flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома ТОВ “ТАТЕКС-СПФ” (70560, Запорізька область, Оріхівський район, с. Мирне, вул. Василівська, буд. 2) про витребування доказів у справі № 908/1843/25

07 липня 2025, 11:13

  До відома ТОВ “ТАТЕКС-СПФ” (70560, Запорізька область, Оріхівський район, с. Мирне, вул. Василівська, буд. 2) про витребування доказів у справі № 908/1843/25

 

номер провадження справи 17/80/25

 

                                                                                                             

  Л

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

УХВАЛА

 

07.07.2025                                                                                        справа № 908/1843/25

м. Запоріжжя

 

Господарський суд Запорізької області у складі судді Корсуна В.Л. розглянувши в спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) учасників матеріали справи № 908/1843/25 в т.ч. клопотання ТОВ “ТРАУ НУТРИШИН УКРАЇНА” про витребування доказів за вих. від 16.06.25

 

за позовною заявою: товариства з обмеженою відповідальністю “ТРАУ НУТРИШИН УКРАЇНА”, 08131, Київська область, Бучанський район, с. Софіївська Борщагівка, пров. Чорновола, буд. 3

представник: Сидоренко Вадим Анатолійович, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, буд. 131-Б, офіс 38

до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю “ТАТЕКС-СПФ”, 70560, Запорізька область, Оріхівський район, с. Мирне, вул. Василівська, буд. 2

про стягнення 265 899,60 грн та зобов’язання вчинити певні дії

 

ВСТАНОВИВ:

 

16.06.25 до Господарського суду Запорізької області в системі “Електронний суд” надійшла позовна заява за вих. від 16.06.25 з вимогами товариства з обмеженою відповідальністю “ТРАУ НУТРИШИН УКРАЇНА” (далі ТОВ “ТРАУ НУТРИШИН УКРАЇНА”) до товариства з обмеженою відповідальністю “ТАТЕКС-СПФ” (надалі ТОВ “ТАТЕКС-СПФ”) про:

- стягнення заборгованості за договором поставки від 25.09.19 № 55/19/62 в розмірі 265   899,60 грн;

- зобов’язання ТОВ “ТАТЕКС-СПФ” підписати надіслані дублікати видаткових накладних від 10.02.22 № 202201260 на суму 265 899,60 грн та від 24.12.21 № 999914883 на суму 33 756,00 грн і повернути підписані дублікати вказаних накладних ТОВ “ТРАУ НУТРИШИН УКРАЇНА” за поштовою адресою.

Ухвалою від 07.07.25 судом прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у господарській справі № 908/1843/25 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (без виклику) учасників справи.

Також представник позивача, разом із позовної заявою, надіслав до суду в системі “Електронний суд” клопотання за вих. від 16.06.25, в якому просить суд витребувати від Головного управління ДПС у Запорізькій області інформацію у письмовій формі щодо того, чи здійснювалось віднесення ТОВ “ТАТЕКС-СПФ” до податкового кредиту з ПДВ податкової накладної № 1378 від 10.02.22, що видана та зареєстрована ТОВ “ТРАУ НУТРИШИН УКРАЇНА”.  

Позивач своє клопотання обґрунтовує тим, що в позовній заяві позивачем здійснюється посилання на певні конклюдентні дії, що вчинились відповідачем та які підтверджують фактичне визнання поставки від 10.02.22. Зокрема, мова йде про віднесення відповідачем собі до податкового кредиту податкової накладної від 10.02.22 № 1378 на суму 265 899,60 грн. 

Розглянувши клопотання позивача за вих. від 16.06.25 про витребування доказів, суд дійшов висновку про необхідність його задоволення виходячи з наступного.

Відповідно до приписів ст. 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї (ч. 1).У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання (ч. 2). У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази (ч. 4). Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду (ч. 7). Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали (ч. 8). У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом (ч. 9).

Згідно із ст. 201.7 Податкового кодексу України, податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку/небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс).

У відповідності до ст. 201.10 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до ч. 6 ст. 101.10 Податкового кодексу України, з метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок   коригування   вважаються   зареєстрованими   в    Єдиному   реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 29.06.21 у справі № 910/23097/17 зазначила, що (дослівно):

«… 4.28. Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, тобто спричиняють правові наслідки.

4.29. Аналіз наведених норм свідчить, що підставою для виникнення в платника права на податковий кредит з податку на додану вартість є факт реального здійснення операцій з придбання товарно-матеріальних цінностей з метою їх використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, а також оформлення відповідних операцій належним чином складеними первинними документами, які містять достовірні відомості про їх обсяг та зміст.

4.30. Встановлюючи правило щодо обов`язкового підтвердження сум податкового кредиту, врахованих платником податку на додану вартість при визначенні податкових зобов`язань, законодавець, безумовно, передбачає, що ці документи є достовірними, тобто операції, які вони підтверджують, дійсно мали місце.

4.31. Тому податкова накладна, виписана однією стороною в договорі (підрядником) на постачання послуг на користь другої сторони (замовника), може бути доказом правочину з огляду на те, що така поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.

4.32. За частинами першою та другою статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. …».

Таким чином, інформація про те, чи відобразив відповідач у складі податкового кредиту суму податку на додану вартість за податковими накладними є доказом отримання відповідачем поставленого товару за договором поставки від 25.09.19 № 55/19/62.

З метою повного і всебічного з’ясування обставин у справі, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання ТОВ “ТРАУ НУТРИШИН УКРАЇНА” про витребування доказів за вих. від 16.06.25.

Керуючись ст.ст. 73, 81, 234 ГПК України, суд

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Задовольнити клопотання товариства з обмеженою відповідальністю “ТРАУ НУТРИШИН УКРАЇНА” за вих. від 16.06.25 про витребування доказів.
  2. Витребувати у Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166) інформацію у письмовій формі щодо того, чи здійснювалось віднесення ТОВ “ТАТЕКС-СПФ” (код ЄДРПОУ 23794250) до податкового кредиту з ПДВ податкової накладної № 1378 від 10.02.22, що видана та зареєстрована ТОВ “ТРАУ НУТРИШИН УКРАЇНА” (код ЄДРПОУ 37018799).
  3. Екземпляр (копію) ухвали надіслати учасникам у справі та Головному управлінню ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166).
  4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання – 07.07.258 та не підлягає оскарженню.

 

Суддя                                                                            В.Л. Корсун