Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До відома Обслуговуючого садівничого кооперативу “ГРОНО”, код ЄДРПОУ 25767027 по справі №908/3277/24 (суддя Федько О.А.)
СУДОВИЙ НАКАЗ
23.12.2024 Справа № 908/3277/24
Господарський суд Запорізької області у складі судді Федько Олександри Анатоліївни, розглянувши матеріали заяви, яка надійшла до суду 19.12.2024 (вх. №3617/08-07/24) про видачу судового наказу
від заявника: Товариства з обмеженою відповідальністю “Запоріжжяелектропостачання”, код ЄДРПОУ 42093239 (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, буд. 35)
до боржника: Обслуговуючого садівничого кооперативу “ГРОНО”, код ЄДРПОУ 25767027 (71100, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Мічуріна, буд. 34, кім. 4)
про стягнення заборгованості в розмірі 130503,76 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Запоріжжяелектропостачання” через підсистему “Електронний суд” ЄСІКС звернулося до Господарського суду Запорізької області з заявою про видачу судового наказу щодо стягнення з Обслуговуючого садівничого кооперативу “ГРОНО” 130503,76 грн. заборгованості за спожиту/використану електричну енергію за січень-лютий 2022 року за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг №422 від 01.01.2019.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 19.12.2024, здійснено автоматизований розподіл зазначеної заяви між суддями, присвоєно їй єдиний унікальний номер судової справи 908/3277/24 та визначено до розгляду судді Федько О.А.
20.12.2024 до суду від стягувача (через систему “Електронний суд”) надійшла заява про виправлення описки в прохальній частині заяви про видачу судового наказу, просив суд вважати правильною сумою, яка підлягає до стягнення – 130503,76 грн.
Згідно з ч. 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК України) наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Статтею 148 ГПК України визначено, що судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.
Відповідно до ч. 1 ст. 154 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п'яти днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 155 ГПК України, під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
Заява про видачу судового наказу обґрунтована положеннями ст.ст. 193, 230, 232, 275 Господарського кодексу України, ст.ст. 16, 205, 526, 530, 625, 610-612, 629, 640 Цивільного кодексу України, Закону України “Про ринок електричної енергії”, Правилами роздрібного ринку електричної енергій, затвердженими постановою НКРЕКП, а також неналежним виконанням боржником своїх зобов’язань за договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг щодо оплати рахунку за спожиту електричну енергію за період січень-лютий 2022 року.
Відповідно до статті 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Частиною 1 ст. 275 ГК України передбачено, що за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України “Про ринок електричної енергії”.
За змістом ст. 193 ГК України та статей 525, 526 ЦК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань.
Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов’язковим для виконання сторонами.
Як свідчить зміст заяви про видачу судового наказу, ТОВ “Запоріжжяелектропостачання” заявлено вимоги про стягнення з боржника заборгованості (грошових коштів), що виникла внаслідок невиконання останнім умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг №422 від 01.01.2019 за період січень-лютий 2022 року..
Копія договору № 422 про постачання електричної енергії споживачу від 01.01.2019, укладеного шляхом оплати виставленого рахунку, споживання будь-якого обсягу електричної енергії за адресою розташування електроустановок споживача, а також копії документів, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, додані до заяви про видачу судового наказу.
Законом України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” визначено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року в розмірі 3028,00 грн.
Заявлена до стягнення з божника сума заборгованості у розмірі 130503,76 грн не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (302800,00 грн). Позовна давність, встановлена законом до вимог, заявлених у заяві про видачу судового наказу, станом на час звернення до суду не сплинула.
Розглянувши вказану заяву, судом не виявлено підстав, передбачених ст. 152 Господарського процесуального кодексу України, для відмови у видачі судового наказу.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заява ТОВ “Запоріжжяелектропостачання” про видачу судового наказу підлягає задоволенню.
Відповідно до пп. 2-1 п. 2 ч. 2, ч. 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до господарського суду заяви про видачу судового наказу ставка судового збору становить 0,1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Оскільки заява про видачу судового наказу подана в системі “Електронний суд”, судовий збір за розгляд даної заяви складає 242,24 грн.
З боржника на користь заявника підлягає стягненню сума 242,24 грн судового збору, сплаченого заявником за подання заяви.
Згідно з ч. 2 ст. 12-1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” учасники справи, остання відома адреса місця проживання (перебування) чи місцезнаходження яких знаходиться на тимчасово окупованій території і які не мають електронного кабінету, повідомляються про ухвалення відповідного судового рішення шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади України з посиланням на веб-адресу такого судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень або шляхом розміщення тексту відповідного судового рішення на офіційному веб-порталі судової влади України з урахуванням вимог, визначених Законом України “Про доступ до судових рішень”, у разі обмеження доступу до Єдиного державного реєстру судових рішень.
З моменту розміщення такої інформації вважається, що особа отримала судове рішення.
Керуючись ст.ст. 147, 148, 150, 154, 155, 156, 159, 232 Господарського процесуального кодексу України, суд –
НАКАЗУЄ:
Судовий наказ розмісти на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет (https://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/).
У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п’яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень (ч. 4 ст. 147 ГПК України).
Судовий наказ розміщений у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою у мережі Інтернет за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.
Судовий наказ набрав законної сили “__” ___________ 2025 р.
Строк пред'явлення судового наказу до виконання до: “__” _____________ 2028 р.
Судовий наказ видано стягувачу “__” ______________ 2025 р.
Суддя О.А Федько