Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До відома відповідача-1: Селянського (фермерського) господарства “СТИМУЛ”, Запорізька область, Якимівський район, село Шевченка, про дату, час і місце підготовчого засідання у справі № 908/3116/24 (суддя Боєва О.С.)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.02.2025 Справа № 908/3116/24
м.Запоріжжя
За позовом: Акціонерного товариства Комерційний банк “ПРИВАТБАНК”, м. Київ
до відповідача-1: Селянського (фермерського) господарства “СТИМУЛ”, Запорізька область, Якимівський район, село Шевченка,
відповідача-2: Ганова Дмитра Вікторовича, Вінницька область, м.Вінниця
про солідарне стягнення суми 145800,90 грн.
Суддя Боєва О.С.
Без виклику сторін
УСТАНОВЛЕНО:
До Господарського суду Запорізької області через систему “Електронний суд” надійшла позовна заява Акціонерного товариства Комерційний банк “ПРИВАТБАНК” про солідарне стягнення з відповідачів: Селянського (фермерського) господарства “СТИМУЛ” та Ганова Дмитра Вікторовича суми 145800,90 грн, яка складається з: суми 49200,00 грн заборгованості за кредитом та суми 96600,90 грн заборгованості за відсотками у вигляді комісії.
Підставою для звернення з позовом зазначено неналежне виконання позичальником та поручителем зобов’язань за Кредитним договором «КУБ» від 21.04.2021 та Договором поруки №POR1618901626320 від 21.04.2021, внаслідок чого виникла заборгованість за кредитом та заборгованість за процентами (комісії).
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 28.11.2024 здійснено автоматизований розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/3116/24 та визначено до розгляду судді Боєвій О.С.
Ухвалою суду від 02.12.2024 вищевказану позовну заяву на підставі ч.1 ст. 174 ГПК України залишено без руху, позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою суду від 12.12.2024, після усунення позивачем недоліків, прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №908/3116/24. Присвоєно справі номер провадження 9/220/24. Постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
У Міністерства соціальної політики України судом було витребувано відомості щодо перебування на обліку (реєстрації) в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та місце реєстрації на підконтрольній Україні території фізичної особи: Ганова Дмитра Вікторовича (відповідач-2 у справі) (ухвала від 12.12.2024).
06.02.2025 до суду надійшла відповідь про надання запитуваної інформації, згідно з якою повідомлено, що Ганов Дмитро Вікторович, який раніше був зареєстрований за адресою: 72512, Запорізька область, Мелітопольський район, село Шевченка, вул. Садова (Шевченко), буд. 4, з 10.06.2023 зареєстрований за адресою: 21009, Вінницька область, м.Вінниця, вул. Лисенка, буд. 10 (адреса листування та фактичного проживання).
Ухвалою суду від 06.02.2025 позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк “ПРИВАТБАНК” на підставі ч. 11 ст. 176 ГПК України залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви в термін до 12.02.2025 включно, шляхом надання доказів направлення копії позовної заяви, усіх доданих до неї документів та пояснення на усунення недоліків позовної заяви на адресу фактичного проживання Ганова Дмитра Вікторовича, а саме на адресу: 21009, Вінницька область, м.Вінниця, вул. Лисенка, буд. 10, листом з описом вкладення, згідно з вимогами п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України.
12.02.2025 від позивача через систему “Електронний суд” на виконання ухвали суду від 06.02.2025 надійшла заява про усунення недолків з доданими до неї документами.
В частині 12 ст.176 ГПК України вставлено: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
Враховуючи усунення позивачем недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, суд вважає за необхідне продовжити розгляд справи на підставі ч. 12 ст. 176 ГПК України.
У відповідності до положень ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (спрощеного або загального).
Водночас, за змістом ст. 250 ГПК України суд, призначивши справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, наділений правом з власної ініціативи постановити ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 250 ГПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Згідно з п.п. 1, 2 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
За змістом статей 7, 13 ГПК України визначено, що правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних та фізичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин. Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов’язків, передбачених цим Кодексом.
Зокрема, з положень статей ст.ст. 161, 165 ГПК України слідує, що при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи мають право у заявах по суті справи викладати письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору. У відзиві відповідач викладає заперечення проти позову.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 13 ГПК України суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
У Рішеннях Європейського суду з прав людини у справах “Салов проти України” від 06.09.2005, “Надточий проти України” від 15.05.2008 зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
На підставі усього вищевикладеного, враховуючи з’ясоване та установлене місце проживання відповідача-2, задля дотримання принципів господарського судочинства, забезпечення рівності усіх учасників справи, можливості реалізації ними відповідних процесуальних прав, а також з метою повного та всебічного розгляду справи та дотримання завдань господарського судочинства, суд дійшов висновку про необхідність розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 12-1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” повідомлення судом відповідача-1 (СФГ “СТИМУЛ”) про дату, час і місце судових засідань у справі слід здійснювати через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.
Відпловідно до абз. 1 частини 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов’язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов’язку надсилання копій документів такому учаснику справи (абз. 2 та 3 ч. 7 ст. 42 ГПК України).
Керуючись ч. 12 ст. 176, ст. 182, ч. 6 ст. 250, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
Підготовче засідання у справі № 908/3116/24 призначити на 11.03.2025 о/об 11 год. 30 хв., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м.Запоріжжя, вул.Гетьманська, буд. 4, корпус 1.
Номер зали судового засідання буде повідомлено додатково - відповідна інформація розміщується в день судового засідання на інформаційному стенді списків справ, призначених до розгляду, розташованому на першому поверсі приміщення суду (1 корпус).
Суд зазначає про обов’язок відповідача-1 зареєструвати свій електронний кабінет згідно з вимогами абз. 1 частини 6 ст. 6 ГПК України та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами. Ризики настання негативних процесуальних наслідків у разі невиконання такого обов’язку покладаються на відповідача-1.
відповідачу-1 (СФГ “СТИМУЛ”) – протягом п’ятнадцяти днів з дня опублікування тексту даної ухвали на офіційному веб-порталі судової влади України, але не пізніше ніж у строк до 10.03.2025;
відповідачу-2 (Ганову Д.В.) – протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали, але не пізніше ніж у строк до 10.03.2025.
Одночасно з надісланням (наданням) відзивів до суду направити їх копії та з копіями додані до них документів інших учасникам справи (з урахуванням положень статті 42 ГПК України); докази направлення надати суду (додати до відзиву).
Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку (ч. 1 ст. 118 ГПК України).
Учасники справи зобов’язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази (ч. 2 ст. 42 ГПК України). Копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, крім випадків, передбачених ч. 9 ст.80 ГПК України.
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою (ч. 7 ст. 6 ГПК України).
В частині 5 ст. 176 ГПК України встановлено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
Згідно з ч. 11 статті 242 ГПК України, якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі (ч. 9 ст. 42 ГПК України).
Єдиний Контакт-центр судової влади України: (044) 207-35-46.“Гаряча” телефонна лінія господарського суду функціонує за номером (061) 764-89-30.
Отримати інформацію про стан розгляду справи можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/sud5009/. Ознайомитись з процесуальними документами у справі – в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала підписана 12.02.2025.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.С. Боєва