flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги кредиторів, боржника, заявників у справі № 908/1957/21(908/909/23)

24 липня 2023, 12:10

номер провадження справи  26/43/21         

      р

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

  

 13.07.2023                                             Справа № 908/1957/21(908/909/23)

 м.Запоріжжя Запорізької області

 

Суддя Юлдашев Олексій Олексійович, розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Транспортно-експедиторська компанія “Вертикаль”

до відповідачів: 1/ Товариства з обмеженою відповідальністю “Транспортно-експедиторське підприємство “Вертикаль”, м. Запоріжжя

2/ Василевського Романа Васильовича, м. Київ

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору – Кравченко Радіон Миколайович

про визнання недійсними правочинів

 

в межах справи № 908/1957/21

про банкрутство - Товариства з обмеженою відповідальністю “Транспортно-експедиторське підприємство “Вертикаль”, м. Запоріжжя

кредитори: 1/ Сидоренко Людмила Валентинівна 

2/ Костерний Дмитро Олександрович 

3/ Линник Роман Сергійович 

4/ Овсієнко Максим Вікторович 

5/ Сагун В’ячеслав Григорович 

6/ Василевський Роман Васильович 

7/ Товариство з обмеженою відповідальністю “Транспортно-експедиторська компанія “Вертикаль” 

8/ Гайдай Віталій Валентинович 

9/ Товариство з обмеженою відповідальністю “ІПК Вертикаль”

10/ Акціонерне товариство “Українська залізниця” в особі Регіональної філії “Одеська залізниця” акціонерного товариства “Українська залізниця” 

11/ Приватне акціонерне товариство “Агроком”

 

 

 

За участю (найменування сторін та інших осіб, що беруть участь у справі):

Позивач

Паніотов Олег Костянтинович (в режимі відеоконференції)

 

 

                                                         УСТАНОВИВ:

 

         20.03.2023 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю “ТАС-ЛОГІСТІК”, м. Київ до відповідачів: Товариства з обмеженою відповідальністю “Транспортно-експедиторське підприємство “Вертикаль”, м. Запоріжжя та Василевського Романа Васильовича, м. Київ про визнання недійсними правочинів, для розгляду в межах справи № 908/1957/21 про банкрутство відповідача-1.

          Ухвалою суду від 20.04.2023 позовну заяву  залишено без руху. Заявнику надано строк протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали усунути недоліки   заяви шляхом подання  до суду доказів, що підтверджують обставини, на яких грунтуються позовні вимоги. 

         До суду 27.04.2023 надійшла заява позивача в якій зазначає, що останній не є стороною оспорюваних правочинів, а тому не має можливості надати суду документальні докази на яких ґрунтуються позовні вимоги.

         Натомість, просить суд витребувати у відповідача-1 оспорювані договори згідно з переліком.

     Ухвалою від 13.06.2023 прийнято позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “ТАС-ЛОГІСТІК”, для розгляду в межах справи № 908/1957/21 про банкрутство відповідача-1; судове засідання призначено на 13.07.2023р. об 11-00; зобов’язано відповідачів надати всі документи, які стосуються спору, відповідно до ст. 165 ГПК України пропонується  у строк до 03.07.2023 подати до суду відзив із його нормативним та документальним обґрунтуванням., одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити копію відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи, докази направлення/надання надати суду (додати до відзиву); позивачу надати документи та матеріали на підтвердження всіх обставин, викладених в позовній заяві; пропонується надати відповідь на відзив (у разі його отримання); одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду направити (вручити) копію відповіді та доданих до неї документів іншим учасникам справи, докази направлення/надання надати суду (додати до відповіді на відзив); запропоновано третій особі надати суду відзив на позовну заяву; витребувано у Товариства з обмеженою відповідальністю “Транспортно-експедиторське підприємство “Вертикаль” завірені належним чином (оригінали – на огляд суду) договори про надання поворотної фінансової допомоги, укладені з Василевським Романом Васильовичем, а саме:

-           договір про надання поворотної фінансової допомоги від 09.08.2016 №Ф-0908-1 на суму 778       930,00 грн;

-           договір про надання поворотної фінансової допомоги від 27.09.2016 №27/09/17-1 на суму 5       000       000,00 грн;

-           договір про надання поворотної фінансової допомоги від 15.12.2017 №15/12/17-1 на суму 2       308       230,00 грн;

-           договір про надання поворотної фінансової допомоги від 08.08.2018 №ФО-1-З-А на суму 499       000,00 грн;

-           договір про надання поворотної фінансової допомоги від 15.03.2021 №Ф-15/03/21-2 на суму 680       000,00 грн.

         До суду надійшли наступні документи:

-     07.07.23 відзив відповідача-1 на позовну заяву;

-     13.07.23 заява позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю “ТАС-ЛОГІСТІК” про заміну сторони у справі (позивача);

-           13.07.23 документальні докази по справі від відповідача-1 на виконання вимог ухвали суду від 13.06.2023.

         Зазначені документи приймаються судом до розгляду та уваги.

          Суд, розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “ТАС-ЛОГІСТІК”  про заміну первісного позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю “ТАС-ЛОГІСТІК” його правонаступником –  Товариством з обмеженою відповідальністю “Транспортно-експедиторська компанія “Вертикаль”, установив наступне. 07.07.2023 року між Товариством з обмеженою відповідальністю “ТАС-ЛОГІСТІК” та Товариством з обмеженою відповідальністю “Транспортно-експедиторська компанія “Вертикаль” укладено Договір про відступлення права вимоги щодо всіх грошових вимог Товариства з обмеженою відповідальністю “ТАС-ЛОГІСТІК”, що були заявлені до Товариства з обмеженою відповідальністю “Транспортно-експедиторське підприємство “Вертикаль” та були визнані господарським судом в межах справи №908/1957/21 про банкрутство відповідача-1.

          Станом на 12.07.2023 Товариство з обмеженою відповідальністю “Транспортно-експедиторська компанія “Вертикаль” виконало всі необхідні умови Договору про відступлення права вимоги від 07.07.2023. та стало правонаступником  Товариства з обмеженою відповідальністю “ТАС-ЛОГІСТІК” внаслідок заміни кредитора в зобов’язанні.

         У відповідності до п.1) ч.1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

          До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 514 ЦК України).

         За приписами ч.1 ст. 516 ЦК України заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

         Згідно зі статтею 52 Господарського процесуального кодексу України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов’язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.

         Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов’язкові для нього так само, як вони були обов’язкові для особи, яку правонаступник замінив.

         Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

        Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне здійснити процесуальну заміну позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю “ТАС-ЛОГІСТІК”, м. Київ, код ЄДРПОУ 3594555 у справі № 908/1957/21(908/909/23) правонаступником – Товариством з обмеженою відповідальністю “Транспортно-експедиторська компанія “Вертикаль”, м. Київ, код ЄДРПОУ 43133523.

         Відповідно до частини 1     статті 46 ГПК України    сторони користуються рівними процесуальними правами.

Виходячи з приписів статей 55,     129 Конституції України, застосування та користування правами на судовий захист здійснюється у випадках та в порядку, встановлених законом.

         Тобто, реалізація конституційного права, зокрема, на судовий захист ставиться у залежність від положень процесуального закону, в даному випадку -   норм      ГПК України.

         Відповідно до приписів пункту четвертого частини п'ятої ст. 13 ГПК України, суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цих кодексом.

Згідно приписів статті 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Основними засадами (принципами) господарського судочинства є: верховенство права, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами, змагальність сторін, диспозитивність, пропорційність, обов`язковість судового рішення, забезпечення права на апеляційний перегляд справи, забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у визначених законом випадках, розумність строків розгляду справи судом, неприпустимість зловживання процесуальними правами, відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення.

Згідно ч. 3 статті 198 Господарського процесуального кодексу України головуючий відповідно до завдання господарського судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи.

Відповідно до статті 7 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним відповідно до закону. Судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленому законами України.

Згідно зі статтею 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” та частини 4 статті 11 Господарського процесуального кодексу України суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав та основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Стаття 6 Конвенції про захист прав та основоположних свобод (далі Конвенція) гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи. Право на розгляд справи означає право особи звернутися до суду та право на те, що його справа буде розглянута та вирішена судом. При цьому, особі має бути забезпечена можливість реалізувати вказані права без будь-яких перепон чи ускладнень. Здатність особи безперешкодно отримати судовий захист є змістом поняття доступу до правосуддя. Перешкоди у доступі до правосуддя можуть виникати як через особливості внутрішнього процесуального законодавства, так і через передбачені матеріальним правом обмеження. Для ЄСПЛ природа перешкод у реалізації права на доступ до суду не має принципового значення.

          Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, з метою справедливого та неупередженого вирішення даного спору, ефективного захисту порушених прав і законних інтересів, забезпечення додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій та здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, суд вважає за доцільне судове засідання відкласти на 27.07.2023 об 11-40.         

   Керуючись ст.ст. 42, 52, 202, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:  

 

           Здійснити процесуальну заміну позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю “ТАС-ЛОГІСТІК”, м. Київ, код ЄДРПОУ 3594555 у справі № 908/1957/21(908/909/23) правонаступником – Товариством з обмеженою відповідальністю “Транспортно-експедиторська компанія “Вертикаль”, м. Київ, код ЄДРПОУ 43133523.

          Відкласти судове засідання на 27.07.2023р. об 11-40.  

         Засідання суду відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4.

         Запропонувати сторонам надати суду додаткові документальні докази по справі.  

 

         Розмістити повний текст ухвали на сайті Господарського суду Запорізької області (https://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/gromadyanam/advert/).

Звернути увагу учасників справи, що у разі необхідності отримання копії цього процесуального документу у паперовій формі, слід звернутись з відповідною заявою у справі до канцелярії суду. 

 

         Ухвала набирає законної сили у день її винесення – 13.07.2023р. 

 

         Ухвалу складено та підписано-21.07.23.

 

 

Суддя                                                                                                          О.О. Юлдашев

 

 

 

До уваги кредиторів, боржника, заявників у справі № 908/1957/21(908/909/23