flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги позивача, відповідачів у справі № 908/1329/23(908/2235/23)

12 липня 2023, 10:07

номер провадження справи  26/22/23         

      р

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА 

про відкриття провадження у справі                

 

  11.07.2023                                                Справа № 908/1329/23(908/2235/23) 

  м.Запоріжжя Запорізької області

 

Суддя Юлдашев Олексій Олексійович, розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ФАРДЕН ГРУП”, код ЄДРПОУ 43866406 (08171, Київська область, Обухівський район, с. Хотів, вул. Партизанська, 1А)

до відповідачів 1/  EKSPO LAJF DOOEL SKOPJE, Registration number 7065299, Adress: UL. BULEVAR JANE SANDANSKI BR. 107/1-18, Skopje, Macedonia, Адреса для листування: 02175, м. Київ, а/с 44

2/  Підприємства об’єднання громадян “Заграва”, код ЄДРПОУ 42876878 (69035, Україна, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 60-а)

про  стягнення 110   574   122,97 грн в межах справи № 908/1329/23

 

про банкрутство - Підприємства об’єднання громадян “Заграва”, код ЄДРПОУ 42876878 (69035, Україна, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 60-а)

кредитор – Товариство з обмеженою відповідальністю “ДЕПОРТ ІМПОРТ”, код ЄДРПОУ 43851241 (08713 Україна, Київська область, Обухівський район, село Великі Дмитровичі, вул. Щаслива, будинок 30/17)

 

 

УСТАНОВИВ:

         До Господарського суду Запорізької області 05.07.2023 надійшла позовна заява  Товариства з обмеженою відповідальністю “ФАРДЕН ГРУП” до EKSPO LAJF DOOEL SKOPJE   та Підприємства об’єднання громадян “Заграва”,  про стягнення 110   574   122,97 грн, для розгляду в межах справи № 908/1329/23 про банкрутство відповідача-2. 

         Також до суду 27.06.2023 надійшло клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору у розмірі 939 400,00 грн до розгляду позову по суті.

         Згідно з ч.1 ст. 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за певних умов.

         Підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону України "Про судовий збір", є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 73 Господарського процесуального кодексу України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

       Тобто з метою дотримання принципу доступу до правосуддя, - законодавство передбачає підстави для звільнення від сплати судового збору.

         Як зазначено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 14.01.2021 року у справі №0940/2276/18, юридична особа має право звернутися з клопотанням, а суд не обмежений у праві на власний розсуд відстрочити або звільнити від сплати. Крім того, із наведеного вбачається, що прийняття рішення про відстрочення або звільнення від сплати судового збору, суд може і з власної ініціативи у тому разі, коли юридична особа звертається із клопотанням про розстрочення сплати судового збору.

         Позивач зазначає, що перебуває у тяжкому фінансовому становищі. До клопотання долучено завірену належним чином копію довідки ПуАТ “КБ “Акорданк” із якої вбачається, що залишок грошових коштів по рахунку ТОВ  “ФАРДЕН ГРУП”  становить 614,92 грн.

         Враховуючи надану законодавством можливість застосування правового інституту розстрочення, відстрочення, звільнення від сплати судового збору або зменшення його розміру до юридичної особи за майновим критерієм, суд вважає, що Позивач має підстави отримати відстрочення сплати судового збору з огляду на незадовільний стан платоспроможності.

         Аналогічний підхід про можливість застосування майнового критерію на підставі статті 8 Закону України “Про судовий збір” до юридичної особи приватного права або суб'єкта владних повноважень, але за обов'язкової умови перевірки її майнового стану в залежності від оцінки доказів, якими обґрунтовується її рівень, викладений у таких судових рішеннях: постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 17 травня 2018 року у справі № 904/9117/17, від 13 лютого 2018 року у справі № 905/974/17, від 20 лютого 2018 року у справі № 910/17456/17.

За положеннями ч.6 ст.12 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Згідно зі ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими   Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

 Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.

Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.

Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.

  В матеріалах позовної заяви відсутнє клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

          Відповідно до ч. 5     ст. 252 ГПК України     суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

         Враховуючи вищенаведене, суд вважає за доцільне здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням сторін. 

 Керуючись ст.ст. 2, 7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 3, 12, 176, 232-235, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

 

УХВАЛИВ:

  1. Прийняти позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “ФАРДЕН ГРУП” до EKSPO LAJF DOOEL SKOPJE та Підприємства об’єднання громадян “Заграва”, про стягнення 110   574   122,97 грн, для розгляду в межах справи № 908/1329/23 про банкрутство відповідача-2, відкрити провадження з розгляду позовної заяви.
  2. Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.
  3. Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 01.08.2023 о/об 11:30 год, яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69000, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, буд. 4.
  4. Враховуючи клопотання позивача, відстрочити сплату судового збору у розмірі 939 400,00 грн до розгляду Господарським судом Запорізької області позову по суті.

Повідомити учасників справи про дату, час та місце проведення судового засідання шляхом надсилання копії даної ухвали в порядку, передбаченому ст. 242 ГПК України.

При направленні в судове засідання уповноважених представників учасників справи, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують їх повноваження (правовстановлюючі документи, довіреність, ордер тощо); прокурору – посвідчення; документи, що посвідчують особу.

  1. 5. Визначити відповідачам строк для подання до суду: заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали; для подання відзиву на позов, у порядку ст. 165 ГПК України, із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача (якщо такі докази не надані позивачем) та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали; для подання заперечень на відповідь на відзив (в порядку ст. 167 ГПК України (якщо такі будуть подані)) та документами, що підтверджують надіслання (надання) заперечення і доданих до нього доказів іншим учасникам справи - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.

Одночасно з надісланням (надання) відзиву до суду – направити його копію та додані до нього документи іншим учасникам справи, докази направлення/вручення надати суду (додати до відзиву).

В разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст.178 ГПК України).

  1. Визначити позивачу строк для подання до суду відповіді на відзив (у порядку ст. 166 ГПК України (якщо такий буде подано)) із документами, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи - протягом 5 днів з дня отримання відзиву; зобов’язати позивача надати суду (для огляду) оригінали документів, долучених до позовної заяви.

         Документи надаються завчасно до засідання (із супровідним листом) через службу діловодства суду. При поданні копій документів необхідно додержуватись вимог ч.ч. 2, 4, 5 ст. 91 ГПК України, пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ4163-2003), затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, згідно з яким відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: “Згідно з оригіналом”, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

         Електронна адреса Господарського суду Запорізької області: inbох@zp.arbitr.gov.ua.

         Відповідно до ч. 8 ст. 42 ГПК України, документи, в тому числі заяви з процесуальних питань, які подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, скріплюються електронним цифровим підписом (ЕЦП) учасника справи (його представника). Документи не скріплені ЕЦП судом не  реєструються, відповідні заяви та клопотання залишаються без розгляду.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492. 

         “Гаряча” телефонна лінія суду функціонує за номером  (061) 764-89-30, прес-секретар господарського суду Запорізької області - Клімова Наталія Миколаївна.

         Отримати інформацію по справі можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/sud5009/. Ознайомитись з процесуальними документами у справі – в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.

 Згідно з ч.2 ст. 235 ГПК України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

              Ухвалу складено та підписано-11.07.23.

 

 

 

      Суддя                                                                                                          О.О. Юлдашев

 

 

  

 

До уваги позивача, відповідачів у справі № 908/1329/23(908/2235/23)