flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги комунального закладу Херсонської обласної ради «Каїрський психоневрологічний будинок-інтернат» про відкриття провадження та призначення підготовчого засідання у справі №908/1649/23 (суддя Левкут В.В.)

24 травня 2023, 09:53

До уваги комунального закладу Херсонської обласної ради «Каїрський психоневрологічний будинок-інтернат» про відкриття провадження та призначення підготовчого засідання у справі №908/1649/23 (суддя             Левкут В.В.)

 

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі                

 

22.05.2023                                                                                                  справа № 908/1649/23

 м. Запоріжжя

 

Суддя господарського суду Запорізької області Левкут Вікторія Вікторівна, розглянувши матеріали

за позовом Заступника керівника Вознесенівської окружної прокуратури міста Запоріжжя Запорізької області (вул. Я.Новицького, 5, м. Запоріжжя, 69005) в інтересах держави, в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах:

  1. Херсонської обласної ради (пл. Свободи, 1, м. Херсон, 73003)
  2. Південного офісу Держаудитслужби (вул. Канатна, буд. 83, м. Одеса, 65012)

до відповідачів:

  1. комунального закладу Херсонської обласної ради «Каїрський психоневрологічний будинок-інтернат» (вул. Горностаївська, буд. 1, село Каїри, Горностаївський район, Херсонська область, 74612)
  2. приватного підприємства «Енерго Холдинг ЛТД» (вул. Північне шосе, буд. 4, м. Запоріжжя, 69006)

про визнання недійсним рішення тендерного комітету та договору, застосування наслідків їх недійсності

ВСТАНОВИВ:

 

До Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Заступника  керівника Вознесенівської окружної прокуратури міста Запоріжжя Запорізької області в інтересах держави, в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах: Херсонської обласної ради (позивач-1) та Південного офісу Держаудитслужби (позивач-2) до Комунального закладу Херсонської обласної ради «Каїрський психоневрологічний будинок-інтернат» (відповідач-1) та приватного підприємства «Енерго Холдинг ЛТД» (відповідача-2), в якій прокурор просить:

1) Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивачів: Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України;

2) Визнати недійсним рішення тендерного комітету Комунального закладу Херсонської обласної ради «Каїрський психоневрологічний будинок-інтернат», оформленого протоколом засідання тендерного комітету від 14.03.2018 № 27;

3) Визнати недійсним договір про закупівлю товарів за державні кошти від 12.04.2018 № 9-Т щодо закупівлі нафти і дистилятів (паливо пічне побутове рідке), укладений комунальним закладом Херсонської обласної ради «Каїрський психоневрологічний будинок-інтернат» та приватним підприємством «Агросервіс» (змінено найменування на ПП «Енерго Холдинг ЛТД»);

4) Стягнути з приватного підприємства «Енерго Холдинг ЛТД» на користь комунального закладу Херсонської обласної ради «Каїрський психоневрологічний будинок-інтернат» 2724120,00 грн., а з комунального закладу Херсонської обласної ради «Каїрський психоневрологічний будинок-інтернат» одержані ним за рішенням суду кошти у сумі 2724120,00 грн. стягнути в дохід держави в особі Південного офісу Держаудитслужби;

5) Стягнути з приватного підприємства «Енерго Холдинг ЛТД» на користь Запорізької обласної прокуратури в особі Вознесенівської окружної прокуратури міста Запоріжжя Запорізької області кошти, витрачені у 2023 році на сплату судового збору при здійсненні представництва інтересів держави в суді, в сумі 46229,80 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем-2 законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які спотворили результати тендеру, що призвело до придбання послуги за рахунок бюджетних коштів за відсутності конкуренції та при формальному створенні учасниками тендеру її видимості, та як наслідок - порушення інтересів держави в бюджетній сфері.

Позов заявлено на підставі ст. 131-1 Конституції України, ст. 23 Закону України “Про прокуратуру”, ст.ст. 1, 3, 7, 36 Закону України “Про публічні закупівлі”, ст. ст. 1, 4 - 7 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, ст.ст. 16, 202, 203, 215, 228, 256, 257, 261 Цивільного кодексу України, ст.ст. 11, 16 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 1 Закону України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні”.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.05.2023 справу № 908/1649/23 передано на розгляд судді Левкут В.В.

За приписами ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 162, 164, 172 ГКП України, підстави для залишення її без руху, повернення її або відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Згідно з ч. 1 ст. 12, ч. 1 ст. 250 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до п.п. 5, 8 ч. 4 ст. 247 ГПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи, зокрема у спорах, що виникають з відносин, пов’язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції, а також у спорах, в яких ціна позову перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи предмет спору, складність справи та ціну позову, позовна заява у даній справі підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.

Розглянувши клопотання прокурора про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивачів: Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, суд дійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов’язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Згідно із ч. 1 ст. 50 ГПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов’язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Прокурор в обґрунтування залучення до участі у справі третьої особи зазначив, що рішенням адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 13.05.2020 № 71/13-р/к дії ПП «Енерго Холдинг ЛТД» під час участі у процедурі відкритих торгів, проведених відповідачем-1, кваліфіковано як антиконкурентну узгоджену поведінку, що спотворила результати торгів, і на підприємство накладено штраф за таке порушення, тому рішення суду, ухвалене за результатами розгляду цього позову, може вплинути на права та обов'язки Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України як органу, уповноваженого державою на забезпечення дотримання законодавства про захист економічної конкуренції. Однак, обґрунтування, яким чином рішення у справі може вплинути на його права або обов’язки щодо однієї із сторін, прокурор не навів, тому у задоволенні клопотання про залучення до участі у справі третьої особи суд відмовляє.

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року станом на 30 діб, строк дії якого в подальшому продовжувався відповідними Указами Президента Україна та триває й на теперішній час.

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 23.12.2022, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004 (зі змінами), затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.

До вказаного Переліку тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України входить Кам’янсько-Дніпровська міська територіальна громада (ч. 4 Розділу II)

Місцезнаходженням відповідача-1 у справі комунального закладу Херсонської обласної ради «Каїрський психоневрологічний будинок-інтернат» є: вул. Горностаївська, буд. 1, село Каїри, Горностаївський район, Херсонська область, 74612, що відноситься до тимчасово окупованої Російською Федерацією території України.

Отже у відділень Укрпошти відсутні можливості доставки пошти відповідачу-1 у село Каїри Горностаївського району Херсонська області.

Порядок повідомлення осіб, що знаходяться на тимчасово окупованій території врегульовано нормами ст.121 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

Відповідно до частини першої статті 121 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання. Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.

На підставі викладеного, повідомлення судом відповідача-1 про розгляд справи слід здійснювати через оголошення на офіційному веб-сайті Судової влади України, а також електронною поштою, повідомленою прокурором: kdom_inter@i.ua.

Зважаючи на запровадження воєнного стану на території України, ведення бойових дій на території Запорізької області, інтенсивні ракетні та артилерійські обстріли м. Запоріжжя, що загрожує життю, здоров’ю та безпеці відвідувачів та працівників суду в умовах збройної агресії проти України, суд визнав за доцільне підготовче засідання у справі № 908/1649/23 призначити в більш тривалий термін.

Керуючись ст. ст. 12, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі. Присвоїти справі номер провадження 18/97/23.
  2. Розглядати справу за правилами загального позовного провадження зі стадії підготовчого провадження.
  3. Підготовче засідання призначити на 28.06.2023 о/об 12 год. 00 хв. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду за адресою: м. Запоріжжя, вулиця Гетьманська, 4, корпус ІІ, зал № 215.
  4. Запропонувати:

- відповідачу-1, відповідно до ст. 165 ГПК України, в строк – протягом п’ятнадцяти днів з моменту отримання даної ухвали на електронну пошту або з дня опублікування тексту даної ухвали на офіційному веб-порталі судової влади України, але не пізніше 16.06.2023,надати відзив на позовну заяву і докази в його обґрунтування; одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити копію відзиву та доданих до нього документів прокурору та позивачам, докази направлення/вручення надати суду (додати до відзиву).

- відповідачу-2, відповідно до ст. 165 ГПК України, в строк – протягом п’ятнадцяти днів з моменту отримання даної ухвали, але не пізніше 16.06.2023,надати відзив на позовну заяву і докази в його обґрунтування; одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити копію відзиву та доданих до нього документів прокурору та позивачам, докази направлення/вручення надати суду (додати до відзиву).

Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

  1. Запропонувати прокурору та позивачам (кожному окремо), відповідно до ст. 166 ГПК України, у строк – протягом п’яти днів з моменту отримання відзиву надати відповідь на відзив (в разі отримання); надати всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, крім доданих до позову, копії таких доказів направити на адресу відповідача.
  2. Визнати явку учасників справи у судове засідання необов’язковою.

При направленні в судове засідання уповноважених представників учасників справи, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують їх повноваження (довіреність, ордер тощо).

Суд звертає увагу, що відповідно до пп. 11 п. 16-1 Перехідних положень Конституції України з 01 січня 2019 року у судах першої інстанції представництво в суді згідно ст.ст.131-1, 131-2 Конституції України, здійснюється виключно прокурорами або адвокатами, крім малозначних спорів.

Заяви по суті спору та докази можуть бути подані нарочно через канцелярію суду або направлені поштою (в тому числі електронною) з таким розрахунком щоб вони були отримані судом у встановлені строки. Право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку (ч. 1 ст. 118 ГПК України).

Електронна адреса Господарського суду Запорізької області: inbох@zp.arbitr.gov.ua.

Відповідно до ч. 8 ст. 42 ГПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника), прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги". Відповідні документи (заяви та клопотання) не скріплені електронним підписом  залишаються судом без розгляду.

В Господарському суді Запорізької області впроваджено експлуатацію підсистеми “Електронний суд”, що забезпечує обмін процесуальними документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, органами та установами системи правосуддя, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу.

Для можливості користування сервісом Електронного суду необхідно пройти передбачений порядок реєстрації офіційної електронної адреси (“Електронного кабінету”) з обов’язковим використанням власного електронного підпису.

Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі (ч. 8 ст. 6 ГПК України) .

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46. “Гаряча” телефонна лінія суду функціонує за номером  (061) 764-89-30.

Отримати інформацію про стан розгляду справи можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/sud5009/. Ознайомитись з процесуальними документами у справі – в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.

 

Повідомити учасників справи про розгляд справи. З метою доведення даної ухвали до відома відповідача-1 опублікувати її текст на офіційному веб-порталі судової влади України, направити на адресу електронної пошти: kdom_inter@i.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

                                                                                                             Ухвалу підписано 22.05.2023

 

Суддя                                                                                                                          В.В. Левкут