flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома відповідачів: ТОВ «СПЕЦАГРОПРОМТЕХНОЛОГІЯ», Фермерського господарства «ЗЕВС», Фєдіна О.Г. щодо відкриття провадження у справі №907/233/25 (суддя Боєва О.С.)

31 березня 2025, 15:43

До відома відповідачів: ТОВ «СПЕЦАГРОПРОМТЕХНОЛОГІЯ», Фермерського господарства «ЗЕВС», Фєдіна О.Г. щодо відкриття провадження у справі №907/233/25 (суддя Боєва О.С.)

 

  номер провадження справи  9/37/25

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА 

про відкриття провадження у справі

 

31.03.2025                                                                               Справа № 907/233/25 

м. Запоріжжя

 

Господарський суд Запорізької області у складі суду: судді Боєвої О.С. розглянувши матеріали за позовом: Акціонерного товариства «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК», м. Київ

до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю  «СПЕЦАГРОПРОМТЕХНОЛОГІЯ», Запорізька область м. Енергодар,

відповідача-2: Фермерського господарства «ЗЕВС», Запорізька область, Веселівський район, с. Корніївка  

відповідача-3: Фєдіна Олександра Геннадійовича, Запорізька область,  м. Енергодар

про солідарне стягнення суми 614000,00 грн,

 

УСТАНОВИВ:

 

Акціонерним товариством  «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК»  через систему  «Електронний суд» подано до господарського суду Закарпатської області позовну заяву про стягнення в солідарному порядку з відповідачів: Товариства з обмеженою відповідальністю  «СПЕЦАГРОПРОМТЕХНОЛОГІЯ», Фермерського господарства «ЗЕВС» та  Фєдіна Олександра Геннадійовича заборгованості за основою сумою кредиту в розмірі 614000,00 грн.

Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 04.03.2025 матеріали справи № 907/233/25 за позовом Акціонерного товариства  «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК»  до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю  «СПЕЦАГРОПРОМТЕХНОЛОГІЯ», відповідача-2: Фермерського господарства «ЗЕВС»,  відповідача-3: Фідіна Олександра Геннадійовича про стягнення 614000,00 грн  передано за територіальною підсудністю до Господарського суду Запорізької області. Матеріали зазначеної справи із супровідним листом від 18.03.2025 надійшли до Господарського суду Запорізької області 24.03.2025.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 24.03.2025 здійснено розподіл судової справи № 907/233/25 між суддями Господарського суду Запорізької області та визначено до розгляду судді Боєвій О.С.

Підставою для звернення з позовом зазначено порушення Позичальником – Товариством з обмеженою відповідальністю «СПЕЦАГРОПРОМТЕХНОЛОГІЯ» зобов’язань з повернення кредиту за кредитним договором №МБ-КЛ-ZАР-1364 від 05.01.2018 (з додатковими угодами до нього), внаслідок чого станом на 18.02.2025 утворилась заборгованість за основною сумою кредиту в розмірі 614000,00 грн. На забезпечення виконання позичальником зобов’язань за вказаним кредитним договором Банком були укладені договори поруки, а саме: з Фермерським  господарством «ЗЕВС» укладено договір поруки №МБ-П-ZАР-1364/1365/5 від 05.01.2018 (зі змінами та доповненнями, внесеними додатковими угодами), з  Фєдіним Олександром Геннадійовичем – договір поруки №МБ-П-ZАР-1364/1365/4 від 05.01.2018 (зі змінами та доповненнями, внесеними додатковими угодами), за умовами яких, як зазначено у позові, в разі порушення позичальником своїх зобов’язань, позичальник та поручителі відповідають перед кредитором як солідарні боржники. Позов обґрунтовано ст.ст. 15, 16, 525, 526, 530, 546, 553, 554, 610- 612, 625-629, 1054 ЦК України, умовами кредитного договору  та  умовами договорів поруки (зі змінами та доповненнями до них).

Відповідно до ч. 7 ст. 31 ГПК України справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

З положень ч. 1 ст. 176 ГПК України слідує, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення або відмови у відкритті провадження у справі судом не встановлено.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі (ч. 1 ст. 12, ч. 1 ст.250 ГПК України).

            Згідно з ч.ч. 3, 4 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.  

За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

В частині 5 ст. 12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення (ч. 7 ст. 12 ГПК України).

З положень  ч. 3 ст. 247 ГПК України слідує, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує, зокрема: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі; кількість сторін та інших учасників справи тощо.  

Оскільки ціна позову у даній справі (614000,00 грн) не перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2025 (1514000,00 грн), справа не відноситься до визначеного ч. 4 ст. 247 ГПК України виключного переліку категорій справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження, суд дійшов до висновку, що дана справа може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд справи у спрощеному провадженні без повідомлення (виклику) сторін.

Частинами 2, 3 ст. 252 ГПК України встановлено, що розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

За змістом ч.ч. 1, 4 статті 6 ГПК України у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-комунікаційна система, яка відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу.

Згідно з абз. 1 частини 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі (ч. 8 ст. 6 ГПК України).

За результатами запиту на отримання інформації про наявність зареєстрованого електронного кабінету, судом встановлено, що станом на дату відкриття провадження у даній справі у юридичної особи – Фермерське господарство «ЗЕВС», код ЄДРПОУ 25677494 (відповідач-2) зареєстрований електронний кабінет відсутній.

У відповідача-1 – ТОВ «СПЕЦАГРОПРОМТЕХНОЛОГІЯ» та відповідача-3 – Федіна О.Г. наявні зареєстровані електронні кабінети.

Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 12-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» учасники справи, остання відома адреса місця проживання (перебування) чи місцезнаходження яких знаходиться на тимчасово окупованій території і які не мають електронного кабінету, повідомляються про ухвалення відповідного судового рішення шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади України з посиланням на веб-адресу такого судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень або шляхом розміщення тексту відповідного судового рішення на офіційному веб-порталі судової влади України з урахуванням вимог, визначених Законом України "Про доступ до судових рішень", у разі обмеження доступу до Єдиного державного реєстру судових рішень.

З моменту розміщення такої інформації вважається, що особа отримала судове рішення.

Передбачений цією статтею порядок виклику в суд та повідомлення про судове рішення може застосовуватися стосовно інших учасників судового процесу, адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи яких знаходиться на тимчасово окупованій території, якщо від цього залежить реалізація ними своїх процесуальних прав і обов’язків.

На підставі викладеного, відповідачів слід повідомити про прийняття судом до розгляду позовної заяви та відкриття провадження у даній справі, шляхом розміщення тексту даної ухвали суду на офіційному веб-порталі судової влади України та направлення ухвали до зареєстрованих електронних кабінетів.

Керуючись ст.ст. 31, 176, 234, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України,  ст. 12-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», суд –

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Прийняти до розгляду позовну заяву та відкрити провадження у справі №907/233/25. Присвоїти справі номер провадження 9/37/25.
  2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
  3. Розгляд справи по суті розпочати через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
  4. Суд зазначає про обов’язок відповідача-2 (ФГ «ЗЕВС») зареєструвати свій електронний кабінет згідно з вимогами частини 6 ст. 6 ГПК України та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами. Ризики настання негативних процесуальних наслідків у разі невиконання такого обов’язку покладаються на відповідача-2.
  5. Відповідно до ст. 165, ст. 251 ГПК України запропонувати:

Відповідачам (кожному окремо) надати відзиви з документальним обґрунтуванням протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі/з дня опублікування тексту даної ухвали на офіційному веб-порталі судової влади України, але не пізніше ніж у строк до 22.04.2025. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити копію відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи (з урахуванням приписів ст. 42 ГПК України), докази направлення/вручення надати суду (додати до відзиву).

Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

  1. Запропонувати позивачунадати відповідь на відзив(-ви), а відповідачам (кожному окремо) – заперечення на відповідь на відзив протягом семи днів з дня отримання відзиву/відповіді на відзив.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін відповідачі можуть подати в строк для подання відзиву, а позивач – не пізніше п’яти днів з дня отримання відзиву(-ів) (ч.7 ст. 252 ГПК України).

Заява із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження (за наявності та необхідності) може бути подана у строк до 11.04.2025 включно. 

  1. Суд наголошує, що копії усіх заяв по суті справи та заяв процесуальних питань, що подаються до суду, - одночасно надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи (докази направлення/вручення надаються суду).

Заяви по суті справи та документи (докази) повинні бути подані/направлені до суду з таким розрахунком, щоб суд їх отримав у встановлені строки.

Право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку (ч. 1 ст. 118 ГПК України).

Учасники справи зобов’язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази (ч. 2 ст. 42 ГПК України). Копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, крім випадків, передбачених ч. 9 ст.80 ГПК України.  

Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою (ч. 7 ст. 6 ГПК України).

Згідно з положеннями п. 2 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.

Якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі (ч. 9 ст. 42 ГПК України).

Єдиний Контакт-центр судової влади України: (044) 207-35-46.  «Гаряча» телефонна лінія господарського суду функціонує за номером  (061) 764-89-30.

Отримати інформацію про стан розгляду справи можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud5009. Ознайомитись з процесуальними документами у справі – в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.

 

Ухвала підписана 31.03.2025.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

 

 

Суддя                                                                                                          О.С. Боєва