Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До уваги сторін у справі № 908/3469/23 (суддя Давиденко І.В.): Комунальне підприємство “Михайлівський комунгосп Михайлівської селищної ради Василівського району Запорізької області” (72002, Запорізька область, Василівський район, смт. Михайлівка, вул. Пушкіна, буд. 187, ідентифікаційний код 37830847)
Провадження справи 19/165/23.
номер провадження справи 19/165/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
11.12.2023 Справа № 908/3469/23
м. Запоріжжя
Суддя Господарського суду Запорізької області Давиденко І.В., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Запоріжжяелектропостачання”, (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, буд. 35, ідентифікаційний код 42093239)
до відповідача Комунального підприємства “Михайлівський комунгосп Михайлівської селищної ради Василівського району Запорізької області” (72002, Запорізька область, Василівський район, смт. Михайлівка, вул. Пушкіна, буд. 187, ідентифікаційний код 37830847)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача – Публічне акціонерне товариство “Запоріжжяобленерго”, (69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, буд. 14, ідентифікаційний код 00130926)
про стягнення 2 913 886,31 грн.
ВСТАНОВИВ:
21.11.2023 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява вих. № 10289 від 20.11.2023 (вх. № 3812/08-07/23 від 21.11.2023) Товариства з обмеженою відповідальністю “Запоріжжяелектропостачання” до Комунального підприємства “Михайлівський комунгосп Михайлівської селищної ради Василівського району Запорізької області” про стягнення 2 913 886,31 грн. заборгованості за Договором про постачання електричної енергії споживачу № 392 від 01.01.2021.
Згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.11.2023 справу № 908/3469/23 за вищевказаною позовною заявою розподілено судді Давиденко І.В.
Ухвалою суду від 27.11.2023 вищевказану позовну заяву на підставі ч. 1 ст. 174 ГПК України залишено без руху, позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви до 05.12.2023 включно.
04.12.2023 від позивача надійшла заява про усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду від 27.11.2023.
В частині 3 ст. 174 ГПК України встановлено: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи усунення позивачем недоліків позовної заяви у встановлений строк, суд вважає за необхідне прийняти до розгляду позовну заяву та відкрити провадження у справі.
За змістом ч. ч. 1, 4 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження. Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Відповідно до п. 8 ч. 4 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи в яких ціна позову перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення (ч. 7 ст. 12 ГПК України).
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем заявлено позовні вимоги майнового характеру з ціною позову (2 913 886,31 грн.), що перевищує п’ятсот розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 01.01.2023 – 1 342 000 грн. (2684х500), тому справу належить розглядати за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до статті 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та призначення підготовчого судового засідання.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов’язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов’язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Позивачем було здійснено розрахунок заборгованості Комунального підприємства “Михайлівський комунгосп Михайлівської селищної ради Василівського району Запорізької області” за спожиту електричну енергію за період з лютого 2022 по грудень 2022 на підставі отриманих від адміністратора комерційного обліку даних про фактичний обсяг споживання електричної енергії. ПАТ “Запоріжжяобленерго” виконує функції адміністратора комерційного обліку у Запорізькій області.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залучити Публічне акціонерне товариство “Запоріжжяобленерго” до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, оскільки рішення суду у справі може безпосередньо вплинути на його права та обов’язки.
Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року станом на 30 діб, строк дії якого в подальшому продовжувався відповідними Указами Президента Україна та триває й на теперішній час.
Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 23.12.2022, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за № 1668/39004 (зі змінами), затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.
До вказаного Переліку тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України входить Михайлівська селищна територіальна громада (ч. 4 Розділу II).
Місцезнаходженням відповідача у справі комунального підприємства “Михайлівський комунгосп Михайлівської селищної ради Василівського району Запорізької області” є: вул. Пушкіна, буд. 187, смт. Михайлівка, Михайлівський район, Запорізька область, 72002, що відноситься до тимчасово окупованої Російською Федерацією території України.
Отже у відділень Укрпошти відсутні можливості доставки пошти відповідачу у смт.Михайлівка Василівського району Запорізької області.
Порядок повідомлення осіб, що знаходяться на тимчасово окупованій території врегульовано нормами ст.121 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".
Відповідно до частини першої статті 121 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання. Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.
На підставі викладеного, повідомлення судом відповідача про розгляд справи слід здійснювати через оголошення на офіційному веб-сайті Судової влади України, а також електронною поштою, повідомленою позивачем: MGKX@ukr.net.
Керуючись ст., ст. 12, 50, 176, 181, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ
Справа буде розглядатися в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, Гетьманська, 4, корпус № 1, каб. № 220 (про відповідний зал судового засідання буде повідомлено додатково). Телефон контакт-центру 0-800-501-492.
При направленні в засідання уповноважених представників, останнім мати при собі документи, що відповідно до ст. 60 ГПК України, підтверджують їх повноваження (правовстановлюючі документи, довіреність тощо); документ, що посвідчує особу.
Сторони та треті особи можуть брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника (ч.ч. 1, 2 ст. 56 ГПК України).
Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Зміни до процесуального закону передбачають негативні наслідки для осіб, які зобов’язані зареєструвати електронний кабінет, але не зробили цього. Зареєструвати електронні кабінети можливо за посиланням: https://id.court.gov.ua/.
Згідно з положеннями п. 2 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи.
Якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що його вручено й особі, які він представляє (ч. 7 ст. 242 ГПК України).
Єдиний Контакт-центр судової влади України: (044) 207-35-46. “Гаряча” телефонна лінія господарського суду функціонує за номером (061) 764-89-30.
Електронна адреса господарського суду Запорізької області: inbох@zp.arbitr.gov.ua.
Відповідно до ч. 8 ст. 42 ГПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються кваліфікованим електронним підписом (КЕП) учасника справи (його представника), прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги". Відповідні документи (заяви та клопотання) не скріплені електронним підписом залишаються судом без розгляду.
Отримати інформацію про стан розгляду справи можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud5009. Ознайомитись з процесуальними документами у справі – в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала підписана 11.12.2023.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя І.В. Давиденко