Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ДО УВАГИ!!! Учасників справи Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” по справі № 908/892/25. Справу розглядає суддя Черкаський В.І.
номер провадження справи 21/14/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.08.2025 Справа № 908/892/25
м. Запоріжжя Запорізька область
Господарський суд Запорізької області у складі судді Черкаського Володимира Івановича, при секретарі Подгайній В.О., розглянувши у судовому засіданні матеріали справи № 908/892/25
Кредитори:
Боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” (вул. Олександрівська, буд. 68, м. Запоріжжя, 69002, ел. пошта: LUTSENKO2EMAIL@GMAIL.COM, ЄДРПОУ 43833930, не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІКС)
Банки, здійснюючі розрахунково-касове обслуговування боржника -
Розпорядник майна - Череватий Любомир Богданович (вул. Івана Франка, буд. 22, м. Львів, Львівська область, 79005, має зареєстрований Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІКС)
про банкрутство
За участю представників сторін та учасників:
розпорядник майна - Череватий Л.Б. (в режимі відеоконференції);
від кредитора 1 - Баблюк О.Б., адвокат (в режимі відеоконференції);
від кредитора 2 - Скитиба Н.І., витяг з ЄДР
УСТАНОВИВ:
Ухвалою від 24.07.2025 зокрема, підсумкове засідання суду призначено на 12.08.2025, 12 - 00.
До системи “Електронний суд” надійшли:
- від розпорядника майна - клопотання від 06.08.2025 (вх. № 15988/08-08/25 від 07.08.2025) про долучення документів до матеріалів справи з додатками до нього; клопотання від 06.08.2025 (вх. № 15990/08-08/25 від 07.08.2025) з додатками до нього; клопотання вих. № 06/08/2025-7 від 06.08.2025 (вх. № 15992/08-08/25 від 07.08.2025) про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди і витрат за період 08.05.2025 по 08.08.2025 з додатками до нього; клопотання від 06.08.2025 (вх. № 15991/08-08/25 від 07.08.2025) про долучення документів до матеріалів справи з додатками до нього.
Відповідно до Протоколів передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 07.08.2025 клопотання розпорядника майна від 06.08.2025 (вх. № 15990/08-08/25 від 07.08.2025) та вих. № 06/08/2025-7 від 06.08.2025 (вх. № 15992/08-08/25 від 07.08.2025) передано на розгляд судді Черкаському В.І.
У засіданні клопотання розпорядника майна від 06.08.2025 (вх. № 15990/08-08/25 від 07.08.2025) та вих. № 06/08/2025-7 від 06.08.2025 (вх. № 15992/08-08/25 від 07.08.2025) прийняті до розгляду, додаткові докази приєднані до матеріалів справи.
Судове засідання 12.08.2025 проведено в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв’язку ЄСІКС.
У судовому засіданні 12.08.2025 оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Боржник у судове засідання 12.08.2025 не з’явився, представників не направив, про причини неявки суд не повідомив, до відеоконференції не приєднався.
У судовому засіданні 12.08.2025 звіт розпорядника майна № 06/08/2025 від 06.08.2025 прийнятий до відома.
Розглянувши у судовому засіданні 12.08.2025 матеріали справи, клопотання розпорядника майна від 06.08.2025 (вх. № 15990/08-08/25 від 07.08.2025) та вих. № 06/08/2025-7 від 06.08.2025 (вх. № 15992/08-08/25 від 07.08.2025), заслухавши учасників у справі про банкрутство, суд зазначає наступне.
Ухвалою від 08.05.2025 зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ”. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Введено процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Череватого Любомира Богдановича. Оприлюднено на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ”.
Згідно абз. 2, 3 ч. 6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором; звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п’ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Відповідно до протоколу зборів кредиторів № 1 від 06.08.2025 схвалено звіт арбітражного керуючого Череватого Л.Б. за час виконання повноважень розпорядника майна у справі № 908/892/25 про банкрутство ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” у період з 08.05.2025 по 08.08.2025 грошова винагорода - 72 000, 00 грн., витрати - 12 420, 00 грн. у розмірі 107 200, 00 грн.
Згідно ч. 1 п. 3 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право, зокрема, отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи вищевикладене, клопотання розпорядника майна вих. № 06/08/2025-7 від 06.08.2025 (вх. № 15992/08-08/25 від 07.08.2025) слід задовольнити, звіт розпорядника майна вих. № 06/08/2025-1 від 06.08.2025 про нарахування та виплату грошової винагороди і витрат за період 08.05.2025 по 08.08.2025 слід затвердити.
ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” зареєстроване 23.09.2020, номер запису у реєстрі - 1000701020000089043, дата запису в реєстрі - 23.09.2020.
Згідно з ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: 1) визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; 2) дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; 3) схвалення плану санації боржника та схвалення внесення змін до нього; 4) звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; 5) обрання арбітражного керуючого у разі відсторонення арбітражного керуючого, визначеного Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень; 6) інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.
Відповідно до ч. 6 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: 1) обрання голови комітету; 2) скликання зборів кредиторів; 3) звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; 4) звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого; 5) надання згоди на продаж майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) та погодження умов продажу майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) у процедурі санації відповідно до плану санації або у процедурі ліквідації банкрута; 6) внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; 7) інші питання, передбачені цим Кодексом.
Суду надано протокол зборів кредиторів № 1 від 06.08.2025, яким визначено кількість складу комітету кредиторів у складі 2 кредиторів - ТОВ “ЕЛЕКТРОТРЕЙДІНГ ГРУП” та Головне управління ДПС у Запорізькій області.
Протокол зборів кредиторів № 1 від 06.08.2025 свідчить про прийняття рішення обрати головою комітету кредиторів боржника - ТОВ “ЕЛЕКТРОТРЕЙДІНГ ГРУП”.
Згідно ч. 2 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства, до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. У разі наявності обставин, що не дають зборам кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, збори кредиторів можуть прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до протоколу зборів кредиторів № 1 від 06.08.2025 на цьому засіданні розпорядник майна звітував за проведену роботу, повідомив про проведений аналіз фінансово - господарської діяльності та інвестиційного становища ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ”; мають місце ознаки поточної неплатоспроможності боржника, що відповідає законодавчому визначенню його як боржника; виявлені всі ознаки критичної неплатоспроможності ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ”, які відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства, оскільки мали місце ознаки поточної неплатоспроможності, показники коефіцієнтів покриття, забезпечення власними засобами та автономії (фінансової незалежності) були менші за їх нормативне значення з перспективою подальшого погіршення; у діяльності ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” не вбачаються ознаки доведення банкрутства та фіктивного банкрутства. Поточна, критична та понад критична неплатоспроможність ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” зумовлена в значній мірі суб’єктивними, а не об’єктивними (екзогенними) факторами, такими, зокрема, як неправомірні дії відповідальних осіб Боржника та його засновників, спад кон’юнктури в економіці в цілому, зменшення купівельної здатності населення та суб’єктів господарювання внаслідок знецінення обігових коштів, а також їх дефіциту, відмови контрагентів від пролонгації договорів про співпрацю, нестабільності фінансового і валютного ринків і т.п.; за підсумками останнього (за обсягом всіх наявних звітних даних) звітного періоду, Кп менший за нормативний показник 1, 0 (Кп = 0, 2070), нерозподілений збиток від господарської діяльності становить не менше 24 078, 6 тис. грн., що дає підстави вважати неплатоспроможність ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” понад критичною, тобто задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе тільки шляхом застосування до боржника ліквідаційної процедури. Загальна сума кредиторської заборгованості ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” становить 4 179 433, 67 грн., повідомив про проведену інвентаризацію.
Зборами кредиторів (протокол № 1 від 06.08.2025) після заслуховування розпорядника майна про здійснені в процедурі заходи було прийнято рішення про доручення розпоряднику майна звернутись до суду з відповідним клопотання про перехід до ліквідаційної процедури, визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до протоколу зборів кредиторів № 1 від 06.08.2025 було прийнято рішення про погодження кандидатури арбітражного керуючого Череватого Л.Б. для призначення ліквідатором ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ”.
06.08.2025 арбітражним керуючим Череватим Л.Б. подано до суду заяву вих. № 06/08/2025-10 від 06.08.2025 якою надано згоду на призначення його ліквідатором у справі.
За положеннями ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, банкрутство - визнана господарським судом нездатність боржника, крім страховика або кредитної спілки, відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури або процедури погашення боргів боржника.
З наданого розпорядником майна звіту про свою діяльність у процедурі слідує, що з метою виявлення активів, які належать боржнику, розпорядником майна направлені запити до державних органів, за даними яких розпорядником майна боржника встановлено недостатність майна для продовження діяльності боржника та погашення кредиторської заборгованості.
Згідно листа Головного управління Пенсійного фонду у Запорізькій області станом на 28.05.2025 заборгованість ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” перед Пенсійним фондом зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах та капіталізованих платежів, відсутня, інформація щодо заборгованості по заробітній платі в Пенсійному фонді відсутня.
Як свідчить лист Запорізького обласного центру зайнятості від 28.05.2025 № 1666/03/04-20 ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” не перебуває на обліку як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівником Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” є фізична особа Дергачева Ірина Олександрівна, кінцевими бенефіціарними власником (засновниками) являються: громадянка України Дергачева Ірина Олександрівна частка в статутному капіталі - 100 %.
Згідно відповіді Запорізької митниці Держмитслужби ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” не перебуває на централізованому обліку осіб, які під час провадження своєї діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи, митне оформлення експортно-імпортних операцій підприємство в митниці не здійснювало.
Як свідчить відповідь Державної інспекції архітектури та містобудування України шляхом перевірки відомостей, які містяться в Реєстрі будівельної діяльності, за параметром пошуку “замовник будівництва - Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” інформації та документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, та документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, змін до них, їх скасування чи анулювання, а також ліцензій на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів станом на дату надання відповіді не виявлено.
Відповідно до відповіді у АТ “Запоріжжяобленерго” відсутні договірні відносини із ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” на об’єкти споживача електричної енергії.
Згідно відповіді Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) за підсумками перевірки даних Системи за параметрами пошуку: “боржник/стягувач - ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” на примусовому виконанні в Центральному відділі державної виконавчої служби у місті Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) перебували та перебувають на примусовому виконання виконавчі провадження стороною в яких виступає ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ”, а саме № 72914042; 72950097; 75112877; 77649391; 77649417.
Як свідчить відповідь Головного управління статистики у Запорізькій області (далі - ГУС у Запорізькій області) ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” з дати перереєстрації на територію Запорізької області (08.12.2022) по теперішній час на адресу ГУС у Запорізькій області не звітувало, за даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України по Запорізькій області станом на 28.05.2025 вказане Товариство не має філій (інших відокремлених підрозділів), дочірніх підприємств, представництв.
Відповідно до інформації Державної авіаційної служби України у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” ніколи не були зареєстровані.
Згідно листа Державної митної служби України за даними Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” не перебувало на централізованому обліку в Держмитслужбі в реєстрі осіб, які під час провадження своєї діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи (далі - Реєстр), дані щодо митного оформлення товарів за період з 01.01.2015 по 29.05.2025 не знайдено, за даними Автоматизованої системи митного оформлення “Інспектор” станом на 29.05.2025 у Товариства кошти передоплати (авансових платежів), що обліковуються, відсутні, станом на 29.05.2025 майно, яке належить зазначеному товариству, за даними автоматизованої системи обліку вилученого митницями майна, на складах митниць не обліковується. Інформація щодо наявності товарів на митних складах та складах тимчасового зберігання відсутня.
Як свідчить відповідь Держводагентства станом на 20.05.2025 дозволи на спеціальне водокористування ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” та його територіальними органами не видавалися.
Відповідно до відповіді Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області станом на 31.12.2012 за даними Державного реєстру земель на території Запорізького району (м. Запоріжжя, Запорізький, Вільнянський, Новомиколаївський райони) Запорізької області право власності, постійного користування чи оренди на земельні ділянки за особою, яка зазначена у вищевказаному запиті, не зареєстровано.
Згідно інформації розміщеної на Державному геологічному порталі з бази даних Державного науково- виробничого підприємства “Державний інформаційний геологічний фонд України” відомості стосовно наявності у ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” спеціальних дозволів на користування надрами відсутні.
Як свідчить відповідь Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області у Єдиному реєстрі автоматизованого обліку зареєстрованих машин в Держпродспоживслужбі України станом на 20.05.2025 за ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” сільськогосподарська та дорожньо - будівельна техніка не зареєстрована.
Відповідно до довідки Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за даними уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні машини, сільськогосподарська техніка та інші механізми в період з 08.05.2022 по дату надання відповіді за ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” не зареєстровані, разом із тим повідомляє, що згідно з даними уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи сільськогосподарська техніка в період з 08.05.2022 по дату надання відповіді ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” не відчужувалась.
Згідно відповіді Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм до Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Запорізькій області боржник звітів щодо обсягів виробництва продукції аквакультури не надавав, станом на 27.05.2025 заяв про внесення інформації (змін до неї) до Державного реєстру рибогосподарських водних об’єктів (їх частин) від боржника не надходило.
Як свідчить відповідь Запорізького обласного відділу Центральної філії Державного підприємства “Український державний центр радіочастот” ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” не отримувало дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та не мало присвоєнь радіочастот на території Запорізької області.
Відповідно до інформації Головного управління ДПС у Запорізькій області у ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” податкова застава на активи підприємства не реєструвалась, податкові декларації з податку на прибуток за звітні періоди 2023 та 2024 років ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” не подавались.
Згідно відповіді Національної комісії що здійснює державне регулювання у сфері електронних комунікацій, радіочастотного спектра те надання послуг поштового зв’язку станом на 23.05.2025 ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” до Реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг не включено, ліцензії на користування радіочастотним спектром України та дозволи на користування ресурсом нумерації не видавалися.
Як свідчить відповідь Державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” в інформаційній системі “Єдиний державний реєстр тварин” (далі - Реєстр тварин) відсутні відомості про наявність зареєстрованих тварин за Товариством з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ”, оскільки даний суб’єкт господарювання не зареєстрований в Реєстрі тварин як власник (утримувач) тварин.
Відповідно до інформації Державного космічного агентства України зареєстрованих унікальних об’єктів космічної діяльності у Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” немає.
Згідно довідки Міністерства економіки України (Мінекономіки) у період з 01.01.2016 Підприємство не отримувало такі документи у сфері зовнішньоекономічної діяльності, а саме: ліцензії на експорт/імпорт товарів, щодо яких застосовано режим ліцензування відповідно до щорічних рішень Уряду про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квоти; спеціальні ліцензії на імпорт в Україну товарів, щодо яких застосовуються спеціальні заходи згідно з відповідними рішеннями Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі; разові (індивідуальні) ліцензії на зовнішньоекономічну операцію; ліцензії на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, у період з 01.04.2017 Підприємство не отримувало: індивідуальні ліцензії на здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України.
Як свідчить інформація Центрального відділу державної виконавчої служби у місії Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) за результатами яких встановлено, що на виконанні у відділі перебувають виконавчі провадження стосовно стягнення заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ”, а саме: ВИ № 77649391 з примусового виконання наказу № 908/2676/24 від 19.02.2025 виданий Господарським судом Запорізької області про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” на користь Приватного акціонерного товариства “Національна енергетична компанія “УКРЕНЕРГО” суму 974 254, 63 грн. основного боргу, 75 135, 27 грн. трьох процентів річних, 172 878, 59 грн. інфляційних втрат. Виконавче провадження відкрито 31.03.2025. Державним виконавцем 31.03.2025 було винесено постанову про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження, постанову направлено боржнику. Державним виконавцем 31.03.2025 винесено постанову про стягнення виконавчого збору в сумі 122 226, 85 грн. постанову направлено боржнику. Державним виконавцем 31.03.2025 винесено постанову про арешт коштів боржника, на постанову було накладено КЕП, копію постанови направлено сторонам виконавчого провадження. Кошти за виконавчим провадженням не було стягнено та звернення стягнення на майно боржника не проводилось. 30.05.2025 державним виконавцем винесено постанову про зупинення вчинення виконавчих дій на підставі п. 4 ч. 1 ст. 34 Закону України “Про виконавче провадження”; ВП № 77649417 з примусового виконання наказу № 908/2676/24 виданий 19.02.2025 документ видав: Господарський суд Запорізької області про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” на користь Приватного акціонерного товариства “Національна енергетична компанія “УКРЕНЕРГО” суму 14 667, 23 грн. витрат зі сплати судового збору. Виконавче провадження відкрито 31.03.2025. Державним виконавцем 31.03.2025 винесено постанову про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження, постанову направлено боржнику. Державним виконавцем 31.03.2025 винесено постанову про стягнення виконавчого збору в сумі 1 467, 72 грн., постанову направлено боржнику. Державним виконавцем 31.03.2025 винесено постанову про арешт коштів боржника, на постанову накладено КЕП, копію постанови направлено сторонам виконавчого провадження. Кошти за виконавчим провадженням не було стягнено та звернення стягнення на майно боржника не проводилось. 30.05.2025 державним виконавцем винесено постанову про зупинення вчинення виконавчих дій на підставі п. 4 ч. 1 ст. 34 Закону України “Про виконавче провадження”, додатково повідомили, що на виконанні також перебували наступні виконавчі провадження, а саме: ВП № 75112877 з примусового виконання наказу № 910/2451/23 від 31.08.2023 виданого Господарським судом Запорізької області про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕІІЕРДЖІ” на користь Приватного акціонерного товариства “Національна енергетична компанія “Укренерго” 2 347 967 грн. 16 коп. заборгованості, 58 692 грн. 35 коп. 3 % річних від простроченої суми заборгованості, 330 177 грн. 72 коп. інфляційних втрат, 41 052 грн. 56 коп. судового збору. Виконавче провадження відкрито 24.05.2024. Державним виконавцем 24.05.2024 винесено постанову про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження, постанову направлено боржнику. Державним виконавцем 24.05.2024 винесено постанову про стягнення виконавчого збору в сумі 277 788, 98 грн., постанову направлено боржнику. Державним виконавцем 24.05.2024 винесено постанову про арешт коштів боржника, на постанову накладено КЕП, копію постанови направлено сторонам виконавчого провадження. 04.10.2024 державним виконавцем винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу на підставі п. 5 частини першої статті 37 Закону України “Про виконавче провадження”. Даний виконавчий документ в перше на виконання було пред’явлено 04.10.2023 та того ж дня державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 72950097. Державним виконавцем 04.10.2023 винесено постанову про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження, постанову направлено боржнику. Державним виконавцем 04.10.2023 винесено постанову про стягнення виконавчого збору в сумі 277 788, 98 грн., постанову направлено боржнику. Державним виконавцем 04.10.2023 винесено постанову про арешт коштів боржника, на постанову накладено КЕП, копію постанови направлено сторонам виконавчого провадження. 04.10.2023 державним виконавцем винесено постанову про арешт майна боржника та відповідно до постанови 04.10.2023 внесено відомості про обтяження до ДРРП за № 51986741. 29.04.2024 державним виконавцем винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувану на підставі п. 5 частини першої статті 37 Закону.
Згідно відповіді Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України за наявною інформацією, яка міститься в електронних версіях Державного суднового реєстру України та Суднової книги України, відсутні відомості щодо зареєстрованих суден, власником або судновласником яких є/було ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ”.
Як свідчить довідка Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці станом 07.05.2025 відповідно до відомостей з Журналів реєстрації великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, за ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” великотоннажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, в Міжрегіональному управлінні не зареєстровані.
Відповідно до інформації Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Запорізькій області (надалі - Управління) ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” не здійснює діяльність в галузі рибного господарства (рибальство, рибництво). Інформація про оформлення ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” документів на право користування водними об’єктами в Управлінні відсутня.
Згідно відповіді Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) станом на 19.05.2025 за ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” транспортні засоби не зареєстровані, у період часу з 08.05.2022 по день надання відповіді (19.05.2025) зареєстровані транспортні засоби не значилися, реєстрація, зняття з обліку, перереєстрація транспортних засобів на нових власників не проводилися.
Як свідчить довідка ДП “Український державний центр радіочастот” станом на 22.05.2025 для радіообладнання Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” в Автоматизованій інформаційній системі управління радіочастотним спектром Державного підприємства “Український державний центр радіочастот” присвоєння радіочастот із статусом “задіяні” не обліковуються.
Відповідно до інформації Державної служби України з безпеки на транспорті станом на 26.05.2025 ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” не має чинної ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, а також ліцензії на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів залізничним транспортом та/або ліцензії, дія якої припинена.
Згідно відповіді Управління забезпечення реалізації повноважень у Запорізькій області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях інформацією з бази даних приватизованих об’єктів Товариство з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” не створювалось у процесі приватизації державного майна, розташованого на території Запорізької області, інформація щодо наявності або відсутності державної частки в статутному капіталі ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” та щодо нерухомого державного майна, яке перебуває на балансі зазначеного товариства, в інформаційних системах Управління відсутня, за наявною в Управлінні інформацією з бази даних договорів оренди зазначене товариство не було орендарем державного майна, об’єкти державної власності на зберігання чи в управління вказаному товариству Управлінням не передавались.
Як свідчить відповідь Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку станом на 31.03.2025 ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” серед власників пакетів голосуючих акцій (5 відсотків і більше) акціонерних товариств, відсутнє, інформація щодо укладених та виконаних договорів/біржових контрактів з цінними паперами, стороною яких є ТОВ “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” відсутня.
Розпорядником майна проведено інвентаризацію боржника, про що складено та оформлено відповідні інвентаризаційні описи та акти.
За результатами інвентаризації розпорядником майна установлено: розрахунковий рахунок в АТ “ОТП БАНК” - 0, 00 грн.; розрахунковий рахунок в Філія - Черкаське обласне управління АТ “ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ” - 0, 00 грн.; розрахунковий рахунок в АБ “Південний” - 0, 00 грн.; дебіторська заборгованість відсутня; на підприємстві бланки суворої звітності, цінні папери, готова продукція, фінансові інвестиції, основні засоби відсутні.
З наданого розпорядником майна звіту про свою діяльність у процедурі слідує, що у боржника недостатньо майна для продовження своєї діяльності та погашення кредиторської заборгованості.
Вартості майнових активів боржника для погашення кредиторської заборгованості недостатньо.
Жодних доказів можливості відновлення платоспроможності боржника суду не надано.
Суд дійшов висновку, що розпорядником майна вжито достатніх та всіх можливих заходів для з’ясування необхідної інформації про боржника та про його майновий стан.
Статтею 49 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень, зокрема, подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. У підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. З дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
За таких обставин, враховуючи відсутність пропозицій щодо санації боржника, відсутність заперечень боржника, у зв’язку з недостатністю вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якої прийнято рішення про ліквідацію, для задоволення вимог кредиторів боржника, суд вважає за необхідне клопотання розпорядника майна вих. № 06/08/2025-9 від 06.08.2025 (вх. № 15990/08-08/25 від 07.08.2025) задовольнити, припинити процедуру розпорядження майном боржника, визнати Товариство з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
Згідно з ч. 1 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Як вбачається з протоколу зборів кредиторів № 1 від 06.08.2025 і на засіданні зборів кредиторів було погоджено кандидатуру арбітражного керуючого Череватого Л.Б. для призначення ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ”.
Арбітражним керуючим Череватим Л.Б. було подано до суду відповідну заяву про згоду на участь у справі про банкрутство.
Будь-які інші кандидатури про участь у даній справі в якості ліквідатора до суду не заявлялись.
Розглянувши кандидатуру арбітражного керуючого Череватого Л.Б., надану ним письмову заяву, судом установлено, що Череватий Л.Б. має досвід у діяльності арбітражного керуючого з 2013, на даний час діє на підставі свідоцтва № 313 від 28.02.2013.
Заперечень щодо кандидатури арбітражного керуючого Череватого Л.Б. від будь-кого не надходило.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов’язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
Враховуючи рішення зборів кредиторів (протокол зборів кредиторів № 1 від 06.08.2025) стосовно призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Череватого Л.Б., кандидатура якого відповідає встановленим Кодексом вимогам, згоду арбітражного керуючого Череватого Л.Б. на призначення його ліквідатором у справі, виконання повноважень розпорядника майна у даній справі, суд вважає за необхідне клопотання розпорядника майна вих. № 06/08/2025-9 від 06.08.2025 (вх. № 15990/08-08/25 від 07.08.2025) задовольнити та призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Череватого Любомира Богдановича (свідоцтво Міністерства юстиції України № 313 від 28.02.2013, ідент. номер 2452708512, вул. Івана Франка, буд. 22, м. Львів, Львівська область, 79005), якого суд зобов’язує здійснити ліквідаційну процедуру у відповідності до вимог Кодексу України з процедур банкрутства та у строк не більше ніж 12 місяців.
В силу приписів ч. 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов’язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов’язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов’язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв’язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.
З метою виявлення кредиторів банкрута в порядку ч. 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства слід оприлюднити повідомлення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” банкрутом на офіційному веб-порталі судової влади України.
Керуючись ст. ст. 2, 28, 30, 57-59 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 197, 232, 233, 255-257 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання розпорядника майна (вх. № 15992/08-08/25 від 07.08.2025) задовольнити.
Звіт розпорядника майна № 06/08/2025-1 від 06.08.2025 про нарахування та виплату грошової винагороди і витрат за період 08.05.2025 по 08.08.2025 затвердити.
Звіт розпорядника майна № 06/08/2025 від 06.08.2025 прийняти до відома.
Клопотання розпорядника майна (вх. № 15990/08-08/25 від 07.08.2025) задовольнити.
Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” (вул. Олександрівська, буд. 68, м. Запоріжжя, 69002, ел. пошта: LUTSENKO2EMAIL@GMAIL.COM, ЄДРПОУ 43833930) банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру.
Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” (вул. Олександрівська, буд. 68, м. Запоріжжя, 69002, ел. пошта: LUTSENKO2EMAIL@GMAIL.COM, ЄДРПОУ 43833930) призначити арбітражного керуючого Череватого Любомира Богдановича (свідоцтво Міністерства юстиції України № 313 від 28.02.2013, ідент. номер 2452708512, вул. Франка І., буд. 22, м. Львів, Львівська область, 79005, має зареєстрований Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІКС).
Оприлюднити на офіційному веб-сайті Верховного Суду на веб - порталі “Судова влада України” в мережі Інтернет повідомлення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” (вул. Олександрівська, буд. 68, м. Запоріжжя, 69002, ел. пошта: LUTSENKO2EMAIL@GMAIL.COM, ЄДРПОУ 43833930) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Скасувати арешти, накладені на майно Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” (вул. Олександрівська, буд. 68, м. Запоріжжя, 69002, ел. пошта: LUTSENKO2EMAIL@GMAIL.COM, ЄДРПОУ 43833930) та інші обмеження щодо розпорядження майном банкрута.
Зобов’язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства. Строк, протягом якого ліквідатор зобов’язаний здійснити ліквідацію боржника - 12 місяців.
Копію постанови надіслати кредиторам, боржнику, арбітражному керуючому Череватому Л.Б., Департаменту адміністративних послуг Запорізької міської ради (електронною поштою/до електронного кабінету/засобами поштового зв’язку).
Розмістити повний текст постанови на сайті Господарського суду Запорізької області (https://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/gromadyanam/advert/).
Постанова набирає законної сили відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 241 ГПК України та може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, визначеними ст. ст. 256-259 ГПК України.
Повний текст постанови відповідно до ст. 233 ГПК України складено 19.08.2025.
Суддя Володимир ЧЕРКАСЬКИЙ
ДО УВАГИ!!! Учасників справи Товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ-ОІЛ ЕНЕРДЖІ” по справі № 908/892/25.