Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
номер провадження справи 26/19/23
р
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.10.2023 Справа № 908/1344/23(905/797/22)
м.Запоріжжя Запорізької області
Суддя Юлдашев Олексій Олексійович, розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ЗЕ ТЕХНОЛОДЖІ”, код ЄДРПОУ 38198547 (80383, Львівська область, Жовківський район, село Малехів, вул. Київська, 18, каб. 68)
до відповідачів – 1/ Товариства з обмеженою відповідальністю “ВЕСТА КАР БАТЕРИ”, код ЄДРПОУ 38361919 (87552, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Курганна, 7А)
2/ Товариства з обмеженою відповідальністю “АБРИС ДНІПРО”, код ЄДРПОУ 40236130 (69005, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 147)
про визнання правочинів недійсними
в межах справи № 908/1344/23
про банкрутство - Товариства з обмеженою відповідальністю “АБРИС ДНІПРО”, код ЄДРПОУ 40236130 (69005, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 147)
кредитор – Товариство з обмеженою відповідальністю “ВЕСТА ТРАК БАТЕРИ”, код ЄДРПОУ 38361903 (52005, Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. 8 Березня, 23)
За участю (найменування сторін та інших осіб, що беруть участь у справі): |
|
Позивач |
Ткаченко Катерина Олександрівна (в режимі відеоконференції) |
|
|
УСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області з Господарського суду Донецької області 21.08.2023 надійшла справа №905/797/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ЗЕ ТЕХНОЛОДЖІ” до Товариства з обмеженою відповідальністю “ВЕСТА КАР БАТЕРИ” та Товариства з обмеженою відповідальністю “АБРИС ДНІПРО”, про визнання правочинів недійсними, для розгляду в межах справи № 908/1344/23 про банкрутство відповідача-2.
Ухвалою суду від 25.08.2023 прийнято справу № 905/797/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ЗЕ ТЕХНОЛОДЖІ” до Товариства з обмеженою відповідальністю “ВЕСТА КАР БАТЕРИ” та Товариства з обмеженою відповідальністю “АБРИС ДНІПРО”, про визнання правочинів недійсними, для розгляду в межах справи № 908/1344/23 про банкрутство відповідача-2, відкрито провадження з розгляду позовної заяви; ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження; судове засідання для розгляду справи по суті призначено на 12.09.2023 о/об 12:00 год.
До суду надійшли наступні документи:
- 31.08.2023 клопотання позивача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження;
- 11.09.2023 клопотання (заява) відповідача-2 про відкладення судового засідання.
Зазначені документи залучені судом до матеріалів справи.
Ухвалою від 12.09.2023 відкладено судове засідання на 12.10.2023р. о 10-30, в режимі відеоконференції; зобов’язано відповідачів виконати вимоги, викладені в ухвалі Господарського суду Донецької області від 12.04.2023, а саме надати суду:
- належним чином завірену копію договору поставки № 01-09/17 від 01.09.2017 та додатків, додаткових угод до нього, пояснення стосовно того чи оспорювався такий договір у суді та чи не визнавався такий договір недійсним;
- копії документів, що підтверджують наявність заборгованості за договором поставки № 01-09/17 від 01.09.2017 станом на 03.09.2018 (копії видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, актів звірки взаєморозрахунків тощо), в разі відсутності заборгованості за договором поставки № 01-09/17 від 01.09.2017 станом на 03.09.2018 надати відповідну довідку за підписом директора;
- оригінали та належним чином завірені копії договору поруки від 03.09.2018 року № 3/9-ВКБ, додаткової угоди № 1 від 04.09.2019 року до договору поруки від 03.09.2018 року № 3/9-ВКБ.
Станом на день розгляду справи, відповідачі не виконали вимоги, викладені в ухвалі суду від 12.09.2023. Відповідачі не направили своїх представників у судове засідання, про що повідомлені своєчасно та належним чином.
Натомість, до суду 11.10.2023 надійшло клопотання представника відповідача-2 про відкладення судового засідання та клопотання розпорядника майна, арбітражного керуючого Венської О.О. – ТОВ “АБРИС ДНІПРО” про розгляд справи за її відсутності.
Суд, розглянувши позовну заяву та клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, дійшов наступного висновку:
Відповідно до п. п. 1,2 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно ч. 5 ст. 13 ГПК України суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до положень ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (спрощеного або загального).
Водночас, за змістом ст. 250 ГПК України суд, призначивши справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, наділений правом, у разі відповідної необхідності, постановити ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 250 ГПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Згідно з приписами ст. 17 Закону "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Приймаючи до уваги вищенаведене, а також враховуючи те, що справа № 908/1344/23(905/797/22) була призначена судом до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження за критерієм внесення змін до ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою ефективного захисту прав і законних інтересів сторін та дотримання завдань господарського судочинства, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача та необхідністю розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст. ст. 120, 234, ч. 6 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Засідання суду відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4.
Ухвала набирає законної сили у день її винесення та не підлягає оскарженню.
У зв’язку із введенням із 05 год. 30 хв. 24.02.22 воєнного стану в Україні Указом Президента України від 24.02.22 № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні” через військову агресію Російської Федерації проти України … ухвалу складено 23.10.2023.
Суддя О.О. Юлдашев
До уваги позивача, відповідачів 1,2 у справі № 908/1344/23(905/797/22) - розгляд справи за правилами загального позовного провадження, призначення слухання