flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома ФОП Жилову Христину Володимирівну (72563, Запорізька обл., Якимівський р-н, смт Кирилівка, вул. Сонячна, буд. 59) про винесення судового наказу щодо стягнення у справі № 908/451/22

22 серпня 2024, 15:37

До відома ФОП Жилову Христину Володимирівну (72563, Запорізька обл., Якимівський р-н, смт Кирилівка, вул. Сонячна, буд. 59) про винесення судового наказу щодо стягнення у справі № 908/451/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

 

22.08.2024                                                                                         Справа №  908/451/22

м. Запоріжжя

 

Суддя Господарського суду Запорізької області Корсун В.Л. розглянувши судовий наказ по справі № 908/451/22

 

від заявника (стягувача): товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЬФА ПЛЮС”, 49000, м. Дніпро, вул. Старокозацька, буд. 82

до боржника: фізичної особи-підприємця Жилової Христини Володимирівни, 72563, Запорізька обл., Якимівський р-н, смт Кирилівка, вул. Сонячна, буд. 59

про стягнення  1 485,60  грн.

 

ВСТАНОВИВ:

 

16.02.22 до Господарського суду Запорізької області через систему “Електронний суд” від товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЬФА ПЛЮС” (далі ТОВ “АЛЬФА ПЛЮС”) надійшла заява про видачу судового наказу про стягнення з фізичної особи-підприємця Жилової Христини Володимирівни (надалі ФОП Жилова Х.В., боржник) 1 485,60 грн. боргу. Вказану заяву обґрунтовано неналежним виконанням боржником своїх грошових зобов’язань щодо оплати переданого стягувачем (заявником) товару за договором купівлі-продажу, укладеного шляхом передачі товару та підписання сторонами накладної від 24.11.20 № РН007-29697 та товарно-транспортної накладної від 24.11.20 № 25/11-2969 на суму 1 485,60 грн.

Згідно із протоколом автоматизованого розподілу судової справи № 908/451/22 між суддями, 16.02.22 вказану заяву передано для розгляду судді Корсуну В.Л.

21.02.22 судом видано судовий наказ по справі № 908/451/22, яким вирішено стягнути з боржника – фізичної особи-підприємця Жилової Христини Володимирівни на користь товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЬФА ПЛЮС” 1 485,60 грн. основного боргу та 248,10 грн. судового збору.

У відповідності до ч.ч. 1-3 ст. 156 ГПК України, після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надсилає його копію (текст), що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, боржникові на його офіційну електронну адресу, або рекомендованим листом із повідомленням про вручення чи цінним листом з описом вкладеного, якщо офіційної електронної адреси боржник не має. Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами. Копія (текст) судового наказу, що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, разом з додатками надсилаються боржнику за адресою місцезнаходження (місця проживання), зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

23.02.22 судом направлено на адресу боржника – ФОП Жилової Х.В., а саме: 72563, Запорізька обл., Якимівський р-н, смт Кирилівка, вул. Сонячна, буд. 59, копії судового наказу від 21.02.22 по справі № 908/451/22 та заяви про видачу судового наказу за вих. від 16.02.22 з додатками.

Відповідно до п. 1 Указу Президента України від 24.02.22 № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до   п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, введено в Україні воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24 лютого 2022 року …

Рішенням Ради суддів України від 24.02.22 № 9, з урахуванням положень ст. 3 Конституції України про те, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність,недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю рекомендовано зборам суддів, головам судів, суддям судів України у випадку загрози життю, здоров’ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів оперативно приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ.    

Рішенням Торгово-промислової палати України від 28.02.22 № 2024/02.0-7.1 на підставі ст.ст. 14, 14-1 Закону України “Про торгово-промислові палати в Україні” від 02.12.97 № 671/97-ВР, Статуту ТПП України:

- засвідчено форсмажорні обставини (обставини непереборної сили): військову агресію російської федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 год. 30 хв. 24 лютого 2022 року … відповідно до Указу Президента України від 24.02.22 № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”;

- підтверджено, що зазначені обставини з 24.02.22 до їх офіційного закінчення, є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними обставинами для суб'єктів господарської діяльності та/або фізичних осіб по договору, окремим податковим та/чи ін. зобов’язанням/обов’язком, виконання яких/-го настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи ін. нормативних актів і виконання відповідно яких/-го стало неможливим у встановлений термін внаслідок настання таких форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

05.04.22 до суду від боржника у зворотному напрямку повернулись копії судового наказу від 21.02.22 по справі № 908/451/22 та заяви про видачу судового наказу за вих. від 16.02.22 (з додатками) з дописом в довідці Укрпошти про причини повернення (дослівно): «інші причини, що не дали змоги виконати обов’язки щодо пересилання поштового відправлення».

Судом враховано, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами” (набрав законної сили 18.10.23) внесено зміни, зокрема, до ч. 6 ст. 6 ГПК України та викладено її в наступній редакції: “…Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов’язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви. …”.

Крім того, вказаним Законом внесено зміни також в ч. 7 ст. 42 ГПК України та викладено її в наступній редакції: “…Якщо цим Кодексом передбачено обов’язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов’язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов’язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов’язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами. …”.

Частиною 2 розділу ІІ “Прикінцеві положення” вищезазначеного Закону встановлено, що справи в судах першої, апеляційної та касаційної інстанції, провадження у яких відкрито  до набрання чинності цим Законом, розглядаються за правилами, що діють після введення в дію цього Закону.

З викладеного вбачається, що з 18.10.23, зокрема, на юридичних осіб покладено обов’язок зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), а також встановлено, що документи, які в обов’язковому порядку мають надсилатися іншій стороні, можуть надсилатися в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля).

Станом на 22.08.24 в суду відсутні відомості щодо реєстрації фізичної особи-підприємця Жилової Христини Володимирівни в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).

Згідно із ч. 4 ст. 156 ГПК України, днем отримання боржником копії судового наказу є день його вручення боржнику, визначений відповідно до статті 242 цього Кодексу. 

Згідно із ч. 1 ст. 12-1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання. Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.

Приймаючи до уваги викладене вище в тексі цієї ухвали, з метою дотримання завдань та засад господарського судочинства визначених ст. 2 ГПК України, суд дійшов висновку про наявність підстав для розміщення копії судового наказу від 21.02.22 по справі № 908/451/22, для повідомлення  ФОП Жилової Х.В., на сторінці офіційного веб-порталу “Судова влада в Україні” в мережі Інтернет (https://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/gromadyanam/advert/) у розділі “Громадянам. Оголошення про виклик”.

Керуючись ст. ст. 2, 5, 7, 232, 234, 235, 236 ГПК України, суд

 

УХВАЛИВ:

 

Розмістити копію судового наказу від 21.02.22 по справі № 908/451/22, для повідомлення  ФОП Жилової Х.В., на сторінці офіційного веб-порталу “Судова влада в Україні” в мережі Інтернет (https://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/gromadyanam/advert/) у розділі “Громадянам. Оголошення про виклик”.

Екземпляр цієї ухвали надіслати заявнику (стягувачу) та боржнику.

Учасники по справі можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою:://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/.

 

Відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та відповідно до ст. 255 ГПК України не підлягає оскарженню.

           

Суддя                                                             В.Л. Корсун

 

номер провадження 17/27/22   

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

СУДОВИЙ НАКАЗ

        21.02.2022                                                                          Справа №  908/451/22

 

Суддя господарського суду Запорізької області Корсун Віталій Леонідович розглянувши матеріали заяви про видачу судового наказу

від заявника (стягувача): товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЬФА ПЛЮС”, 49000, м. Дніпро, вул. Старокозацька, буд. 82

до боржника: фізичної особи-підприємця Жилової Христини Володимирівни, 72563, Запорізька обл., Якимівський р-н, смт Кирилівка, вул. Сонячна, буд. 59

про стягнення  1    485,60  грн.

ВСТАНОВИВ:

 

16.02.22 до господарського суду Запорізької області через систему “Електронний суд” від товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЬФА ПЛЮС” надійшла заява про видачу судового наказу про стягнення з фізичної особи-підприємця Жилової Христини Володимирівни (боржник) 1    485,60 грн.    боргу. Вказану заяву обґрунтовано неналежним виконанням боржником своїх грошових щодо оплати переданого стягувачем (заявником) товару за договором купівлі-продажу укладеного шляхом передачі товару та підписання сторонами накладної від 24.11.20 № РН007-29697 та товарно-транспортної накладної від 24.11.20 № 25/11-2969 на суму 1    485,60 грн.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи № 908/451/22 між суддями, 16.02.22 вказану заяву передано для розгляду судді Корсуну В.Л.

Наказне провадження, відповідно до ч. 2 ст. 12, ч.1 ст. 147, ч.1 ст. 148, п.7 ч.1 ст. 155 Господарського процесуального кодексу України, призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо. Судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 148 цього Кодексу. Судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 та абз. 2 ч. 1 ст. 175 Господарського кодексу України господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України (далі ЦК України) з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Положеннями ст. 207 ЦК України закріплено, що правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони, або надсилалися ними до інформаційно-телекомунікаційної системи, що використовується сторонами. У разі якщо зміст правочину зафіксований у кількох документах, зміст такого правочину також може бути зафіксовано шляхом посилання в одному з цих документів на інші документи, якщо інше не передбачено законом. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв'язку. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

Згідно ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Приписом ч. 2 ст. 530 ЦК України передбачено, між іншим, можливість виникнення обов'язку негайного виконання; такий обов'язок випливає, з припису ч. 1 ст. 692 ЦК України, якою визначено, що покупець за договором купівлі-продажу повинен оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього; відтак якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлено інший строк оплати товару, відповідна оплата має бути здійснена боржником негайно після такого прийняття, незалежно від того, чи пред'явив йому кредитор пов'язану з цим вимогу.

Копії документів, які підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, у т.ч. укладення боржником та заявником у письмовій формі у спрощений спосіб договору купівлі-продажу (а саме накладна від 24.11.20 № РН007-29697 та товарно-транспортна накладна від 24.11.20 № 25/11-2969 на суму 1    485,60 грн.) надані до заяви про видачу судового наказу.

Станом на час звернення до суду з заявою про видачу судового наказу, загальна сума вимог не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, позовна давність встановлена законом до вимог заявлених у заяві про видачу судового наказу - не сплинула.

Підстав для відмови у видачі судового наказу передбачених ст. 152 ГПК України судом не встановлено. Як наслідок, судом задоволено заяву ТОВ “АЛЬФА ПЛЮС” про видачу судового наказу про стягнення з ФОП Жилової Христини Володимирівни 1    485,60 грн.     боргу.

У зв’язку із задоволенням заяви про видачу судового наказу сплачена заявником сума судових витрат у розмірі 248,10 грн. покладається судом на боржника.

Керуючись ст.ст. 147, 148, 154, 155 ГПК України, суд

 

НАКАЗУЄ:

 

Стягнути з боржника – фізичної особи-підприємця Жилової Христини Володимирівни (72563, Запорізька обл., Якимівський р-н, смт Кирилівка, вул. Сонячна, буд. 59, ідентифікаційний №  3585207248) на користь товариства з обмеженою відповідальністю “АЛЬФА ПЛЮС” (49000, м. Дніпро, вул. Старокозацька, буд. 82; код ЄДРПОУ 43292355) -  1    485,60 грн. основного боргу та 248,10 грн. судового збору.

Копію судового наказу та копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами надіслати боржнику.

Судовий наказ після набрання ним законної сили надіслати стягувачу.

 

Боржник має право протягом 15 днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд в письмовій формі. 

У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом 5 днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.

 

Дата набрання судовим наказом законної сили:          “___”_________20___.

Строк пред’явлення судового наказу до виконання:  “___”_________20___.

Дата видачі судового наказу стягувачу:                        “___”_________20___.

 

                Суддя                                                                                        В.Л. Корсун