flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги ФОП Субботіна Романа Олександровича та ФОП Громакової Ганни Андріївни про ухвалення 01.05.2023 ршення у справі № 908/3884/21.

02 травня 2023, 11:19

До уваги ФОП Субботіна Романа Олександровича та  ФОП Громакової Ганни Андріївни про ухвалення 01.05.2023 ршення у справі № 908/3884/21.

                               

номер провадження справи  12/27/22-28/47/22-34/63/23

      р

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

 01.05.2023                                                                                            Справа №  908/3884/21

 м.Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О.,

розглянув у спрощеному позовному провадженні,

без виклику представників сторін,

справу № 908/3884/21

за позовом: Фізичної особи-підприємця Субботіна Романа Олександровича (71504, Запорізька область, м. Мелітополь, майдан Перемоги, буд.1, кв. 35)

до відповідача Фізичної особи-підприємця Громакової Ганни Андріївни (72360, Запорізька область, Мелітопольський район, с. Вознесенка, вул. Кримська, буд. 52-А)

про стягнення грошових коштів

                                                                                                                                                                       

                                                              СУТЬ СПОРУ:

 

30.12.2021 через систему “Електронний суд” до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Фізичної особи-підприємця Субботіна Романа Олександровича від 29.12.2021 до Фізичної особи-підприємця Громакової Ганни Андріївни про стягнення 161 526,12 грн., з яких: 145 000,00 грн – сплата за оренду нежитлового приміщення, 12 498,05 грн – компенсація вартості комунальних послуг та 4 028,07 грн – пеня.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.12.2021 позовну заяву передано для розгляду судді Смірнову О.Г.

Ухвалою суду від 06.01.2022 позовну заяву залишено без руху в порядку ч. 1 ст. 174 ГПК України.

20.01.2022 на адресу суду від позивача надійшла заява від 17.01.2022, відповідно до якої усунуто недоліки, які зумовили залишення позовної заяви без руху.

Ухвалою суду від 25.01.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/3884/21, присвоєно справі номер провадження 12/27/22, визначено здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними матеріалами без проведення судового засідання.

Ухвалою суду від 15.06.2022 відкладено розгляд справи № 908/3884/21 за правилами спрощеного позовного провадження до 23.08.2022.

Розпорядженням керівника апарату суду від 12.09.2022 №П-426/22, враховуючи відрядження судді Смірнова О.Г. до Господарського суду Київської області, відповідно до п. 2.3.3., 2.3.47, 2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду призначено повторний автоматизований розподіл судової справи №908/3884/21.

Відповідно до протоколів повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.09.2022 справу №908/3884/21 передано на розгляд судді Федорової О.В.

Беручи до уваги характер спірних правовідносин та той факт, що справа не відноситься до визначеного ч. 4 ст. 247 ГПК України виключного переліку категорій справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження, суд дійшов висновку, про можливість розгляду справи за поданим позовом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Згідно з протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.03.2023 справу № 908/3884/21, у зв’язку із звільненням судді Федорової О.В., передано на розгляд судді Науменку А.О.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов до висновку про її прийняття до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 02.03.2023 у справі № 908/3884/21  позовна заява прийнята судом до розгляду. Ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи, розгляд справи по суті розпочати через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

При цьому, суд зазначив, що обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини першої статті шостої даної Конвенції (§66, §69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі Смірнова проти України).

Відповідно до ст. 10 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” у період дії воєнного стану, повноваження судів не можуть бути припинені.

Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється, (ст. 26 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”).

Відповідно до Господарського процесуального кодексу України:

20) положення цього Кодексу застосовуються з урахуванням       підпункту 11       пункту 16-1       розділу XV “Перехідні положення” Конституції України;

21) особливості судових викликів та повідомлень, направлення копій судових рішень учасникам справи, у разі якщо адреса їх місця проживання (перебування) чи місцезнаходження знаходиться на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, визначаються законами України       "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України"       та       "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції".

Згідно зі ст. 12-1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”:

  1. Якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання.

Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії.

З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.

  1. Учасники справи, остання відома адреса місця проживання (перебування) чи місцезнаходження яких знаходиться на тимчасово окупованій території і які не мають офіційної електронної адреси, повідомляються про ухвалення відповідного судового рішення шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади з посиланням на веб-адресу такого судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень або шляхом розміщення тексту відповідного судового рішення на офіційному веб-порталі судової влади України, з урахуванням вимог, визначених    Законом України       "Про доступ до судових рішень", у разі обмеження доступу до Єдиного державного реєстру судових рішень.

З моменту розміщення такої інформації вважається, що особа отримала судове рішення.

  1. Передбачений цією статтею порядок виклику в суд та повідомлення про судове рішення може застосовуватися стосовно інших учасників судового процесу, адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи яких знаходиться на тимчасово окупованій території, якщо від цього залежить реалізація ними своїх процесуальних прав і обов’язків.

Відповідач, зареєстроване місце перебування чи місцезнаходження якого невідоме, викликаються до суду через оголошення на офіційному вебпорталі “Судова влада України”, про що позивач просив у позовній заяві.

З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.

Крім того, 19.08.2022 набрали чинності зміни до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо додаткових способів інформування про судові справи.

Як свідчать матеріали справи відповідачі зареєстровані у м. Мелітополь Запорізької області.

Згідно з переліком територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 30 травня 2022 року, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75 (з подальшими змінами), Мелітопольська міська територіальна громада відноситься до відповідних територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

На підставі викладеного, суд постановив ухвалу та розмістив її в Єдиному державному реєстрі судових рішень та на веб-сайті Судової влади України, на якому розмістив у т.ч. відповідне оголошення з метою доведення до сторін змісту вищевказаної ухвали суду.

 Сторони належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, зокрема поштовим та телефонним зв’язком, електронною поштою та повідомленням на сайті суду.

На підставі викладеного, суд вважає, що здійснив всі можливі заходи щодо повідомлення відповідача про розгляд даної справи.

Відповідно до частин 2 і 3 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відзив суду не надано.

Справу розглянуто за наявними матеріалами, які суд визнав достатніми для розгляду даної справи.

Згідно з ч. ч. 5, 7 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.     Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.

Статтею 248 ГПК України встановлено, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

01.05.2023 судом ухвалено рішення у даній справі.

Розглянувши матеріали справи, суд

           

            ВСТАНОВИВ:

 

05.12.2005 Субботіним Романом Олександровичем придбана квартира, яка розташована за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, майдан Перемоги, 1, кв. 35, житловою площею 53, 9 м2, загальною площею 74,7 м2, що підтверджується договором купівлі-продажу квартири від 05.12.2005 року, який посвідчено приватним нотаріусом Мелітопольського міського нотаріального округу Запорізької області Бєдновою Н.В. та зареєстровано в реєстрі за № 8835.

15.09.2020 між ФОП Субботіним Романом Олександровичем, який діяв на підставі Свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності № 21010000000007254 від 14.02.2006 року (Орендодавець, позивач у справі) та ФОП Громаковою Ганною Андріївною, що діяла на підставі Свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності № 2009400000000000012 від 11.09.2020 року (Орендар, відповідач усправі) укладено договір оренди нежитлового приміщення № 10/20 строком з 15.09.2020 року по 15.09.2023 рік (далі – Договір).

Відповідно до п. 1.1 Договору ФОП Субботіним Романом Олександровичем було передано, а ФОП Громаковою Ганною Андріївною прийнято у строкове платне користування нежитлове приміщення за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, майдан Перемоги, 1/35.

У зв’язку з порушенням Фізичною особою-підприємцем Громаковою Ганною Андріївною умови п. 2.3, п. 2.4, п.п. 5.2.6 п. 5.2, п.п. 6.1.1 п. 6.1 договору  в частині зобов’язання своєчасно та в повному обсязі сплачувати орендну плату за користування об’єктом оренди, а також компенсацію вартості комунальних платежів Фізичною особою-підприємцем Субботіним Романом Олександровичем неодноразово направлялися повідомлення про розірвання договору з вимогою сплати борг за оренду приміщення та компенсувати вартість комунальних послуг та сплатити пеню за прострочення платежів, що підтверджується листами від 08.06.2021 року, від 08.07.2021 року, від

 28.08.2021 року, розрахунком компенсації вартості комунальних послуг за липень та серпень 2021 року.

Вимоги позивача щодо сплати заборгованості з орендної плати та компенсації вартості комунальних послуг залишились відповідачем  без виконання.

Враховуючи вищевикладене, у відповідності до п.п. 4.1.7 п. 4.1, п.п. 8.4.1 п. 8.4, п. 3.2 договору оренди нежитлового приміщення позивачем було ініційовано припинення договору оренди нежитлового приміщення та 28.08.2021 року між ФОП Субботіним Романом Олександровичем та ФОП Громаковою Ганною Андріївною складений та підписаний акт приймання-передачі приміщення від 28.08.2021.

Стягнення з Фізичної особи-підприємця Громакової Ганни Андріївни на користь Фізичної особи-підприємця Субботіна Романа Олександровича 161 526,12 грн., з яких: 145 000,00 грн – сплата за оренду нежитлового приміщення, 12 498,05 грн – компенсація вартості комунальних послуг та 4 028,07 грн – пеня було предметом позовних вимог у даній справі.

Проаналізувавши фактичні обставини справи, оцінивши представлені докази, заслухавши представників сторін, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню частково, виходячи з такого.

Правовідносини сторін є господарськими та виникли на підставі договору оренди нежитлового приміщення № 10/20 від 15.09.2020, який за своєю природою є договором оренди

Відповідно до частин 1, 2 статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.

Згідно зі ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Згідно до ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у володіння та користування майно для здійснення господарської діяльності.

Відповідно до ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 286 Господарського кодексу України орендна плата – це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

Згідно з ч. 4 ст. 286 Господарського кодексу України строки внесення орендної плати визначаються в договорі.

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторонни (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов’язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно з ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 та ч. 5 ст. 762 Цивільного кодексу України за найм (оренду) майна з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за найм (оренду) майна вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Згідно ч. 1 ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Як свідчать матеріали справи, відповідно до п. 1.1 договору, ФОП Субботіним Романом Олександровичем було передано, а ФОП Громаковою Ганною Андріївною прийнято у строкове платне користування нежитлове приміщення за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, майдан Перемоги, 1/35.

Згідно з п. 3.1 договору, між ФОП Субботіним Романом Олександровичем та ФОП Громаковою Ганною Андріївною було підписано акт приймання-передачі приміщення від 15.09.2020 року.

Відповідно до п. 1.3 договору оренди об’єкт оренди був переданий орендареві для здійснення господарської діяльності у відповідності до основних напрямків діяльності підприємства та цільового призначення об’єкта оренди

Згідно з п. 2.1. договору оренди нежитлового приміщення за користування об’єктом оренди орендна плата починає нараховуватись з 15.09.2020 року та припиняє нараховуватись з дати повернення об’єкту оренди орендодавцю. Орендар вносить орендну плату у грошовій формі в національній валюті України авансом за перший та останній місяць оренди.

Відповідно до п. 2.2. договору розмір щомісячної орендної плати складає 29000 грн.

До орендної плати не входить компенсація вартості комунальних та інших платежів, пов’язаних з користуванням об’єктом оренди, а саме: електроенергії (з урахуванням сплаченої передоплати), водопостачання/водовідведення, газопостачання (з урахуванням передоплати), плата за оренду земельної ділянки, дольова частка за обслуговування об’єкту оренди комунальними підприємствами, вивіз побутових відходів, телефонні послуги та інші експлуатаційні витрати (обслуговування інфраструктури і обладнання), і розраховується виходячи з діючих тарифів за комунальні послуги та показників лічильників, встановлених у приміщенні. Підставою для сплати компенсації вартості комунальних послуг, протягом 10 (десяти) робочих днів від дати отримання рахунків від Орендодавця з розшифруванням витрат та наданих підтверджуючих фінансових документів, згідно актів, рахунків та платіжних квитанції, і з додатковим 5% від витраченої суми, та банківських послуг (п. 2.3 договору).

Відповідно до п. 2.4. договору орендар зобов’язаний щомісяця сплачувати орендодавцю орендну плату авансом в національній валюті України – гривні до 15 (п’ятнадцятого) числа поточного місяця по день фактичного повернення об’єкта оренди. Розрахунок між сторонами за користування приміщенням здійснюється у готівковій або безготівковій формі, в національній валюті України.

Згідно з п. 2.5 договору у разі несплати у визначений строк орендної плати або компенсації вартості комунальних послуг протягом 10 (десяти) банківських днів договір може бути розірваний з ініціативи орендодавця враховуючи вину орендаря. За таких обставин після повідомлення орендодавцем орендаря, останній зобов’язаний звільнити приміщення і передати його орендодавцю за актом приймання-передачі до кінця місяця, за який передплачено авансовий платіж.

Згідно з п. 2.8 договору договори з організаціями, які надають послуги з постачання електроенергії, водопостачання і водовідведення, газопостачання, оренди земельної ділянки під приміщенням укладаються орендодавцем.

Відповідно до п.п. 5.2.6 п. 5.2 договору орендар зобов’язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату та здійснювати інші платежі, передбачені цим договором.

Згідно до п.п. 6.1.1 п. 6.1 договору орендар несе відповідальність за порушення строків сплати орендної плати по Договору та комунальних платежів. Орендар сплачує на користь орендодавця пеню у розмірі облікової ставки НБУ від суми заборгованості, за кожний день прострочення.

Згідно з п.п. 4.1.7 п. 4.1 договору орендодавець має право ініціювати в односторонньому порядку розірвання даного договору негайно у разі прострочення орендарем сплати орендної плати більш ніж на один місяць, нецільового використання орендарем приміщення.

Відповідно до п.п. 8.4.1 п. 8.4 договору сторона ініціатор припинення договору надсилає письмове повідомлення про припинення договору іншій стороні не пізніше ніж за 30 (тридцять) календарних днів до дати припинення договору.

Згідно з п. 3.2 договору оренди нежитлового приміщення орендар повертає об’єкт оренди в момент підписання відповідного акту прийому-передачі об’єкта оренди. Орендар повинен повернути об’єкт оренди у такому ж стані, що існував на день його передачі орендареві, з урахуванням нормального зносу та зроблених орендарем поліпшень та ремонту.

У зв’язку з порушенням відповідачем умов п. 2.3, п. 2.4, п.п. 5.2.6 п. 5.2, п.п. 6.1.1 п. 6.1 договору  в частині зобов’язання своєчасно та в повному обсязі сплачувати орендну плату за користування об’єктом оренди, а також компенсацію вартості комунальних платежів, позивачем відповідачу направлялись повідомлення про розірвання договору з вимогою сплати боргу за оренду приміщення та компенсувати вартість комунальних послуг та сплатити пеню за прострочення платежів, що підтверджується листами від 08.06.2021 року, від 08.07.2021 року, від 28.08.2021 року, розрахунком компенсації вартості комунальних послуг за липень та серпень 2021 року, копії яких містяться в матеріалах справи.

Враховуючи не сплату відповідачем позивачеві  заборгованості з орендної плати та компенсації вартості комунальних послуг, відповідно до п.п. 4.1.7 п. 4.1, п.п. 8.4.1 п. 8.4, п. 3.2 договору позивачем ініційовано припинення договору оренди нежитлового приміщення. 28.08.2021 між сторонами договору складений та підписаний акт приймання-передачі приміщення від 28.08.2021.

У зв’язку з несплатою відповідачем зобов’язань за договором, станом на 29.12.2021 відповідач має заборгованість зі сплати за оренду нежитлового приміщення (період за який нараховується  з 15.04.2021 року по 15.08.2021) у розмірі 116   000 грн та з компенсації вартості комунальних послуг за липень та серпень 2021 року у розмірі 12 498, 05 грн.

Заборгованість зі сплати орендної плати саме за чотири місяці у сумі 116   000 грн 00 коп. (29000*4) підтверджується у т.ч. повідомленням про розірвання договору оренди від 28.08.2021, а також зазначенням у позові періоду за який нараховується заборгованість з 15.04.2021 року по 15.08.2021 та прописною сумою заборгованості сто шістнадцять тисяч, вказаною позивачем у прохальній частині позовної заяви.

При цьому, суд враховує, що сторонами не надано доказів сплати орендної плати за останній місяць, та не врахування вказаної суми при здійсненні відповідного розрахунку заборгованості з орендної плати.

Згідно з ч. 1    статті 74 Господарського процесуального кодексу України          кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст.ст. 73, 77 ГПК України).

Згідно із ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Позивачем надано належні та допустимі докази на підтвердження своїх вимог щодо стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості зі сплати за оренду нежитлового приміщення (період за який нараховується  з 15.04.2021 року по 15.08.2021) у розмірі 116   000 грн та з компенсації вартості комунальних послуг за липень та серпень 2021 року у розмірі 12 498, 05 грн. (5   403 грн 23 коп. за липень 2021 та 7   094 грн 82 коп. за серпень 2021).

Таким, чином вимоги позивача щодо стягнення з відповідача 116   000 грн заборгованості за сплати орендної плати та  12 498, 05 грн компенсації вартості комунальних послуг підлягають задоволенню.

При цьому, суд відмовляє у задоволенні позовних вимог щодо стягнення пені в розмірі 4   028 грн, оскільки позивачем взагалі не надано жодного розрахунку вказаних вимог, не зазначено відповідного періоду нарахування і у змісті позовної заяви, у зв’язку з чим, у суду відсутні правові підстави для визначення правильності нарахування відповідної суми пені, заявленої до стягнення.

            Таким чином, позов задовольняється частково.

Відповідно до ст. 129 ГПК України, судовий збір за позовом  відносить на сторони пропорційно задоволеним вимогам.

При цьому, судом, при ухваленні даного рішення не розглядалось питання стягнення витрат на професійну правничу допомогу, враховуючи відсутність в матеріалах справи відповідного договору між позивачем та адвокатом.

Керуючись ст.ст. 129, 237, 238, 240, 241, 252 ГПК України, суд

 

                                                                   ВИРІШИВ:

 

  1. Позов задовольнити частково.
  2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Громакової Ганни Андріївни (72360, Запорізька область, Мелітопольський район, с. Вознесенка, вул. Кримська, буд. 52-А) на користь Фізичної особи-підприємця Субботіна Романа Олександровича (71504, Запорізька область, м. Мелітополь, майдан Перемоги, буд.1, кв. 35) 116   000 (сто шістнадцять тисяч ) грн 00 коп. заборгованості зі сплати за оренду нежитлового приміщення та 12   498 (дванадцять тисяч чотириста дев’яносто вісім) грн 05 коп. заборгованості з компенсації вартості комунальних послуг, 1   927 (одна тисяча дев’ятсот двадцять сім)  грн 33 коп. судового збору. Видати наказ.
  3.        В іншій частині в позовних вимогах відмовити.
  4. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено та підписано 01.05.2023.

 

                                                   Суддя                                 А.О. Науменко