Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До уваги ДП “Підприємства державної кримінально-виконавчої служби України (№ 88) про відкриття провадження у справі № 908/2680/22 та слухання 01.02.2023 о 10г.20хв.
номер провадження справи 34/7/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
05.01.2023 Справа № 908/2680/22
м.Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали
за позовом: Головного управління ДПС у Запорізькій області (пр. Соборний, буд. 166, м. Запоріжжя, 69107, ЄДРПОУ ВП 44118663)
до відповідача: Державного підприємства “Підприємства державної кримінально-виконавчої служби України (№ 88), ідентифікаційний код юридичної особи 08680098 (вул. Привокзальна, 7, с. Мала Токмачка, Пологівський район, Запорізька область, 70550)
про визнання дій ліквідаційної комісії протиправними та зобовязання голови ліквідаційної комісії вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
20.12.2022 до Господарського суду Запорізької області надійшла заява Головного управління ДПС у Запорізькій області в особі представника (самопредставництво ДПС) Головного управління ДПС у Запорізькій області Козарик Надії Григорівни вих. № 32155/6/08-01-13-03-05 від 13.12.2022 до Державного підприємства “Підприємства державної кримінально-виконавчої служби України (№ 88), голова ліквідаційної комісії: Безштанківський Дмитро Петрович, про поновлення строку на пред’явлення кредиторських вимог.
У заяві про поновлення строку на пред’явлення кредиторських вимог заявник (кредитор), на підставі ст.ст. 4.42, 161, 162, 171, 172 просить поновити строк звернення до суду. Визнати дії голови ліквідаційної комісії Державного підприємства “Підприємства державної кримінально-виконавчої служби України (№ 88) Дмитра Безштанківського протиправними. Зобов'язати голову ліквідаційної комісії Державного підприємства “Підприємства державної кримінально-виконавчої служби України (№ 88) Дмитра Безштанківського визнати кредиторські вимоги ГУ ДПС у Запорізькій області такими, що заявлені без порушення строку та прийняти до задоволення кредиторські вимоги ГУ ДПС у Запорізькій області до третьої черги.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.12.2022 заяву у справі № 908/2680/22 передано на розгляд судді Науменку А.О.
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 22.12.2022 заяву залишено без руху.
03.01.2023 до суду від заявника надійшла позовна заява в якості виправлення недоліків, вказаних в ухвалі суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України суд відкриває провадження у справі протягом п’яти днів з дня надходження заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Враховуючи, що недоліки позовної заяви позивачем усунуто у встановлений строк, позовна заява приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, визначеному ст. 176 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження.
Відповідно до п. 8 ч.4 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи в яких ціна позову перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З урахуванням предмету спору справу слід розглядати в порядку загального позовного провадження.
Завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2)з’ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5)визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті (ст. 177 ГПК України).
Відповідно до ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
За таких обставин, суд призначає підготовче засідання.
Відповідно до ч. 1 ст. 120 ГПК України суд вважає за необхідне повідомити сторони про час та місце судового засідання та визнати явку представників сторін обов’язковою.
Керуючись ст.ст. 120, 176, 182, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відповідачу - відповідно до ст. 165 ГПК України, подати до суду у п’ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали суду: відзив на позовну заяву і докази на його обґрунтування (нормативне та документальне обґрунтування своєї правової позиції щодо заявлених позовних вимог); всі наявні документи, що спростовують позицію позивача; контррозрахунок заявленої до стягнення суми; правовстановлюючі документи; судову практику зі спірного питання, зокрема, Верховного Суду. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити копію відзиву та доданих до нього документів позивачеві, докази направлення/вручення надати суду (додати до відзиву).
Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Позивачу – нормативне обгрунтування заяви про поновлення та позовних вимог; всі докази, які підтверджують викладені у позові обставини; протягом п’яти днів з дня отримання відзиву надати суду відповідь на відзив, який направити відповідачеві; судову практику зі спірного питання, зокрема, Верховного Суду.
Суд роз’яснює позивачу, що відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п’ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Сторонам надати суду заяви із повідомленням адреси електронної пошти сторін, на яку судом будуть направлятись процесуальні документи у справі.
Заяви, клопотання і заперечення подавати в письмовій формі відповідно до ст.ст. 169, 170 ГПК України.
Заяви, клопотання і заперечення подавати в письмовій формі відповідно до ст.ст. 169, 170 ГПК України.
Суд наголошує, що копії заяв по суті справи та заяв з процесуальних питань, що подаються до суду, одночасно надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи (докази направлення/вручення цих заяв надаються суду).
Звернути увагу учасників справи, що подання доказів у справі здійснюється учасниками справи на стадії підготовчого провадження. Копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь, надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, крім випадків, передбачених ч. 9 ст. 80 ГПК України.
Відповідно до ч. 8 ст. 80 ГПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Копії документів засвідчуються відповідно до вимог пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, згідно з яким відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: “Згідно з оригіналом”, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників. При цьому, слід враховувати положення ст. 131-2, п. 11 розділу ХV “Перехідні положення” Конституції України та Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей самопредставництва в суді органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення” від 18.12.2019 № 390-IX.
Відповідно до даних змін, юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу складено та підписано 05.01.2023.
Суддя А.О. Науменко