Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
р
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
07.06.2023 Справа № 908/1522/23
м.Запоріжжя Запорізької області
Суддя Господарського суду Запорізької області Юлдашев Олексій Олексійович, розглянувши матеріали позовної заяви Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Запорізькій області до відповідача – Товариства з обмеженою відповідальністю “ФК “НАП ФІНАНС”, м. Запоріжжя
про стягнення 5 134,72 грн
Без виклику представників сторін
УСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Запорізькій області про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю “ФК “НАП ФІНАНС” 5 134,72 грн, для розгляду в межах справи № 908/3026/20 про банкрутство відповідача.
Судом установлено наступне. Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 15.12.2020 відкрито провадження у справі № 908/3026/20 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “НАП ФІНАНС”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Джеджею Л.А. Попереднє засідання призначено на 21.01.2021 о 10-45.
На офіційному веб-сайті судової влади 15.12.2020 №65601 здійснено публікацію повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника.
Ухвалою суду від 12.01.2021 зокрема задоволено заяву арбітражного керуючого Джеджеї Л.А. про відмову від участі у справі № 908/3026/20 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “НАП ФІНАНС” та відсторонено арбітражного керуючого Джеджею Л.А. від виконання нею повноважень розпорядника майна. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Сиротенка Олександра Олександровича, ідентифікаційний номер: 2996007355 (свідоцтво Міністерства Юстиції України № 520 від 28.03.2013р., адреса: Андріївський узвіз, 38, офіс 1, м. Київ, 04070).
Ухвалою суду від 21.01.2021 попереднє засідання відкладено 09.02.2021 об 11-30.
Ухвалою від 09.02.2021 попререднє засідання відкладено на 23.02.2021 о 10-15.
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 23.02.2021р. визнано кредиторські вимоги до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія Горизонт” у розмірі 1 000 000,00 грн – основного боргу (4-та черга задоволення) та 4 540,00 грн – судового збору (1-ша черга задоволення). Зобов'язано розпорядника майна боржника провести збори кредиторів відповідно до статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства. Дата проведення зборів кредиторів та комітету – 09.03.2021р. Підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, призначено на 11.03.2021р. о 12-45.
Ухвалами суду від 11.03.2021, 15.04.2021, 27.05.2021, 03.08.2021, 28.09.2021, 14.12.2021, 01.03.2022, 28.04.2022, 05.07.2022, 13.10.2022, 27.12.2022, 21.03.2023 о 10-30.
Ухвалою від 30.05.2023 провадження у справі № 908/3026/20 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “НАП ФІНАНС” – закрито; мораторій на задоволення вимог кредиторів – скасовано; процедуру розпорядження майном та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Сиротенка О.О. - припинено.
Предметом спору у справі № 908/1522/2 є стягнення з відповідача податкового боргу.
Суд зазначає, що критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад спірних правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин у їх сукупності. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, у якому розглядається визначена категорія справ.
Згідно з частиною першою статті 4 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.
Відповідно до частини другої статті 4 Господарського процесуального кодексу України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Предметна та суб`єктна юрисдикція господарських судів, тобто сукупність повноважень господарських судів щодо розгляду справ, віднесених до їх компетенції, визначена статтею 20 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно зі статтею 20 ГПК України визначено справи, підвідомчі господарським судам, серед яких господарським судам підвідомчі: справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на майно (рухоме та нерухоме, в тому числі землю), реєстрації або обліку прав на майно, яке (права на яке) є предметом спору, визнання недійсними актів, що порушують такі права, крім спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, та спорів щодо вилучення майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, а також справи у спорах щодо майна, що є предметом забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці; справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб`єктів господарювання та їх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення господарської діяльності, крім актів (рішень) суб`єктів владних повноважень, прийнятих на виконання їхніх владних управлінських функцій, та спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем; вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, визнання недійсними актів, що порушують права на майно (майнові права), якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав чи спору, що виник з корпоративних відносин, якщо цей спір підлягає розгляду в господарському суді і переданий на його розгляд разом з такими вимогами; й інші справи у спорах між суб`єктами господарювання.
Статтею 3 Господарського процесуального кодексу України визначено, що господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб`єкти підприємництва підприємцями. Господарська діяльність може здійснюватись і без мети одержання прибутку (некомерційна господарська діяльність). Сферу господарських відносин становлять господарсько-виробничі, організаційно-господарські та внутрішньогосподарські відносини.
Отже, ознаками спору, на який поширюється юрисдикція господарського суду, є: наявність між сторонами господарських відносин, врегульованих Цивільним і Господарський кодексами України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і спору про право, що виникає з відповідних відносин; наявність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення спору господарським судом; відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.
Згідно із частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
На підставі пункту 7 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України суб`єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом установлено інший порядок судового провадження; спори між суб`єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень.
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій, крім спорів, для яких законом установлений інший порядок судового вирішення.
Як установлено судом, провадження у справі №908/3026/20 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “ФК “НАП ФІНАНС” в межах якої подано даний позов – закрито. Відповідачем у даній справі є Державна податкова служба України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Запорізькій області, а предметом позову – стягнення податкового боргу, а відтак даний спір носить публічно-правовий характер, оскільки виникає з публічно-правових відносин, у зв`язку з чим, суд приходить до висновку, що даний спір не належить розглядати в порядку господарського судочинства.
Пунктом1 частини 3 статті 31 ГПК України встановлено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне передати позовну заяву №908/1522/23 до Запорізького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 20, 27, 30, 31, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Передати позовну заяву №908/1522/23 до Запорізького окружного адміністративного суду.
Розмістити повний текст ухвали на сайті Господарського суду Запорізької області (https://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/gromadyanam/advert/).
Звернути увагу учасників справи, що у разі необхідності отримання копії цього процесуального документу у паперовій формі, слід звернутись з відповідною заявою у справі до канцелярії суду.
Ухвала набирає законної сили у день її підписання суддею – 07.06.2023р. та може бути оскаржена.
Суддя О.О. Юлдашев
До уваги сторін та заявників у справі № 908/1522/23 – передача справи за підсудністю, суддя Юлдашев О.О.