flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги кредиторів, банківських та фінансових установ у справі № 908/1559/24 – закриття провадження у справі про неплатоспроможність Закряченко Крістіни Юріївни

30 жовтня 2024, 15:31

  номер провадження справи  26/50/24

      р

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

  

 22.10.2024                                                                            Справа №  908/1559/24

 м.Запоріжжя Запорізької області

 

Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали господарської справи

     Боржник – Фізична особа Закряченко Крістіна Юріївна (адреса реєстрації: 69123 Україна, м. Запоріжжя, б-р. Будівельників, буд. 23, кв. 90; РНОКПП 3674001667)

         про неплатоспроможність

 

 

Представники сторін не з’явились

 

 

 

                                                         УСТАНОВИВ:

 

        До Господарського суду Запорізької області від Закряченко Крістіни Юріївни   надійшла заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність останнього.

         Шляхом автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу №908/1559/24  визначено до розгляду  судді Юлдашеву О.О.

Ухвалою суду від 12.06.2024 заяву про відкриття провадження (проваджень) у справі про неплатоспроможність прийнято до розгляду. Присвоєно справі номер провадження 26/50/24. Підготовче засідання призначено на 27.06.2024 о 10 – 45; зобов’язано надати боржника: документи, що підтверджують наявність (відсутність) у боржника статусу фізичної особи-підприємця; довідку про наявність (відсутність) непогашеної судимості за економічні злочини, видану уповноваженим на це органом; опис майна боржника, що належить йому на праві власності, із зазначенням місцезнаходження або місця зберігання майна; копії документів, що підтверджують право власності боржника на майно; перелік майна, що перебуває у заставі (іпотеці) або є обтяженим в інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кожного кредитора, на користь якого вчинено обтяження майна боржника, - ім’я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), сума грошових вимог, підстава виникнення зобов’язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором; копії документів про вчинені боржником (протягом року до дня подання заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність) правочини щодо належного йому нерухомого майна, цінних паперів, часток у статутному капіталі, транспортних засобів та угоди на суму не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати; відомості про всі наявні рахунки боржника (у тому числі депозитні рахунки), відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах в Україні та за кордоном, їх реквізити, із зазначенням сум грошових коштів на таких рахунках; копія трудової книжки (за наявності); відомості про роботодавця (роботодавців) боржника; декларація про майновий стан боржника за формою, затвердженою державним органом з питань банкрутства; докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень; інформація про наявність (відсутність) непогашеної судимості за економічні злочини; інші документи, що підтверджують наявність підстав, визначених          статтею 115         цього Кодексу; пропозиції щодо реструктуризації боргів (проект плану реструктуризації боргів); надіслати на адресу кредиторів копію заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність з доданими до неї документами, докази надіслання надати суду – для залучення до матеріалів справи.

Ухвалою суду від 27.06.2024 відкладено підготовче засідання на 30.07.2024р. об 11-30, в режимі відеоконференції. Зобов’язано боржника виконати вимоги, викладені в ухвалі суду від 12.06.2024.

   Ухвалою від 30.07.2024, зокрема, відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи Закряченко Крістіни Юріївни (адреса реєстрації: 69123 Україна, м. Запоріжжя, б-р. Будівельників, буд. 23, кв. 90; РНОКПП 3674001667); введено процедуру реструктуризації боргів боржника; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; призначено керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого Белінську Наталію Олександрівну (свідоцтво № 190 від 12.02.2013; адреса: 21050, м. Вінниця, вул. Миколи Оводова, 38, кім. 305); призначено попереднє судове засідання на       17.09.2024 о 10-30.

         Оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника оприлюднене на офіційному веб-порталі Судової влади України 01.08.2024.

         Строк для подання заяв з грошовими вимогами до боржника - по 31.08.2024.

До суду надійшли наступні документи:

- 28.08.24 заява керуючого реструктуризацією про результати розгляду вимог кредиторів;

- 02.09.24 заява керуючого реструктуризацією про приєднання до справи Акт опису майна Боржника від 30.08.2024;

- 06.09.24 звіт керуючого реструктуризацією про результати перевірки декларації Боржника;

- 11.09.24 клопотання Боржника про прийняття виравленої декларації про майновий стан;

- 11.09.24 клопотання Боржника про закриття провадження у справі про неплатоспроможність;

- заява керуючого реструктуризацією про підтримання заяви Боржника про закриття провадження у справі.

         Ухвалою від 17.09.2024 відкладено судове засідання для вирішення питання про перехід до наступної судової процедури (процедури погашення боргів) чи закриття провадження у справі     № 908/1559/24     на 22 жовтня 2024 року об 11 год. 00 хв.      Керуючому реструктуризацією арбітражному керуючому Белінській Н.О. зобов’язано надати суду надати суду правову позицію щодо переходу до наступної судової процедури (процедури погашення боргів) чи закриття провадження у справі № 908/1559/24.

         27.09.2024 надійшла заява керуючого реструктуризацією Белінської Н.О. до якої долучено план реструктуризації боргів боржника станом на 27.09.2024.

         16.10.2024 надійшло клопотання керуючого реструктуризацією Белінської Н.О. про розгляд справи за її відсутності.

        16.10.2024 заява керуючого реструктуризацією Белінської Н.О. на виконання ухвали Господарського суду Запорізької області від 17.09.2024. в якій підтримує позицію боржника про закриття провадження у справі, у зв’язку  відсутністю заяв з грошовими вимогами до боржника.

      Згідно зі ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

         В силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 року, учасником якої є Україна, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

         Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору (§ 66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

         Враховуючи, що норми ст. 74 ГПК України щодо обов`язку суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, п. 4 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що ним, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та вважає за необхідне розгляд справи проводити за наявними в ній матеріалами.

         Дослідивши матеріали справи, господарський суд зазначає про таке.

         Закряченко К.Ю., як фізична особа, звернулась до Господарського суду Запорізької області із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства.

В обґрунтування заяви зазначає про наявність простроченої заборгованості в сумі  236     359,18 грн перед: ТОВ"СПОЖИВЧИЙ           ЦЕНТР", ТОВ "ФК "ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ", ТОВ "ТАЛІОН ПЛЮС", ТОВ "ФК "КРЕДИТ-КАПІТАЛ", ТОВ "СОС КРЕДИТ", ТОВ "УКР КРЕДИТ ФІНАНС", ТОВ"АВЕНТУС УКРАЇНА", ТОВ"1 БЕЗПЕЧНЕ АГЕНТСТВО НЕОБХІДНИХ КРЕДИТІВ", ТОВ “КРЕДИТПРОМІНВЕСТ”, ТОВ “КРЕДИТОНЛАЙН” ,ТОВ "МАНІВЕО ШВИДКА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА", ТОВ "АВАНС КРЕДИТ", ТОВ "ІНВЕСТРУМ ГРУП", ТОВ "СТАР            ФАЙНЕНС ГРУП", ТОВ "МАНІФОЮ", ТОВ "ЛІНЕУРА УКРАЇНА".

         Доказів пошення заборгованості суду не надано.

     Подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб (ч.1 ст.122 Кодексу).

         Порядок набуття кредитором статусу учасника провадження у справі про банкрутство юридичних осіб визначено в статті 45 Кодексу, згідно з частиною першою якої конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

         Ухвалою суду від 30.07.2024 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника Закряченко К.Ю. , введено процедуру реструктуризації боргів боржника, мораторій на задоволення вимог кредиторів, керуючим реструктуризацією боргів боржника призначено арбітражного керуючого Белінську Наталію Олександрівну.

         Оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника оприлюднене на офіційному  веб-порталі Судової влади України 01.08.2024.

   Враховуючи, що повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи Зкряченко К.Ю. опубліковано в офіційному органі у відкритому доступі, вважається, що всі можливі кредитори були повідомлені належним чином. Крім того ухвала суду від 30.07.2024 про відкриття провадження у справі надіслана всім відомим кредиторам, що підтверджується списком розсилки поштової кореспонденції Бази даних ДСС від 07.08.2024.

         Встановлено, що після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність Закряченко К.Ю. станом на дату проведення судового засідання до боржника не висунуто жодних вимог.

         Верховний Суд у постанові від 05.10.2022 (справа №921/39/21) зауважив, що зазначеними нормами Кодексу встановлено саме обов`язок конкурсних кредиторів подати до господарського суду відповідні письмові заяви з вимогами до боржника у визначений законом строк. Разом з тим, хоч аналіз положень частини четвертої статті 45 КУзПБ свідчить про право кредитора заявити відповідні вимоги і після закінчення строку, встановленого для їх подання (що не впливатиме на характер та черговість таких вимог та матиме значення лише щодо права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів), однак, на думку судової палати, таке право не може звільнити кредитора від правових наслідків недотримання ним вказаного обов`язку щодо подання письмової заяви з вимогами до боржника у відповідний строк.

         Такими правовими наслідками, на переконання Верховного Суду, є закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи на підставі пункту 6 частини першої статті 90 КУзПБ (у разі, якщо до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог) та визначена частиною четвертою цієї статті можливість визнання погашеними вимог конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, а виконавчих документів за відповідними вимогами такими, що не підлягають виконанню.

         За таких обставин, боржником подано до суду заяву про закриття провадження у справі про неплатоспроможність з наслідками, визначеними ч.4 ст.90 Кодексу України з процедур банкрутства.

         Керуючим реструктуризацією Белінською Н.О. підтримано заяву боржника про закриття провадження у справі про неплатоспроможність, оскільки жодних вимог до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про його банкрутство кредиторами не заявлено.

         Крім того, керуючою реструктуризацією направлено кредиторам, які зазначені в заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, повідомлення про наслідки неподання заяв з грошовими вимогами до боржника відповідно до ч. 1 ст. 45 КУзПБ. Зазначене повідомлення та докази його направлення судом оглянуті та долучені до матеріалів справи.

         На день розгляду справи заяви з кредиторськими вимогами до боржника не надходили.

         Неподання конкурсними кредиторами відповідних заяв з грошовими вимогами до боржника у визначений законом строк нівелює зобов`язальний характер порядку виявлення кредиторів та унеможливлює здійснення подальшої процедури неплатоспроможності фізичної особи, оскільки одним із наслідків відсутності кредиторів боржника є неможливість організації і проведення зборів кредиторів, до основних завдань яких у процедурі реструктуризації боргів боржника віднесено розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника та прийняття рішення про його схвалення.

         Згідно з п. 8 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог. Про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала.

         Згідно ч. 2 ст. 90 КУзПБ провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) може бути закрито у випадках, передбачених пунктами 2, 3, 5, 9, 11 і 12 частини першої цієї статті, на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) (до та після визнання боржника банкрутом), у випадках, передбачених пунктами 1, 4, 6, 8 і 10 частини першої цієї статті, - лише до визнання боржника банкрутом, а у випадку, передбаченому пунктом 7 частини першої цієї статті, - лише після визнання боржника банкрутом.

         У випадках, передбачених пунктами 5-8 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

         Як вбачається з наданих документів, керуючим реструктуризацією здійснено всі передбачені законом заходи в межах процедури реструктуризації боргів боржника, жодний кредитор не реалізував своє право шляхом звернення до боржника з грошовими вимогами, тому суд дійшов висновку про закриття провадження у справі про неплатоспроможність Закряченко К.Ю.

         Згідно з ч. 1 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд при постановленні ухвали про завершення процедури погашення боргів боржника та закриття провадження у справі про неплатоспроможність ухвалює рішення про звільнення боржника - фізичної особи від боргів.

         Фізична особа не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов`язку повернення непогашених боргів, а саме:

1) відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи;

2) сплати аліментів;

3) виконання інших вимог, які нерозривно пов`язані з особистістю фізичної особи.

         Такі вимоги, що не були повністю погашені у справі про неплатоспроможність, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність у непогашеній частині.

        Враховуючи вищевикладене, оскільки кредитори до боржника з грошовими вимогами не звернулися, то провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи підлягає закриттю на підставі п. 8 ч. 1 ст.90 Кодексу України з процедур банкрутства з наслідками, встановленими в ч.4 ст.90 Кодексу.

     Закриття провадження у справі про неплатоспроможність передбачає подальше припинення повноважень керуючого реструктуризацією.

        Згідно ч. 5 ст. 121 Кодексу України з процедур банкрутства, дія мораторію припиняється з дня закриття провадження у справі про неплатоспроможність.

         Керуючись п. 8 ст. 90, ст.ст. 133-135 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Закрити провадження у справі про неплатоспроможність боржника фізичної особи Закряченко Крістіни Юріївни (адреса реєстрації: 69123 Україна, м. Запоріжжя, б-р. Будівельників, буд. 23, кв. 90; РНОКПП 3674001667).
  2. Припинити процедуру реструктуризації боргів боржника Закряченко Крістіни Юріївни (адреса реєстрації: 69123 Україна, м. Запоріжжя, б-р. Будівельників, буд. 23, кв. 90; РНОКПП 3674001667).
  3. Припинити повноваження керуючого реструктуризацією боргів боржника - арбітражного керуючого Белінської Наталії Олександрівни (свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 190 від 12.02.2013, адреса: 21050, м. Вінниця, вул. Миколи Оводова, буд. 38, кім. 305).
  4. Припинити дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного ухвалою від 30.07.2024.
  5. Вимоги конкурсних кредиторів до фізичної особи Закряченко Крістіна Юріївна (адреса реєстрації: 69123 Україна, м. Запоріжжя, б-р. Будівельників, буд. 23, кв. 90; РНОКПП 3674001667), які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

 

         Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1   ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.     

 

         Ухвалу складено та підписано-28.10.24.

 

 

Суддя                                                                                     О.О. Юлдашев

 

 

 

 

До уваги кредиторів, банківських та фінансових установ у справі № 908/1559/24 – закриття провадження у справі про неплатоспроможність Закряченко Крістіни Юріївни