flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома ТОВ “Слов’янський Пух Україна” та Данилевського Володимира Анатолійовича у справі №908/625/23 (суддя Левкут В.В.)

07 березня 2023, 15:58

До відома ТОВ “Слов’янський Пух Україна” та Данилевського Володимира Анатолійовича у справі №908/625/23 (суддя Левкут В.В.)   

 

Ухвала від 06.03.2023 у справі №908/625/23 про відкриття провадження у справі

 

Суддя Господарського суду Запорізької області Левкут Вікторія Вікторівна, розглянувши матеріали

за позовом акціонерного товариства “Райффазен Банк” (вул. Генерала Алмазова, буд. 4-а,     м. Київ, 01011)

до відповідача-1 товариства з обмеженою відповідальністюСлов’янський Пух Україна” (вул. Богдана Хмельницького, буд. 3, м. Василівка, Василівський район, Запорізька область, 71600)

до відповідача-2 Данилевського Володимира Анатолійовича (пров. Шкільний, буд. 2, кв. 8, м. Василівка, Василівський район, Запорізька область, 71600)

про стягнення солідарно 333936,40 грн.

 

ВСТАНОВИВ:

 

Акціонерне товариство “Райффазен Банк” звернулось до Господарського суду Запорізької області з позовом до відповідачів: товариства з обмеженою відповідальністюСлов’янський Пух Україна” та Данилевського Володимира Анатолійовича про стягнення солідарно 333936,40 грн., які складаються з: 305810,13 грн. заборгованості за тілом та 28126,27 грн. заборгованості за відсотками за договором про надання овердрафту №015/10892/753209 від 10.01.2020. В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на приписи статей 525-526, 530, 553, 554, 611, 625, 629, 1048-1050, 1054, 1056-1 ЦК України та статей 174, 193 ГК України.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.02.2023 справу № 908/625/23 передано на розгляд судді Левкут В.В.

Позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України, підстави для залишення її без руху, повернення її або відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 12, ч. 1 ст. 250 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Згідно ч. 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Частиною 5 ст. 12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 2, 3 ст. 252 ГПК України передбачено, що розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно із ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Частиною 7 ст. 252 ГПК України передбачено, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п’яти днів з дня отримання відзиву.

Враховуючи, що предметом спору у даній справі є стягнення з відповідача суми 333936,40 грн., розмір якої не перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та справа не відноситься до визначеного ч. 4 ст. 247 ГПК України виключного переліку категорій справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження, суд приходить до висновку, що дана справа є справою незначної складності та може розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження.

З огляду на те, що матеріали позовної заяви містять документи, на які посилається позивач в підтвердження наведених у позові обставин, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання, суд ухвалює проводити розгляд цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року станом на 30 діб, строк дії якого в подальшому продовжувався відповідними Указами Президента Україна та триває й на теперішній час.

В пункті 6 Рекомендації Ради суддів України щодо роботи судів в умовах воєнного стану від 02.03.2022 вказано, що усім судам України рекомендовано виважено підходити до питань, пов'язаних з поверненням різного роду процесуальних документів, залишення їх без руху, встановлення різного роду строків, по можливості продовжувати їх щонайменше до закінчення воєнного стану.

Верховним Судом 04.03.2022 оприлюднено роз’яснення про особливості здійснення правосуддя на території, на якій введено воєнний стан. Верховний Суд зазначив, що навіть в умовах воєнного стану конституційне право людини на судовий захист не може бути обмеженим. Варто також ураховувати, що запровадження воєнного стану на певній території є поважною причиною для поновлення процесуальних строків.

Відповідно до практики Європейського Суду з прав людини, держава, яка створює суди першої, апеляційної чи касаційної інстанцій, має забезпечити, щоб особи, які відповідають перед законом, мали можливість користуватись всіма фундаментальними гарантіями ст. 6 Конвенції в провадженнях у цих судах.

Одною з передумов забезпечення доступу до суду є наявність в особи права на судовий захист. Це право випливає з ч. 3 ст. 8, ч. 1 ст. 55 Конституції України.

Відповідно до ст. 124, п. п. 2, 3, 4 ч. 2 ст. 129 Конституції України, ст. 4-2, 4-3 Господарського процесуального кодексу України основними засадами судочинства є рівність всіх учасників судового процесу перед законом та судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 23.12.2022, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004 (зі змінами), затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.

До вказаного Переліку тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України входить Василівська міська територіальна громада за винятком села Кам’янське.

Місцезнаходженням відповідача-1 в даній справі: товариства з обмеженою відповідальністю Слов’янський Пух Україна” є вул. Богдана Хмельницького, буд. 3, м. Василівка, Василівський район, Запорізька область, 71600; місцезнаходженням відповідача-2 Данилевського Володимира Анатолійовича є пров. Шкільний, буд. 2, кв. 8, м. Василівка, Василівський район, Запорізька область, 71600, що відноситься до Василівської міської територіальної громади, тимчасово окупованої Російською Федерацією території України.

Отже у відділень Укрпошти відсутні можливості доставки пошти відповідачам у місто Василівка Василівського району Запорізької області.

За наведених обставин Господарський суд Запорізької області на теперішній час не має можливості належного повідомлення та відправлення процесуальних документів у справі на адресу відповідачів.

Неповідомлення учасників про відкриття провадження у справі, дату, час та місце проведення судового засідання, а також знаходження учасників справи на території, яка розташована в районі проведення воєнних (бойових) дій або яка перебуває в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), позбавляє такого учасника права на участь в судовому засіданні та реалізацію інших процесуальних прав, визначених законом. 

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку щодо початку розгляду даної справи після закінчення воєнного стану в Україні та/або деокупації/завершення бойових дій, оточення (блокування) м. Василівка Василівського району Запорізької області.

Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

 

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі. Присвоїти справі № 908/625/23 номер провадження 18/21/23.
  2. Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
  3. Початок розгляду справи № 908/625/23 визначити відповідною ухвалою після закінчення воєнного стану в Україні та/або деокупації/завершення бойових дій, оточення (блокування) м. Василівка Василівського району Запорізької області, на території якого знаходяться відповідачі у справі.

Контактні дані Господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua;  Єдиний Контакт-центр судової влади України 044   207-35-46.

Отримати інформацію по справі можливо в Єдиному державному реєстрі судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/sud5009/.

  1. Запропонувати відповідачу-1 та відповідачу-2: направити засобами поштового зв’язку або на електронні адреси суду та позивача письмові відзиви на позовну заяву; у випадку отримання від позивача відповіді на відзив направити суду та позивачу письмові заперечення на відповідь на відзив; докази направлення надати суду.
  2. Запропонувати позивачу: направити суду та на електронну адресу відповідачів (в разі отримання відзивів на позов) письмові відповіді (пояснення, заперечення) щодо відзивів на позовну заяву; докази направлення надати суду.
  3. Копію ухвали направити позивачу та розмістити до відома відповідачів на сайті Господарського суду Запорізької області.

 

Ухвалу оформлено і підписано 06.03.2023.

 

Суддя                                                                                                             В.В. Левкут

 

Повний текст ухвали знаходиться в Єдиному державному реєстрі судових рішень або її можливо отримати в канцелярії Господарського суду Запорізької області за адресою: місто Запоріжжя, вулиця Гетьманська, 4.