Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До відома Селянського (Фермерського) господарства “ЗЛАГОДА” та Тендеренка Юрія Петровича!
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.09.2023 Справа № 908/2218/23
м.Запоріжжя Запорізької області
Суддя Господарського суду Запорізької області Мірошниченко М.В. при секретарі судового засідання Драковцевій В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у загальному позовному провадженні матеріали справи № 908/2218/23
за позовом: Акціонерного товариства “БАНК КРЕДИТ ДНІПРО” (01033, м. Київ, вул. Жилянська, буд. 32, ідентифікаційний код 14352406)
до відповідача-1: Селянського (Фермерського) господарства “ЗЛАГОДА” (71410, Запорізька область, Великобілозерський район, село Гюнівка, вул. Калинова, буд. 14, ідентифікаційний код 31299939)
до відповідача-2: Тендеренка Юрія Петровича
про стягнення 543985,79 грн.
за участю представників:
від позивача – Погодін В.О., довіреність №129 від 15.08.2023 (в режимі відеоконференції);
від відповідача-1 – не з’явився;
від відповідача-2 – не з’явився;
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 21.08.2023 ухвалено розгляд справи №908/2218/23 здійснювати за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі, замінено розгляд справи по суті підготовчим засіданням, підготовче засідання призначено на 18.09.2023 о 11 год. 00 хв. Зобов’язано позивача надати суду для огляду оригінал кредитного договору №221121-КЛН/2 від 22.11.2021 та інших доказів, які долучені до позовної заяви. Клопотання відповідача-1 про зупинення провадження у справі та клопотання відповідача-2 про залучення третьої особи суд ухвалив розглянути в підготовчому засіданні.
Місцезнаходження відповідачів зареєстровано в селі Гюнівка Запорізької області, що є окупованою територією, на якій тимчасово не функціонують відділення АТ «Укрпошта», тому поштою копія ухвали відповідачам не надсилалась.
Копії ухвал доставлено представникам позивача та відповідача-2 21.08.2023 в їх електронні кабінети. Також ухвалу суду надіслано відповідачу-1 електронною поштою та розміщено на сайті Господарського суду Запорізької області 21.08.2023 .
22.08.2023 від позивача надійшла відповідь на відзив відповідача-2, відповідно до якої позивач просить прийняти відповідь на відзив та врахувати при вирішенні спору по суті, відмовити представнику відповідача-2 у задоволенні клопотання про залучення в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Тендеренко Ольги Петрівни та відмовити представнику відпвідача-2 у задоволенні клопотання про об’єднання справ в одне провадження. Також від позивача надійшла відповідь на відзив відповідача-1, відповідно до якої позивач просить прийняти відповідь на відзив та врахувати при вирішенні спору по суті, відмовити відповідачу-1 у задоволенні клопотання про витребування оригіналу кредитного договору №221121-КЛН/2 від 22.11.2021 та відмовити відповідачу-1 у задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі.
29.08.2023 від позивача надійшла заява про участь у судовому засіданні 18.09.2023 о 11 год. 00 хв. в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Ухвалою суду від 29.08.2023 задоволено заяву позивача, ухвалено здійснювати проведення судового засідання 18.09.2023 о 11 год. 00 хв. у справі № 908/2218/23 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів позивача та програмного забезпечення за посиланням vkz.court.gov.ua.
01.09.2023 від відповідача-2 надійшли заперечення на відповідь на відзив.
05.09.2023 від відповідача-2 надійшла заява про участь у судовому засіданні 18.09.2023 о 11 год. 00 хв. в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Ухвалою суду від 18.09.2023 задоволено заяву відповідача-2, ухвалено здійснювати проведення судового засідання 18.09.2023 о 11 год. 00 хв. у справі № 908/2218/23 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідача-2 та програмного забезпечення за посиланням vkz.court.gov.ua.
07.09.2023 від відповідача-1 надійшли заперечення на відповідь на відзив, відповідно до яких відповідач-1 просить врахувати дані заперечення під час розгляду справи, зупинити провадження у справі до моменту деокупації території, на якій розміщене СФГ «ЗЛАГОДА» для надання можливості представництва інтересів у суді та подання до суду всіх доказів на підтвердження заперечень проти позовних вимог. За результатами розгляду справи відмовити у позові.
В судовому засіданні 18.09.2023 був присутнім представник позивача, здійснювалося фіксування судового процесу технічними засобами відеоконференцзв’язку.
Суд повідомив про те, що представник відповідача-2 не зміг під’єднатися до судового засідання в режимі відеоконференції з технічних причин.
Представник позивача повідомив про те, що на адресу суду та відповідачів були направлені додаткові пояснення на заперечення відповідачів та не заперечив проти відкладення підготовчого засідання.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 202 ГПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку у зв’язку з виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
З метою дотримання принципу рівності сторін та процесуальних прав усіх учасників справи, враховуючи виникнення технічних проблем що унеможливлювали участь представника відповідача-2 у судовому засіданні в режимі відеоконференції, а також для надання можливості відповідачам ознайомитись з додатковими поясненнями позивача, суд ухвалив відкласти підготовче засідання на 10.10.2023 о 12 год. 00 хв. Клопотання відповідача-1 про зупинення провадження у справі та клопотання відповідача-2 про залучення третьої особи суд ухвалив розглянути в наступному судовому засіданні.
Представник позивача просив провести наступне судове засідання в режимі відеоконференції.
Враховуючи намір представника позивача брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів, наявність у суду технічної можливості забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд ухвалив провести судове засідання в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів позивача та програмного забезпечення за посиланням vkz.court.gov.ua.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 182, 183, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
1.Відкласти підготовче засідання на 10.10.2023 о 12 год. 00 хв. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, місто Запоріжжя, вулиця Гетьманська, 4, корпус 1.
Ухвала суду набрала законної сили з моменту її проголошення та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.Ухвалу підписано 25.09.2023.
Суддя М.В. Мірошниченко