flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома ТОВ «КЕРАМІКА» по справі №908/3862/25 (суддя Федько О.А.)

12 січня 2026, 15:56

До відома ТОВ «КЕРАМІКА» по справі №908/3862/25 (суддя Федько О.А.)

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

 

 12.01.2026                                                                                     Справа №  908/3862/25

 м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Федько Олександри Анатоліївни, розглянувши без виклику учасників справи

заяву Мігулі С.І.  про витребування оригіналів письмових доказів (вх. №563/08-08/26 від 09.01.2026) у справі №908/3862/25

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ” (07400, Київська область, м.Бровари, вул. Лісова, буд. 2)

до відповідача: Мігулі Сергія Івановича (72319, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Гетьманська, буд. 119, кв. 93)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю “КЕРАМІКА” (72202, Запорізька область, Веселівський район, смт. Веселе, вул. Квіткова, буд. 24)

про стягнення грошових коштів,

 

УСТАНОВИВ:

24.12.2025 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява вх. №4286/08-07/25 (документ сформований в системі Електронний суд 24.12.2025) Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ” до відповідача: Мігулі Сергія Івановича про стягнення суми 161   379,31 грн, яка складається з: 115   680,83 грн – заборгованість за тілом кредиту та 45   698,48 грн – заборгованості по процентам.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 24.12.2025, здійснено автоматизований розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/3862/25 та визначено до розгляду судді Федько О.А.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 29.12.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/3862/25, присвоєно справі номер провадження 6/231/25, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яки не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю “КЕРАМІКА”. Запропоновано відповідачу протягом 15 днів з дня отримання ухвали надати суду відзив на позовну заяву разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача або визнання позовних вимог, якщо такі докази не надані позивачем.

09.01.2026 до суду від відповідача надійшли:

- відзив на позовну заяву вх. №561/08-08/26 (документ сформований в системі Електронний суд);

- заява про вступ адвоката Попова Віталія Гавриловича у справу як представника відповідача (вх. №548/08-0/25, документ сформований в системі Електронний суд”;

- заява про витребування оригіналів письмових доказів на підставі ст. 91 ГПК України (вх. №563/08-08/26, документ сформований в системі Електронний суд).

В обґрунтування заяви про витребування у позивача оригіналів документів відповідач посилається на втрату примірника договору поруки №015/11192/1195249/П від 13.09.2021, внаслідок тимчасової окупації території  місця постійного проживання з 26.02.2022 та на неможливість звірити достовірність змісту копії документів, наданих позивачем на підтвердження позовних вимог, оригіналу.

Згідно з приписами ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Відповідно до ч. 6 ст. 91 ГПК України якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу.

Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.

Оскільки предметом спору у даній справі є стягнення суми заборгованість за тілом кредиту та суми заборгованості по процентам за кредитним договором №015/11192/1195249 від 13.09.2021 та договором поруки №015/11192/1195249 /П від 13.09.2021, суд для забезпечення принципу змагальності, реалізації прав сторін на повне та об’єктивне встановлення обставин справи дійшов висновку про задоволення вказаного  клопотання.

Приписами ч. 5 ст. 252 ГПК України    встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Ураховуючи викладені у позовній заяві та відзиві обставини, які потребують дослідження, ускладнюють справу та роблять неможливим її розгляд у спрощеному позовному провадженні без виклику представників сторін, з метою забезпечення дотримання принципу пропорційності та змагальності сторін, суд вважає за доцільне призначити    судове засідання у даній справі на 29.01.2026 об 11 год. 00 хв. та викликати учасників справи.

Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою (ч. 7 ст. 6 ГПК України).

Керуючись ст. ст. 91, 120, 234, 235, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

 

  1.   Призначити судове засідання у справі    на 29.01.2026 о/об 11 год. 00 хв., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м.Запоріжжя, вул.Гетьманська, буд. 4, корпус 1.

Номер зали судового засідання буде повідомлено додатково - відповідна інформація розміщується в день судового засідання на інформаційному стенді списків справ, призначених до розгляду, розташованому на першому поверсі приміщення суду (1 корпус).

  1. Явку в судове засідання уповноважених представників сторін визнати обов`язковою.
  2. Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю “Фінансова компанія “ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ”, код ЄДРПОУ 35625014, оригінали наступних  документів:

- Договір про надання овердрафту №015/11192/1195249 від 13.09.2021, укладеного між АТ “Райффайзен Банк” та ТОВ “Кераміка”;

- Договір поруки №015/11192/1195249/П від 13.09.2021, укладеного між АТ “Райффайзен Банк” та Мігулею Сергієм Івановичем;

- Договір відступлення права вимоги №114/2-73 від 20.11.2024р., укладеного між АТ “Райффайзен Банк” та ТОВ “ЄАПБ” та Додаткові угоди до нього №1 від 08.04.2025 та №2 від 18.06.2025.

Витребувані оригінали письмових доказів надати в судове засідання 29.01.2026 об 11 год. 00 хв.

Попередити, що будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Попередити про відповідальність згідно з вимогами ГПК України за невиконання вимог суду.

  1. Примірник даної ухвали надіслати учасникам справи.

 

 

Ухвала підписана 12.01.2026.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання  та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

 

 

              Суддя                                                                                              О.А. Федько