100,00 грн); 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 240 500,00 грн).
Суд враховує, що предметом спору є стягнення заборгованості в сумі 123 809,63 грн, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 12 ГПК України та ч. 1 ст. 247 ГПК України дана справа є малозначною справою, яка повинна розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження в силу імперативної норми закону, також зазначена справа не підпадає під виключення, що передбачені ч. 4 ст. 247 ГПК України.
Приписами частини 5 статті 252 ГПК України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд вважає за можливе проводити розгляд цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив
Суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Суд роз’яснює позивачу що відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК позивач вправі збільшити або зменшити розмір вимог до початку першого судового засідання а також відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п’ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Згідно з ч. 8 ст. 80 ГПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Попередити сторони про відповідальність передбачену ст. 135 ГПК України.
Відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя І. С. Горохов