flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги!!! Відвопідачів по справі № 908/2057/23 ухвала ГСЗО ПО СУТІ від 27.09.2023 (Суддя Науменко)

28 вересня 2023, 15:18

До уваги!!! Відвопідачів по справі № 908/2057/23 ухвала ГСЗО ПО СУТІ від 27.09.2023 (Суддя Науменко)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

 

27.09.2023                                                                         Справа № 908/2057/23

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О.,

при секретареві судового засідання Концур Г.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали № 908/2057/23

за позовом: Акціонерного товариства «Банк Кредит Дніпро», ідентифікаційний код 14352406 (вул. Жилянська, буд. 32, м. Київ, 01033)

до відповідача 1: Приватного підприємства «Агрофірма «Фектер», ідентифікаційний код юридичної особи 30814436 (вул. Поштова, буд. 20, с. Солодка Балка, Токмацький район, Запорізька область, 71723)

до відповідача 2: Безручка Володимира Анатолійовича, 03.05.1963 р.н., РНОКПП 2313302335 (вул. Ціалковського, буд. 56, м. Токмак, Запорізька область, 71700)

про стягнення 2 557 333 грн 89 коп.

 

за участю уповноважених представників:

від позивача: Сухая М.В., адвокат, свідоцтво ВН № 000678 від 05.05.2020; довіреність № 227 від 22.12.2022(в режимі відеоконференції);

від відповідача 1 : не з’явився;

від відповідача 2: не з’явився

 

ВСТАНОВИВ:

 

До Господарського суду Запорізької області звернулось Акціонерне товариство «Банк Кредит Дніпро» з позовною заявою до відповідачів: Приватного підприємства «Агрофірма «Фектер» та Безручка Володимира Анатолійовича про стягнення в солідарному порядку заборгованість по несплаченим (простроченим) процентам за кредитним договором № 121121-АЕ від 12.11.2021 в загальному розмірі  2 557 333 грн 89 коп., яка складається з 2 300 000 грн 00 коп. залишку простроченого кредиту та 257 333 грн 89 коп. залишку прострочених відсотків.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.06.2023 справу № 908/2057/23 передано на розгляд судді Науменку А.О.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 23.06.2023 у справі № 908/2057/23 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою суд роз’яснив заявникові, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.

03.07.2023 позивачем до суду направлена заява, якою позивач усунув недоліки позовної заяви.

Суд визнав достатніми надані позивачем документи для прийняття позовної заяви до розгляду.

Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України суд відкриває провадження у справі протягом п’яти днів з дня надходження заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження.

Відповідно до п. 8 ч. 4 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи в яких ціна позову перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З урахуванням суми позову справу слід розглядати в порядку загального позовного провадження.

Завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з’ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті (ст. 177 ГПК України).

Відповідно до ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

За таких обставин, суд призначає підготовче засідання.

Відповідно до ч. 1 ст. 120 ГПК України суд вважає за необхідне повідомити сторони про час та місце судового засідання.

При цьому, суд враховує, що обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини першої статті шостої даної Конвенції (§66, §69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі Смірнова проти України).

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» у період дії воєнного стану, повноваження судів не можуть бути припинені.

Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється, (ст. 26 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»).

Відповідно до Господарського процесуального кодексу України:

20) положення цього Кодексу застосовуються з урахуванням    підпункту 11 пункту 16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України;

21) особливості судових викликів та повідомлень, направлення копій судових рішень учасникам справи, у разі якщо адреса їх місця проживання (перебування) чи місцезнаходження знаходиться на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, визначаються законами України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" та "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції".

Згідно зі ст. 12-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»:

  1. Якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання.

Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії.

З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.

  1. Учасники справи, остання відома адреса місця проживання (перебування) чи місцезнаходження яких знаходиться на тимчасово окупованій території і які не мають офіційної електронної адреси, повідомляються про ухвалення відповідного судового рішення шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади з посиланням на веб-адресу такого судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень або шляхом розміщення тексту відповідного судового рішення на офіційному веб-порталі судової влади України, з урахуванням вимог, визначених Законом України "Про доступ до судових рішень", у разі обмеження доступу до Єдиного державного реєстру судових рішень.

З моменту розміщення такої інформації вважається, що особа отримала судове рішення.

  1. Передбачений цією статтею порядок виклику в суд та повідомлення про судове рішення може застосовуватися стосовно інших учасників судового процесу, адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи яких знаходиться на тимчасово окупованій території, якщо від цього залежить реалізація ними своїх процесуальних прав і обов’язків.

Відповідач, зареєстроване місце перебування чи місцезнаходження якого невідоме, викликаються до суду через оголошення на офіційному вебпорталі «Судова влада України».

З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.

Крім того, 19.08.2022 набрали чинності зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо додаткових способів інформування про судові справи.

Як свідчать матеріали справи відповідачі зареєстровані за адресою, яка перебуває в тимчасовій окупації.

Укрпошта за вказаним індексом не функціонує.

На підставі вищевикладеного, з метою судового розгляду справи, дотримання прав та законних інтересів сторін, строку розгляду справи, суд постановляє дану ухвалу та розміщує її в Єдиному державному реєстрі судових рішень та на веб-сайті Судової влади України, на якому розміщує у т.ч. відповідне оголошення з метою доведення до відповідачів змісту даної ухвали суду.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 04.07.2023 у справі № 908/2057/23 суд призначив підготовче судове засідання на 26.07.2023 о 11 год. 20 хв.

В судовому засіданні 26.07.2023 здійснювалась відеоконференція.

Суд відкрив судове засідання з розгляду справи № 908/2057/23.

Суд оголосив склад суду.

Суд з’ясував про наявність відводів. Відводів не заявлено.

Відповідачі в судове засідання не з’явились. Сторони належним чином повідомлені про місце, дату та час проведення судового засідання.

Документів від відповідачів на адресу суду не надходило.

В судовому засіданні представник позивача зазначила, що жодних документів від відповідачів не отримувала.

В судовому засіданні представник позивача усно просила наступне судове засідання також провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Зазначене клопотання судом задоволено.

Згідно з ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені ч. 2 ст. 182 цього кодексу, не можуть бути розглянуті в даному підготовчому засіданні.

Враховуючи вищевикладене, за наслідками судового засідання, строк підготовчого провадження було продовжено на 30 днів згідно з ч. 3 ст. 177 ГПК України та відкладено підготовче засідання на 11.09.2023 о 11 год. 40 хв.

В судове засідання 11.09.2023 представники сторін не з’явились. Судове засідання проводилося без фіксування технічними засобами, на підставі ч.3 ст. 222 ГПК України.

Представник позивача в телефонному режимі повідомила про технічні причини з яких вона не може вийти на зв’язок в судове засідання.

Відповідачі в судове засідання не з’явились. Сторони належним чином повідомлені про дату, місце та час проведення судового засідання.  

Документів від відповідачів на адресу суду не надходило.

Згідно з ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені ч. 2 ст. 182 цього кодексу, не можуть бути розглянуті в даному підготовчому засіданні.

За наслідками судового засідання суд відклав підготовче засідання на 27.09.2023 о 11 год. 40 хв.

В судовому засіданні 27.09.2023 здійснювалась відеоконференція.

Суд відкрив судове засідання з розгляду справи № 908/2057/23. Суд оголосив склад суду.

Відповідачі в судове засідання не з’явились. Сторони належним чином повідомлені про місце, дату та час проведення судового засідання.

На адресу суду від відповідачів документів не надходило.

В судовому засіданні представник позивача зазначила, що документів від відповідачів на адресу позивача не надходило, виплати по кредитним зобов’язанням відсутні, інші адреси відповідачів крім зазначених у позовній заяві невідомі.   

Представник позивача у судовому засіданні усно просила наступне судове засідання також провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Зазначене клопотання судом задоволено.

Враховуючи закінчення перебігу строку підготовчого провадження, суд вважає за необхідним постановити ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті.

За наслідками судового засідання, суд, на підставі ст. 185 Господарського процесуального кодексу України, постановив ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті на 25.10.2023  о 12 год. 00 хв.

Згідно з п. 15 ч. 2 ст. 182 ГПК України суд встановлює порядок з’ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання.

Суд зазначає, що з’ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються, буде здійснюватися в хронологічному порядку (в порядку їх надходження та долучення до матеріалів справи).

 

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 120, п.п. 15,18 ч. 2 ст. 182, ст.ст. 183, 185, 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Закрити підготовче провадження.
  2. Справу № 908/2057/23 призначити до розгляду по суті.
  3. Судове засідання з розгляду справи по суті призначити на 10.2023 о 12 год. 00 хв. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4 (про залу судового засідання буде повідомлено додатково на відповідному стенді оголошень суду «Справи призначені до розгляду»).
  4. З’ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються, буде здійснюватися в хронологічному порядку (в порядку їх надходження та долучення до матеріалів справи).
  5. Провести судове засідання 25.10.2023 о 12 год. 00 хв. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за участю представника позивача.
  6. Повідомити відповідачів про розгляд даної справи шляхом розміщення даної ухвали суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень та на веб-сайті Судової влади України, на якому розмістити у т.ч. відповідне оголошення з метою доведення до відповідача змісту даної ухвали суду.
  7. Повідомити учасників справи про дату, час та місце проведення судового засідання шляхом надсилання на електронні адреси копії даної ухвали.
  8. Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.
  9. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення 27.09.2023 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвалу складено та підписано    28.09.2023.

 

Суддя                                                                                А.О. Науменко