Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До уваги ТОВ «Хорка» про розгляд справи № 908/2637/24!!!
номер провадження справи 34/176/24
р
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
14.10.2024 Справа № 908/2637/24
м. Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Малинський деревопереробний комплекс», ідентифікаційний код юридичної особи 40379878 (вул. Неманихіна, б2, м. Малин, Житомирська область, 11602)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Хорка», ідентифікаційний код юридичної особи 45206289 (Південне шосе, б. 81, м. Запоріжжя, 69008)
про стягнення 69 838 грн 47 коп.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області 30.09.2024 звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Малинський деревопереробний комплекс» з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Хорка» 65550,00 грн безпідставно набутих грошових коштів; 1365,64 грн 3% річних; 2922,83 грн інфляційних втрат.
У позові позивач також просить суд зазначити в рішенні суду, що органу (особі), що здійснюватиме примусове виконання рішення суду у цій справі, починаючи з 27.09.2024 (наступний день після закінчення визначеного позивачем періоду нарахування 3% річних) та до моменту виконання рішення, нараховувати 3% річних за формулою: С х 3 х Д / 365 /100, де:
С - несплачена сума основного боргу (станом на час ухвалення рішення суду 162 727,12 грн);
Д - кількість днів прострочення;
К - кількість днів у році, в якому наявна непогашена заборгованість.
та стягнути отриману суму 3% річних з Товариства з обмеженою відповідальністю «Хорка» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю №Малинський деревопереробний комплекс».
Крім того, стягнути з відповідача на користь позивача суму судового збору за подання позовної заяви у розмірі 3028,00 грн, а також витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 10000,00 грн.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.09.2024 справу № 908/2637/24 передано на розгляд судді Науменку А.О.
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 07.10.2024 позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою суд роз’яснив заявникові, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.
07.10.2024 ухвала отримана позивачем в електронному кабінеті.
10.10.2024 до суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
Суд визнав достатніми надані позивачем документи для прийняття позовної заяви до розгляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України суд відкриває провадження у справі протягом п’яти днів з дня надходження заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 12, ч. 1 ст. 250 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 12, ч.1 ст. 247 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. У порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Частиною 5 ст. 12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких не перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи предмет спору, а також те, що справа не відноситься до визначеного ч. 4 ст. 247 ГПК України виключного переліку категорій справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження, суд ухвалив розглядати дану справу в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Частинами 2, 3 ст. 252 ГПК України встановлено, що розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 176, 234, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Відповідачу - відповідно до ст. 165 ГПК України, подати до суду у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали суду: відзив на позовну заяву та докази на його обгрунтування; всі наявні документи, що спростовують позицію позивача; контррозрахунок заявленої до стягнення суми; судову практику зі спірного питання, зокрема, Верховного Суду. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити відзив та додані до нього документи позивачеві; заперечення на відповідь на відзив; докази направлення/отримання надати суду (додати до відзиву).
Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Суд зазначає, що згідно з ч. 2 ст. 251 ГПК України позивач має право подати до суду відповідь на відзив, в порядку ст. 166 ГПК, протягом строку, що не перевищує п’яти днів з дня отримання відзиву, а відповідач – заперечення, в порядку ст. 167 ГПК, у строк, що не перевищує п’яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Суд роз’яснює, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін відповідач може подати в строк для подання відзиву, а позивач – не пізніше п’яти днів з дня отримання відзиву (ч.7 ст. 252 ГПК України).
Позивачеві – відповідь на відзив у п’ятиденний строк з дня його отримання надіслати суду та відповідачеві; судову практику зі спірного питання, у т.ч. Верховного Суду - протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Сторонам здійснити заходи щодо звірки взаєморозрахунків за спірними правовідносинами та заходи щодо мирного врегулювання спору (докази – акт звірки та заяву про укладення мирової угоди надати суду (за наявності).
Звернути увагу сторін, що копії усіх заяв по суті справи, заяв з процесуальних питань та додатки до них, що подаються до суду, - одночасно надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи (докази направлення/вручення надаються суду).
Учасники справи зобов’язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази (ч. 2 ст. 42 ГПК України).
Право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку (ч. 1 ст. 118 ГПК України).
Згідно з ч.ч. 2, 3, 8 ст. 80 ГПК України позивач повинен подати докази разом із поданням позовної заяви, відповідач – разом із поданням відзиву. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, крім випадків, передбачених ч. 9 ст.80 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання – 14.10.2024 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя А.О. Науменко