flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги ФОП Чокнадія Сергія Івановича про розгляд спарви № 908/2942/24!!!

26 листопада 2024, 15:51

До уваги ФОП Чокнадія Сергія Івановича про розгляд спарви № 908/2942/24!!!

 

номер провадження справи   34/208/24

      р

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА 

  про відкриття провадження у справі                

 26.11.2024                                                                         Справа № 908/2942/24

м. Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали

за позовом: Запорізького обласного центра зайнятості,    ідентифікаційний код юридичної особи  03491412 (69126, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 56А)

до відповідача: Фізична особа-підприємець Чокнадій Сергій Іванович, 01.11.1971 р.н., РНОКПП 2623707452 (70600, Запорізька область, Пологівський район, м. Пологи, вул. Ломоносова, буд. 13)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України», ідентифікаційний код юридичної особи  00032129 (вул. Госпітальна, 12 Г, м. Київ, 01001)

про стягнення коштів мікрогранту

 

                                                         ВСТАНОВИВ:

 До Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Запорізького обласного центра зайнятості до Фізичної особи-підприємця Чокнадій Сергія Івановича про стягнення коштів мікрогранту в сумі 250 000 грн 00 коп.

У позові позивач зазначає третю особу – АТ «Державний ощадний банк України».

  Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від   08.11.2024 справу № 908/2942/24 передано на розгляд судді Науменку А.О.     

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 13.11.2024 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою суд роз’яснив заявникові, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.

13.11.2024 ухвала отримана позивачем в електронному кабінеті.

22.11.2024 до суду позивач направив лист на усунення недоліків позовної заяви.

Суд визнав достатніми надані позивачем документи для прийняття позовної заяви до розгляду.

Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 176 ГПК України суд відкриває провадження у справі протягом п’яти днів з дня надходження заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 250 ГПК України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Приписами ч. 1 ст. 247 ГПК України встановлено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Згідно з ч. 3 ст. 12 ГПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною 5 ст. 12 ГПК України унормовано, що для цілей цього кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (302  800,00 грн); 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1  514  000,00 грн).

Предметом спору у даній справі є стягнення з відповідача суми в розмірі 250 000,00 грн.  Вказана сума не перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, справа не відноситься до визначеного ч. 4 ст. 247 ГПК України виключного переліку категорій справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд справи у спрощеному провадженні без повідомлення (виклику) сторін.

Частинами 2, 3 ст. 252 ГПК України встановлено, що розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно із приписами ч. 1, 2 ст. 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов’язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов’язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Суд залучає до участі у справі Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача, оскільки, як вбачається з позовних матеріалів, рішення суду з даного спору може вплинути на права та обов’язки третьої особи.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 42, 50, 176, 234, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України, суд

 

                                                             УХВАЛИВ:

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі                       № 908/2942/24. Присвоїти справі номер провадження 34/208/24.
  2. Залучити до участі у справі Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» ідентифікаційний код юридичної особи  00032129 (вул. Госпітальна, 12 Г, м. Київ, 01001) у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача.
  3. Розгляд справи по суті розпочати через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
  4. У порядку підготовки справи до розгляду запропонувати сторонам:

Відповідачу - відповідно до ст. 165 ГПК України, подати до суду у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали суду: відзив на позовну заяву та докази на його обгрунтування; всі наявні документи, що спростовують позицію позивача; судову практику зі спірного питання, зокрема, Верховного Суду. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити відзив та додані до нього документи позивачеві; заперечення на відповідь на відзив; докази направлення/отримання надати суду (додати до відзиву).

Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Суд зазначає, що згідно з ч. 2 ст. 251 ГПК України позивач має право подати до суду відповідь на відзив, в порядку ст. 166 ГПК, протягом строку, що не перевищує п’яти днів з дня отримання відзиву, а відповідач – заперечення, в порядку ст. 167 ГПК, у строк, що не перевищує п’яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

Суд роз’яснює, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін відповідач може подати в строк для подання відзиву, а позивач – не пізніше п’яти днів з дня отримання відзиву (ч.7 ст. 252 ГПК України).

Позивачеві – відповідь на відзив у п’ятиденний строк з дня його отримання надіслати суду та відповідачеві; судову практику зі спірного питання, у т.ч. Верховного Суду - протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Третій особі – надати письмові пояснення по суті спору та докази надання відповідачеві та отрмиання ним коштів мікрогранту.

Сторонам здійснити заходи щодо мирного врегулювання спору (докази –заяву про укладення мирової угоди надати суду (за наявності).

Звернути увагу сторін, що копії усіх заяв по суті справи, заяв з процесуальних питань та додатки до них, що подаються до суду, - одночасно надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи (докази направлення/вручення надаються суду).

Учасники справи зобов’язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази (ч. 2 ст. 42 ГПК України).

Право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку (ч. 1 ст. 118 ГПК України).

Згідно з ч.ч. 2, 3, 8 ст. 80 ГПК України позивач повинен подати докази разом із поданням позовної заяви, відповідач – разом із поданням відзиву. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

        Копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, крім випадків, передбачених ч. 9 ст.80 ГПК України.                    

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання – 26.11.2024 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

 

                           Суддя                                                                 А.О. Науменко