Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До відома сторін у справі № 908/3208/24 (суддя Педорич С.І.): відповідача Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “Незалежна Україна 39Б” (вул. Незалежної України, 39Б, м. Запоріжжя, 69037; ідентифікаційний код юридичної особи 41528409)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
02.01.2025 Справа № 908/3208/24
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Педорича С.І., розглянувши матеріали справи №908/3208/24
за позовом: Публічного акціонерного товариства “Запоріжжяобленерго” (вул. Сталеварів, 14, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69035; ідентифікаційний код юридичної особи 00130926)
до відповідача: Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “Незалежна Україна 39Б” (вул. Незалежної України, 39Б, м. Запоріжжя, 69037; ідентифікаційний код юридичної особи 41528409)
про стягнення коштів,
УСТАНОВИВ:
10.12.2024 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Публічне акціонерне товариство “Запоріжжяобленерго” (скорочене найменування – ПАТ “Запоріжжяобленерго”) до відповідача – Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “Незалежна Україна 39Б” (скорочене найменування – ОСББ “Незалежна Україна 39Б”) про стягнення заборгованості за необліковану електричну енергію у розмірі 81 430,18 грн. Судові витрати просить покласти на відповідача.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.12.2024 справу № 908/3208/24 передано на розгляд судді Педоричу С.І.
Ухвалою суду від 12.12.2024 відкрито провадження у справі №908/3208/24; присвоєно справі номер провадження 3/126/24; постановлено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників справи. Учасникам справи надана можливість реалізувати свої процесуальні права та обов`язки.
16.12.2024 через систему “Електронний суд” до суду від позивача надійшло клопотання про доручення доказів, просить долучити в якості доказу диск DVD-R.
30.12.2024 через систему “Електронний суд” від відповідача надійшов відзив на позов. З підстав, викладених у відзиві просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Також, 30.12.2024 через систему “Електронний суд” відповідачем подано клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Клопотання обґрунтоване тим, що, на думку відповідача, вирішення спірних правовідносин, які виникли між позивачем та відповідачем, має досить важливе значення для відповідача та вимагає повного та всебічного встановлення обставин справи, також відповідач має бажання надати усні пояснення по суті спору та надати додаткові пояснення та докази по справі, а також залучити до участі у справі ТОВ “БУНКЕР ГРУП”, та витребувати додаткові докази та документи від ПАТ “Запоріжжяобленерго” та ТОВ “БУНКЕР ГРУП”, тому існує необхідність у розгляді справи №908/3208/24 в судовому засіданні з викликом сторін.
За приписами частин 1, 2 статті 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Виходячи з цієї норми, в першу чергу, суд має справедливо, тобто з дотриманням принципу верховенства права, вирішити господарський спір.
Частиною 1 статті 13 ГПК України передбачено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
Суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом (п. 4 ч. 5 ст. 13 ГПК України).
Відповідно до ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 250 ГПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження належить до дискреційних повноважень суду першої інстанції. Однак, враховуючи приписи ч. 3 ст. 247, ч. 1 ст. 250 ГПК України, суд першої інстанції при вирішенні даного питання (розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження) повинен враховувати такі критерії, зокрема, ціну позову, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін та інших учасників справи, чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес, думку сторін тощо (Постанова Верховного Суду України від 16.04.2019 року у справі № 910/10071/18).
Дослідивши матеріли позовної заяви, враховуючи конкретні обставини справи, доводи та обґрунтування відповідача, які доцільно вирішувати на стадії підготовчого судового засідання, з метою повного та всебічного дослідження доказів, сприяння учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, суд дійшов висновку про неможливість з`ясування всіх обставин даної справи без проведення процедур загального позовного провадження.
Отже, зважаючи на необхідність всебічного дослідження доводів учасників процесу та необхідності з`ясування обставин у даній справі, суд вважає, що проведення процедур загального позовного провадження у цій справі сприятиме досягненню завдань господарського судочинства, визначених статтею 2 ГПК України, а тому вважає за необхідне здійснити перехід від спрощеного позовного провадження до розгляду цієї справи за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання зі стадії відкриття провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 120, 176, 177, 182, 234, 235, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Справа буде розглядатися в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, Гетьманська, 4. Інформація про номер зали судового засідання буде розміщена на відповідному стенді суду “Справи призначені до розгляду”.
Позивачу у п`ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали суду надати відповідь на відзив та докази надіслання (надання) іншим Учасникам справи відповіді на відзив.
При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
Отримати інформацію про стан розгляду справи можливо на офіційному вебпорталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud5009. Ознайомитись з процесуальними документами у справі – в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.
Інформацію щодо справи можна також отримати за телефоном “гарячої лінії” – (061) 764-89-30 та в канцелярії суду – (061) 764-89-29.
Суддя С.І. Педорич