Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До уваги ТОВ «Агрофірма Ольвія», Тиховода Анатолія Миколайовича, Воєводи Лариси Іванівни про розгляд справи № 908/1946/25!!!
номер провадження справи 34/16/25
р
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
26.06.2025 Справа № 908/1946/25
м. Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали
за позовом: Акціонерного товариства «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», ідентифікаційний код юридичної особи 14361575 (вул. Чикаленка Євгена, буд. 42/4, м. Київ, 01024)
до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Ольвія», ідентифікаційний код юридичної особи 03750807 (вул. Вишнева, буд. 87, с. Святотроїцьке, Мелітопольський район, Запорізька область, 72453)
відповідача 2: Тиховода Анатолія Миколайовича, 12.08.1970 р.н., РНОКПП 2579110717 (вул. Шевченка, буд. 12-А, с. Святотроїцьке, Мелітопольський район, Запорізька область, 72453)
відповідача 3: Воєводи Ларичи Іванівни, 15.09.1964 р.н., РНОКПП 2363411520 (вул. Вишнева, буд. 4-А, с. Святотроїцьке, Мелітопольський район, Запорізька область, 72453)
про стягнення 1 346 104 грн 43 коп.
У ВП:41127371, Місцезнаходження: Україна, 69057, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ВУЛИЦЯ ВП:41127371, Місцезнаходження: Україна, 69057, Запорізька обл., місто Запоріжжя, ВУЛИЦЯ ПЕРЕМОГИ, будино
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Акціонерного товариства «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» про стягнення солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Ольвія», Тиховода Анатолія Миколайовича та Воєводи Лариси Іванівни заборгованості за Договором фінансового лізингу № FL03750807/0820/36HP/A/2 від 14.08.2020, яка станом на 22.05.2025, яка складає 1 346 104,43 грн, з яких:
- 984 276,00 грн – прострочена заборгованість,
- 328 756,75 грн – прострочені проценти;
- 33 071,68 грн – прострочена комісія.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.06.2025 справу № 908/1946/25 передано на розгляд судді Науменку А.О.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим у ст. 162, ст. 164, ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення або відмови у відкритті провадження у справі судом не встановлено.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви.
Згідно з ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження.
Розглянувши матеріали справи, враховуючи предмет позову, суд дійшов до висновку про прийняття позову до розгляду в загальному позовному провадженні.
Завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою. забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті (ст. 177 ГПК України).
Відповідно до ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
За таких обставин, суд призначає підготовче засідання.
Згідно з ч. 1 ст. 12-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання. Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважаються повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.
На підставі викладеного, повідомлення судом відповідачів про розгляд справи слід здійснювати через оголошення на офіційному веб-сайті Судової влади України.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 176, 182, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
Сторони мають право на подання до суду у встановленому порядку та строки відповідної заяви про здійснення відеоконференції.
Відповідачам - відповідно до ст. 165 ГПК України подати до суду у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали суду відзиви на позовну заяву та докази на їх обгрунтування (нормативне та документальне обґрунтування своєї правової позиції щодо заявлених позовних вимог) з доказами отримання відзиву з додатками позивачем та іншими відповідачами; контррозрахунок заявлених до стягнення сум; всі наявні документи, що спростовують позицію позивача; останню судову практику зі спірного питання, зокрема, Верховного Суду.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Позивачу – всі докази, які підтверджують викладені у позові обставини; протягом п'яти днів з дня отримання відзивів надати суду відповідь на відзиви та докази отримання відповіді з додатками відповідачами; останню судову практику зі спірного питання, зокрема, Верховного Суду.
Заяви по суті спору та докази мають бути подані до суду у встановлені строки. Право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку (ч. 1 ст. 118 ГПК України).
Учасники справи зобов’язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази (ч. 2 ст. 42 ГПК України). Копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, крім випадків, передбачених ч. 9 ст.80 ГПК України.
За змістом ч.ч. 1, 4, 5 статті 6 ГПК України у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, яка відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу. Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів.
Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі (ч. 8 ст. 6 ГПК України).
Якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі (ч. 9 ст. 42 ГПК України).
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою (ч. 7 ст. 6 ГПК України).
В частині 5 ст. 176 ГПК України встановлено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
Згідно з ч. 11 статті 242 ГПК України, якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами.
Днем вручення судового рішення є: день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи. Якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що його вручено й особі, яку він представляє (п. 2 ч. 6, ч. 7 ст. 242 ГПК України).
Єдиний Контакт-центр судової влади України: (044) 207-35-46.«Гаряча» телефонна лінія господарського суду функціонує за номером (061) 764-89-30.
Отримати інформацію про стан розгляду справи можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/sud5009/. Ознайомитись з процесуальними документами у справі – в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання – 26.06.2025 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя А.О. Науменко