flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома ОТ “Маяк” СБУ (71107, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Айвазовського, буд. 11) про відкриття провадження у справі № 908/972/24 та призначення підготовчого засідання на 14.05.24 о 10 год. 00 хв.

22 квітня 2024, 15:39

До відома ОТ “Маяк” СБУ (71107, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Айвазовського, буд. 11) про відкриття провадження у справі № 908/972/24 та призначення підготовчого засідання на 14.05.24 о 10 год. 00 хв.

 

номер провадження справи  17/58/23

 А

   Господарський суд

Запорізької області

 

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

 

22.04.2024                                                                                         справа № 908/972/24

м. Запоріжжя

 

Суддя Господарського суду Запорізької області Корсун В.Л., розглянувши матеріали   

 

за позовною заявою: товариства з обмеженою відповідальністю “Катрас”, 69032, м. Запоріжжя, вул. Богдана Хмельницького, буд. 25, кв. 1

до відповідача: оздоровчого табору “Маяк” Служби безпеки України, 71107, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Айвазовського, буд. 11

про розірвання договору та стягнення 14 597,67 грн

 

СУТЬ СПОРУ:

 

02.04.24 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява без дати за вих. № 1 товариства з обмеженою відповідальністю “Катрас” (далі ТОВ “Катрас”) до оздоровчого табору “Маяк” Служби безпеки України (надалі ОТ “Маяк” СБУ) про:

- розірвання договору та визначення наслідків його розірвання;

- стягнення частини раніше сплаченого забезпечення виконання договору у розмірі 14   597,67 грн.

18.03.24 автоматизованою системою документообігу Господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу № 908/711/24 передано на розгляд судді Корсуну В.Л.

Ухвалою 08.04.24 по справі № 908/972/24 позовну заяву ТОВ “Катрас” без дати за вих. № 1 залишено без руху. Позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви, який не перевищує 5 днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху. Встановлено позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду заяви про усунення недоліків, до якої (в якій):

- зазначити в п. 2 прохальної частини позовної заяви без дати за вих. № 1, який саме договір просить розірвати позивач (зазначити дату, номер та між ким укладено вказаний договір, який позивач просить суд розірвати);

- надати докази сплати (доплати) судового збору у розмірі 3 028,00 грн за звернення до господарського суду з позовною заявою (оригінал документу, який підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі).

15.04.24 до суду від представника позивача надійшла заява за вих. від 12.04.24 № 1 про усунення недоліків позовної заяви, якою усунуто недоліки вказані в ухвалі суду від 08.04.24.

В якості додатку до заяви за вих. від 12.04.24 № 1 про усунення недоліків позовної заяви позивачем додано позовну заяву за вих. від 12.04.24 № 1, в якій просить суд:

- розірвати договір № 31 від 13.08.21, який укладено  між ТОВ “Катрас” та ОТ “Маяк” СБУ про виконання функцій замовника та робіт з технічного нагляду за будівництвом та визначити наслідки його розірвання;

- стягнути з відповідача на користь позивача частини раніше сплаченого забезпечення виконання договору у розмірі 14 597,67 грн.

Частиною 3 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Згідно із ч. 1 ст. 176 ГПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом 5 днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу. …

Після усунення позивачем недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом та перевірки судом на відповідність позовної заяви вимогам, встановленим ст. 162 ГПК України, суд вважає, що підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні.

Згідно із ч. 1 ст. 12-1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання. Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 12, 120, ч. 3 ст. 174, ч. 1 ст. 176, 234 ГПК України, суд

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 908/972/24. Присвоїти справі номер провадження 17/58/24.
  2. Розглядати справу за правилами загального позовного провадження.
  3. Підготовче судове засідання призначити на 14.05.24 о/об 10 год. 00 хв.

Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, буд. 4, корпус № 1 (про відповідний зал судового засідання буде повідомлено в кабінеті №№ 219, 214).

Контактні дані Господарського суду Запорізької області:

- Веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua;

- E-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua;

- телефон контакт-центру: (061) 764-89-30.

  1. Суд роз’яснює позивачу що відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК України, до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
  2. Визначити відповідачу строк для подання до суду: відзиву на позов, із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача (якщо такі докази не надані позивачем) та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали (листом з описом вкладення); заперечень на відповідь на відзив із документами, що підтверджують надіслання (надання) заперечення і доданих до нього доказів іншим учасникам справи - протягом 10 днів з дня отримання відповіді на відзив (листом з описом вкладення).

Роз’яснити, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

  1. Визначити позивачу строк для подання до суду: відповіді на відзив (якщо відзив буде надано позивачу) із документами, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до них доказів іншим учасникам справи - протягом 10 днів з дня отримання відзиву (для кожного окремо) (листом з описом вкладення).
  2. Явку в судове засідання уповноважених представників сторін визнати обов’язковою.
  3. Зобов’язати учасників справи до початку першого підготовчого судового засідання надати до суду все листування між сторонами у справі по суті спору з доказами його направлення однією стороною та отримання іншою та письмово повідомити суд про відсутність іншого листування між сторонами окрім того, що надане до відповідної заяви.
  4. Суд наголошує, що з 18.10.23 вступив в дію Закон № 3200-ІХ в частині внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, який передбачає, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи (усіх форм власності) в обов’язковому порядку реєструють свої електронні кабінети в Електронному суді.

Зміни до процесуального закону передбачають негативні наслідки для осіб, які зобов’язані зареєструвати електронний кабінет, але не зробили цього. Зареєструвати електронні кабінети можливо за посиланням:   https://id.court.gov.ua/.

  1. Попередити учасників судового процесу, що представництво в суді повинно бути належним чином підтверджено (при собі мати паспорт, оригінал та належним чином посвідчену копію документів, які підтверджують повноваження на представництво з урахування приписів ст. 60 ГПК України).

Згідно з ч. 1 ст. 58 ГПК України, пп. 11 п. 16-1 Перехідних положень Конституції України з 01.01.19 у судах першої інстанції представництво в суді відповідно до ст. 131-2 Конституції, здійснюється виключно адвокатами, крім малозначних спорів.

Відповідно до ч. 4 ст. 60 ГПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

  1. Інформацію про дату, час та місце судового засідання розмістити на сторінці офіційного веб-порталу “Судова влада в Україні” в мережі Інтернет (https://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/gromadyanam/advert/) у розділі “Громадянам. Оголошення про виклик”.
  2. Копію ухвали надіслати учасникам справи.

 

 

Попередити учасників справи, що відповідно до ст. 135 ГПК України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

 

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею (ч. 2 ст. 235, 255 ГПК України).

 

Суддя                                                                                               В.Л. Корсун