flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги ПП «Мелітопольський консервний завод» про розгляд спарви № 908/3145/23 на 22.11.2023 о 12 год. 00 хв.!!!

30 жовтня 2023, 15:52

До уваги ПП «Мелітопольський консервний завод» про розгляд спарви № 908/3145/23 на 22.11.2023 о 12 год. 00 хв.!!!

 

  номер провадження справи   34/258/23

      р

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА 

про відкриття провадження у справі                

 

30.10.2023                                                                              Справа № 908/3145/23

м. Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали

за позовом: Шаповал Олени Володимирівни, 18.03.1972 р.н., РНОКПП 2637507588 (вул. Ялтинська, буд. 61, м. Мелітополь, Запорізька область, 72311)

до відповідача: Приватного підприємства «Мелітопольський консервний завод», ідентифікаційний код юридичної особи 35124687 (вул. Шмідта, 65, м. Мелітополь, Запорізька область, 72319)

про визнання трудових відносин і відносин представництва припиненими.

ОУ ВП:41127371, Місцезнаходження: Україна, 69057, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ВУЛИЦЯ ВП:41127371, Місцезнаходження: Україна, 69057, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ВУЛИЦЯ ПЕРЕМОГИ, будино

                                                                  ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Запорізької області звернулась Шаповал Олена Володимирівна з позовною заявою до Приватного підприємства «Мелітопольський консервний завод» про визнання припиненими з 24 лютого 2022 року трудових відносин, а також відносини представництва Шаповал Олени Володимирівни, РНОКПП 2637507588 з Приватним підприємством «Мелітопольський консервний завод», ЄДРПОУ 35124687, за власним бажанням на підставі статті 38 КЗпП України; зобов'язання уповноваженого державного реєстратора вчинити реєстраційні дії щодо зміни відомостей про приватне підприємство «Мелітопольський консервний завод» ЄДРПОУ 35124687, які містяться в ЄДР: виключити з ЄДР відомості про позивача як керівника приватного підприємства «Мелітопольський консервний завод» ЄДРПОУ 35124687, додавши слова «трудові відносини припинено за рішенням суду», та як особи, яка може вчиняти дії від імені приватного підприємства «Мелітопольський консервний завод», ЄДРПОУ 35124687, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо. Стягнути з Приватного підприємства «Мелітопольський консервний завод» ЄДРПОУ: 35124687 - 15000,00 грн витрат на професійну правничу допомогу та суму сплаченого судового збору

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.10.2023 справу № 908/3145/23 передано на розгляд судді Науменку А.О.

Розглянувши матеріали вищезазначеної позовної заяви, господарський суд ухвалою від 13.10.2023 позовну заяву залишив без руху.

Ухвалою суд роз’яснив заявникові, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.

 18.10.2023 позивачем до суду направлена заява про усунення недоліків, якою позивач усунув недоліки позовної заяви.

Суд визнав достатніми надані позивачем документи для прийняття позовної заяви до розгляду.

Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України суд відкриває провадження у справі протягом п’яти днів з дня надходження заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження.

З урахуванням предмету спору суд вирішив розглядати справу в порядку загального позовного провадження.

Завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з’ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті (ст. 177 ГПК України).

Відповідно до ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

За таких обставин, суд призначає підготовче засідання.

Згідно з ч. 1 ст. 120 ГПК України суд вважає за необхідне повідомити сторони про час та місце судового засідання.

Згідно з ч. 1 ст. 12-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання. Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.

На підставі викладеного, повідомити відповідача про розгляд справи через оголошення на офіційному веб-сайті Судової влади України.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 176, 234, 247, 250-252 та п. 21 «Перехідних положень» Господарського процесуального кодексу України, ст. 12-1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", суд

УХВАЛИВ:

 

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 908/3145/23. Присвоїти справі номер провадження 34/258/23.
  2. Підготовче засідання призначити на 22.11.2023 о 12 год. 00 хв., яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, буд. 4 (про залу судового засідання буде повідомлено додатково на відповідному стенді суду «Справи призначені до розгляду»).
  3. Повідомити відповідача про розгляд даної справи за електронною адресою та відомими месенджерами, а також шляхом розміщення даної ухвали суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень та на веб-сайті Судової влади України, на якому розмістити у т.ч. відповідне оголошення з метою доведення до відповідача змісту даної ухвали суду.

З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.

Зобов’язати відповідача чи адвоката відповідача зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу та надати суду відповідну довідку  протягом трьох днів з дня отримання даної ухвали суду.

  1. Позивачеві – надати суду докази повідомлення відповідача електронною поштою та відомими месенджерами про подання позову з додатками - протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
  2. У порядку підготовки справи до розгляду запропонувати сторонам:

Відповідачу - відповідно до ст. 165 ГПК України, подати до суду у п'ятнадцятиденний строк з дня з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі/з дня опублікування тексту даної ухвали на офіційному веб-порталі судової влади України, але не пізніше 18.11.2023: відзив на позовну заяву та докази на його обгрунтування (нормативне та документальне обґрунтування своєї правової позиції щодо заявлених позовних вимог); всі наявні документи, що спростовують позицію позивача; трудовий договір від 30.10.2018, укладений між позивачем та відповдічем; наказ про призначення позивача на посаду керівника; трудова книжка на імя позивача; заяву про припинення тружових відносин з позивачем;  правовстановлюючі документи; судову практику зі спірного питання, зокрема, Верховного Суду. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити копію відзиву та доданих до нього документів позивачеві; докази направлення/вручення надати суду (додати до відзиву).

Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

      Позивачу - всі докази, які підтверджують викладені у позові обставини; протягом п'яти днів з дня отримання відзиву надати суду відповідь на відзив, яку направити відповідачу; останню судову практику зі спірного питання, зокрема, Великої Палати Верховного Суду.

Суд роз'яснює позивачу, що відповідно до ч.3 ст. 46 ГПК позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п'ять днів до початку першого судового засідання у справі.

Суд наголошує, що копії заяв по суті справи та заяв процесуальних питань, що подаються до суду, - одночасно надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи (докази направлення/вручення надаються суду).

Відповідно до ч. 8 ст. 42 ГПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються кваліфікованим електронним підписом (КЕП) учасника справи (його представника), прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги". Відповідні документи (заяви та клопотання) не скріплені електронним підписом  залишаються судом без розгляду.

В Господарському суді Запорізької області впроваджено експлуатацію підсистеми “Електронний суд”, що забезпечує обмін процесуальними документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, органами та установами системи правосуддя, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу. За допомогою сервісу «Електронний суд», розміщеному за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua, учасники судового процесу можуть подавати до суду процесуальні документи (заяви по суті про справи, заяви з процесуальних питань, клопотання тощо) в електронному форматі.

Для можливості користування сервісом Електронного суду необхідно пройти передбачений порядок реєстрації офіційної електронної адреси («Електронного кабінету») з обов’язковим використанням власного електронного підпису.

Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України   адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі (ч. 8 ст. 6 ГПК України) .

Єдиний Контакт-центр судової влади України: (044) 207-35-46. «Гаряча» телефонна лінія господарського суду функціонує за номером  (061) 764-89-30.

Отримати інформацію про стан розгляду справи можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud5009. Ознайомитись з процесуальними документами у справі – в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.

Повідомити сторін про розгляд справи поштовими чи електронними засобами зв’язку.

         При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання – 30.10.2023 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

 

                           Суддя                                                                 А.О. Науменко