flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги учасників Селянського (Фермерське) господарства “ЕДЕМ” та Комара Олега Володимировича у справі № 908/3070/24 (суддя Давиденко І.В.)

17 грудня 2024, 10:26

            До уваги учасників Селянського (Фермерське) господарства “ЕДЕМ” та Комара Олега Володимировича  у справі   № 908/3070/24 (суддя Давиденко І.В.)

_______________________________________________________________________

 

Суддя Господарського суду Запорізької області Давиденко І.В., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом : Акціонерного товариства комерційний банк “ПРИВАТБАНК” (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1 Д, ідентифікаційний код 14360570)

до відповідача 1 : Селянського (Фермерське) господарства “ЕДЕМ” (70300, Запорізька обл., Розівський р-н., смт. Розівка, вул. Мічуріна, буд 1 Е, ідентифікаційний код 23880713)

до відповідача 2 : Комара Олега Володимировича (70300, Запорізька обл., Розівський р-н., смт. Розівка, вул. Мічуріна, буд 1 Е, адреса фактичного проживання: 46003, м. Тернопіль, вул. Соломії Крушельницької, буд. 1, кв. 22, ідентифікаційний код 2800619350)

про стягнення 471 232,18 грн

 

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява (вх. № 3384/08-07/24 від 25.11.2024) Акціонерного товариства комерційний банк “ПРИВАТБАНК” до відповідача 1: Селянського (Фермерське) господарства “ЕДЕМ” та до відповідача 2 : Комара Олега Володимировича про стягнення заборгованості за кредитним договором №23880713-КД-1 від 19.04.2021 у розмірі 471 232,18 грн, з яких 347   877,62 грн заборгованість за кредитом та 123     354,56 грн заборгованість за відсотками.

            Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 25.11.2024, здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/3070/24  та визначено до розгляду судді Давиденко І.В.

Ухвалою господарського суду від 05.12.2024 вищевказану позовну заяву на підставі ч. ч.1, 2 ст. 174 ГПК України залишено без руху, позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви в термін до 12.12.2024 включно.

09.12.2024 від позивача через підсистему “Електронний суд” надійшла заява про усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду від 05.12.2024.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, далі ГПК України.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

За змістом ч. 1 ст. 176 ГПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 250 ГПК України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Приписами ч. 1 ст. 247 ГПК України встановлено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Згідно з ч. 3 ст. 12 ГПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною 5 ст. 12 ГПК України унормовано, що для цілей цього кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (302   800,00 грн); 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1   514   000,00 грн).

Предметом спору у даній справі є стягнення з відповідача суми в розмірі 471   232,18 грн. Вказана сума перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, справа не відноситься до визначеного ч. 4 ст. 247 ГПК України виключного переліку категорій справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження. Як вбачається з позовних матеріалів, справа не є складною, а тому така справа визнається судом малозначною.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд справи у спрощеному провадженні без повідомлення (виклику) сторін.

Частинами 2, 3 ст. 252 ГПК України встановлено, що розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.12.2022 № 1364 “Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією” наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України наказом № 309 від 22.12.2022, зареєстрований в у Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004, затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.

Згідно відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Селянське (Фермерське) господарства “ЕДЕМ”   має зареєстроване місцезнаходження та місце проживання на тимчасово окупованій території.

Згідно ч. 1 ст. 12-1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території” якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання. Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.

На підставі викладеного, повідомлення судом відповідача 1 про дату, час і місце судових засідань у справі слід здійснювати через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.

Керуючись ст.ст. 12, 174, 176, 234, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України, суд –

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №908/3070/24. Присвоїти справі номер провадження 19/208/24.
  2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
  3. Розгляд справи по суті розпочати через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
  4. Відповідачам 1, 2 зареєструвати електронний кабінет, в порядку ст. 6 ГПК України та надати суду інформацію на підтвердження реєстрації (створення електронного кабінету) в підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
  5. Запропонувати відповідачам 1, 2 подати до суду не пізніше п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі (з дня опублікування тексту даної ухвали на офіційному веб-порталі судової влади України) відзив на позов із урахуванням вимог ст. 165 ГПК України, одночасно надіслати позивачу – копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи (з описом вкладення).

Суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

  1. Запропонувати позивачу подати відповідь на відзив із урахуванням вимог ст.166 ГПК України не пізніше п’яти днів з дня отримання відзиву від відповідачів, одночасно надіслати відповідачу – копію відповіді на відзив та доданих до неї документів, докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи (з описом вкладення).
  2. Запропонувати позивачу надати всі докази, які будуть подані на підтвердження своєї правової позиції у справі.

Суд роз’яснює позивачу що відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК позивач вправі збільшити або зменшити розмір вимог до початку першого судового засідання а також відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п’ять днів до початку першого судового засідання у справі.

  1. Запропонувати відповідачам 1, 2 подати заперечення із урахуванням вимог ст. 167 ГПК України, одночасно надіслати позивачу – копію заперечень.
  2. 9. Суд наголошує, що копії заяв по суті справи та заяв з процесуальних питань, що подаються до суду, - одночасно надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи (докази направлення/вручення надаються суду).

Заяви по суті спору та докази можуть бути подані нарочно через канцелярію суду або направлені поштою (в тому числі електронною) з таким розрахунком, щоб вони були отримані судом у встановлені строки.

Право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку (ч. 1 ст. 118 ГПК України).

Електронна адреса господарського суду Запорізької області:inbох@zp.arbitr.gov.ua.

Єдиний Контакт-центр судової влади України: (044) 207-35-46.“Гаряча” телефонна лінія господарського суду функціонує за номером    (061) 764-89-30.

 

Отримати інформацію про стан розгляду справи можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud5009. Ознайомитись з процесуальними документами у справі – в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.

 

Ухвала підписана 16.12.2024.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

 

 

Суддя                                                                                   І.В. Давиденко