flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома сторін у справі № 908/2645/24 (суддя Педорич С.І.): відповідачів: 1) Фермерського господарства “АГРООЛІМП” (вул. Жовтнева, буд, 234, м. Оріхів, Пологівський район, Запорізька область, 70500; ідентифікаційний код юридичної особи 42162789); 2) Фі

24 жовтня 2024, 15:44

До відома сторін у справі № 908/2645/24 (суддя Педорич С.І.): відповідачів: 1) Фермерського господарства “АГРООЛІМП” (вул. Жовтнева, буд, 234, м. Оріхів, Пологівський район, Запорізька область, 70500; ідентифікаційний код юридичної особи 42162789);  2) Фізичної особи Мартиша Володимира Михайловича (вул. Жовтнева, буд, 234, м. Оріхів, Пологівський район, Запорізька область, 70500; РНОКПП 2265514235);

 

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

03.10.2024                                                                                        Справа № 908/2645/24

м. Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Педорича С.І., розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: Акціонерного товариства комерційний банк “ПРИВАТБАНК” (вул. Грушевського, буд. 1Д, м. Київ, 01001; адреса для листування: вул. Набережна Перемоги, 50, м. Дніпро, 49094; ідентифікаційний код юридичної особи 14360570)

до відповідачів:

1)  Фермерського господарства “АГРООЛІМП” (вул. Жовтнева, буд, 234, м. Оріхів, Пологівський район, Запорізька область, 70500; ідентифікаційний код юридичної особи 42162789);

2)  Фізичної особи Мартиша Володимира Михайловича (вул. Жовтнева, буд, 234, м. Оріхів, Пологівський район, Запорізька область, 70500; РНОКПП 2265514235);

про стягнення коштів

УСТАНОВИВ:

01.10.2024 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Акціонерного товариства Комерційний банк “ПриватБанк” (скорочене найменування – АТ КБ “ПриватБанк”) до відповідачів Фермерського господарства “АГРООЛІМП” (скорочене найменування – ФГ “АГРООЛІМП”) та фізичної особи Мартиша Володимира Михайловича про стягнення солідарно з відповідачів заборгованості за кредитним договором від 13.05.2020 за № 42162789-КД-1 в розмірі 336     886,29 грн, з яких 247     751,07 грн заборгованості за тілом кредиту та 89     135,22 грн заборгованості за відсотками.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.10.2024 справу № 908/2645/24 передано на розгляд судді Педоричу С.І.

Оскільки позов подано, у тому числі, до фізичної особи Мартиша Володимира Михайловича, суд вважає за необхідне зазначити таке.

За змістом п. 1 ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК України) господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв’язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених ч. 2 цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках. З аналізу наведеної норми вбачається, що законодавець відніс до юрисдикції господарських судів справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності (крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем), та у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов’язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи-підприємці.

За статтею 45 ГПК України сторонами в судовому процесі – позивачами і відповідачами – можуть бути юридичні особи та фізичні особи-підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування.

Випадки, коли спори, стороною яких є фізична особа, що не є підприємцем, наприклад, чітко визначені положеннями ст. 20 ГПК України (пункти 5, 10, 14 цієї статті).

З дати набрання чинності ГПК України в редакції Закону України №     2147-VIII до юрисдикції господарських судів належать спори стосовно правочинів, укладених для забезпечення виконання основного зобов’язання, якщо сторонами цього основного зобов’язання є юридичні особи та (або) фізичні особи-підприємці. У цьому випадку суб’єктний склад сторін правочинів, укладених для забезпечення виконання основного зобов’язання, не має значення для визначення підсудності господарському суду щодо розгляду відповідної справи.

Відповідні висновки викладені в постанові Великої Палати ВС від 2 жовтня 2018 року у справі №     910/1733/18 (провадження № 12-170гс18).

Виходячи з обставин, викладених у позовній заяві, та підстав позову, даний спір виник з правочину, укладеного для забезпечення виконання основного зобов’язання юридичної особи.

Отже, даний спір за участю фізичної особи підвідомчий господарському суду.

Перевіривши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України, а тому наявні підстави для відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною 5 ст. 12 ГПК України унормовано, що для цілей цього кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Здійснивши аналіз ціни позову, предмета та підстав позову, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін та інших учасників справи, враховуючи характер спірних правовідносин, нескладні розрахунки заявленої до стягнення заборгованості, зважаючи на ціну позову – 336     886,29 грн, що не перевищує п’ятиста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 12 ГПК України та ч. 1 ст. 247 ГПК України, може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників за наявними у справі матеріалами. Також зазначена справа не підпадає під виключення, що передбачені ч. 4 ст. 247 ГПК України.

Керуючись ст. ст. 12, 176, 234, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №908/2645/24 в порядку спрощеного позовного провадження. Присвоїти справі номер провадження 3/81/24.
  2. Здійснювати розгляд справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
  3. Повідомити відповідача про наявність права подати заяву із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали

Звернути увагу сторін, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 252 ГПК України).

  1. Запропонувати відповідачам подати до суду у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали суду відповідно до ст. 165 ГПК України, відзив на позовну заяву разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача або визнання позовних вимог, якщо такі докази не надані позивачем. Копію зазначеного документа направити на адресу позивача, докази направлення надіслати суду.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

  1. Запропонувати позивачу у п’ятиденний строк з дня отримання відзиву на позов надати суду відповідь на відзив, оформлену згідно із вимогами ст. 166 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також надіслати на адресу суду докази, що підтверджують надіслання відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу.

Зобов’язати позивача у десятиденний строк з дня отримання даної ухвали суду надіслати відповідачу-1 копію позовної заяви та копії доданих до неї документів поштою з описом вкладення та на зазначену в позовній заяві електронну пошту відповідачів MARTYSH.VM@GMAIL.COM. Докази надсилання надати суду.

  1. Запропонувати відповідачам надати у п’ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив, відповідно до ст. 167 ГПК України, надати заперечення разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення відповідача, якщо такі докази не надані відповідачем.
  2. Роз’яснити учасникам справи що відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

Відповідачам надати суду письмово інформацію щодо наявності такої реєстрації.

Відповідачі мають можливість ознайомитись з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

  1. Роз’яснити учасникам справи, що заяви і клопотання по справі необхідно оформлювати згідно із вимогами ст. 170 ГПК України і надавати їх суду лише у письмовій формі та завчасно до засідань (в строки встановлені судом).

Отримати інформацію про стан розгляду справи можливо на офіційному вебпорталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud5009. Ознайомитись з процесуальними документами у справі – в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.

Інформацію щодо справи можна також отримати за телефоном “гарячої лінії” – (061) 764-89-30 та в канцелярії суду – (061) 764-89-29.

  1. Направити ухвалу суду учасникам судового процесу на їх офіційні електронні адреси в електронній формі із застосуванням ЄСІТС, копію ухвали надіслати відповідачам рекомендованим листом з повідомленням про вручення; додатково копію ухвали надіслати відповідачам на відому суду електронну пошту MARTYSH.VM@GMAIL.COM.
  2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

 

Суддя                                                                       С.І. Педорич