Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
відповідачів: 1. Приватного підприємства «БІОРЕСУРС», 72401, смт. Приазовське, Мелітопольський район, Запорізька область, вул. Східна, 8)
номер провадження справи 24/248/23
р
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
29.09.2023 справа № 908/2938/23
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Азізбекян Тетяни Анатоліївни, розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Заступник керівника Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області, (69002, м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 17) в інтересах держави, в особі
позивач Приазовська селищна рада, (72401, смт. Приазовське, Мелітопольський район, Запорізька область, вул. Покровська, 31)
до відповідачів: 1. Приватного підприємства «БІОРЕСУРС», 72401, смт. Приазовське, Мелітопольський район, Запорізька область, вул. Східна, 8)
про визнання недійсним договору та стягнення коштів.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області звернувся Заступник керівника Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області, в інтересах держави, в особі Приазовської селищної ради до відповідачів: 1.Приватного підприємства «БІОРЕСУРС», 2.Комунального некомерційного підприємства «Приазовська центральна районна лікарні» Приазовської селищної ради про визнання недійсним договору від 16.05.2022 № 20 та стягнення 630473грн. 49коп.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 21.09.2023 здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/2938/23 та визначено до розгляду судді Азізбекян Т.А.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України. Розглянувши матеріали наведеної вище позовної заяви суд дійшов висновку, що підстави для її (позовної заяви) залишення без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження відсутні.
Згідно з ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження.
У ч. 3 ст. 12 ГПК України визначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
За приписами п. 5 ч. 4 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з відносин, пов’язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції.
Враховуючи предмет спору, позовна заява у даній справі підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Відповідно до статті 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та призначення підготовчого судового засідання.
Керуючись ст.ст. 176, 182, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя Т.А. Азізбекян