flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги Приватного підприємця Тидерко Тетяни Олексіївни, м. м. Мелітополь, Запорізька область, у справі № 908/326/22 (суддя Дроздова С.С.)!

17 березня 2026, 15:46

До уваги Приватного підприємця Тидерко Тетяни Олексіївни, м. м. Мелітополь, Запорізька область, у справі № 908/326/22 (суддя Дроздова С.С.)!

 

 

номер провадження справи  27/30/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

 

 17.03.2026                                                                                                 Справа №  908/326/22

 м. Запоріжжя Запорізької області

 

Господарський суд Запорізької області у складі судді Дроздової С.С., розглянувши матеріали справи

за позовом: Приватного підприємця Тидерко Тетяни Олексіївни (пров. Силікатний, буд. 3, м. Мелітополь, Запорізька область, 72313, РНОКПП 2245021905)

до відповідача: Акціонерного товариства Комерційний банк “Приватбанк”                          (вул. Грушевського, 1д, м. Київ, 01001, ідентифікаційний номер юридичної особи 14360570)

про усунення перешкод

 

Без участі представників сторін

 

У С Т А Н О В И В:

 

04.02.2022 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Приватного підприємця Тидерко Тетяни Олексіївни до Акціонерного товариства Комерційний банк “Приватбанк” про усунення перешкод у користуванні майном.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.02.2022, справу № 908/326/22 передано на розгляд судді Дроздовій С.С.

Ухвалою суду від 09.02.2022 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків.

17.02.2022 на адресу суду від Приватного підприємця Тидерко Тетяни Олексіївни надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви на виконання ухвали суду.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області  від 22.02.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/326/22, присвоєно справі номер провадження 27/30/22. Розгляд справи призначено за правилами загального позовного провадження на  21.03.2022.

Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 “Про введення воєнного стану в Україні” у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України “Про правовий режим воєнного стану” постановлено:

  1. Ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
  2. Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об'єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України “Про правовий режим воєнного стану” заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
  3. У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 – 34, 38, 39, 41 – 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”.

Враховуючи викладене, у зв’язку з введенням в Україні воєнного стану, з метою дотримання принципу рівності сторін та процесуальних прав усіх учасників справи, належної підготовки справи до розгляду, суд ухвалив визначити дату та час судового засідання в даній справі ухвалою суду після усунення обставин, які зумовлюють загрозу життю, здоров’ю та безпеці відвідувачів суду в умовах воєнної агресії проти України.

Ухвалою суду від 17.03.2022 відкладено судове засідання. Зазначає, що про дату та час судового засідання, сторони будуть повідомлені ухвалою суду додатково.

            Воєнний стан в Україні продовжено до 04.05.2026.

Відповідно до ст. 26 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України. Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється. У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами України може бути змінена територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місцезнаходження судів. Створення надзвичайних та особливих судів не допускається.

Станом на 17.03.2026 Господарський суд Запорізької області працює та здійснює судочинство.

За таких обставин, суд вважає за необхідне    призначити підготовче судове засідання у справі № 908/326/22.

Керуючись ст.ст. 42,46, 183, 183, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Призначити підготовче судове засідання на 14 квітня 2026 о 12-30 год., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001 м.  Запоріжжя, вул. Гетьманська, буд. 4, корпус 2, кабінет № 116.
  2. Запропонувати позивачу надати всі докази, які будуть подані на підтвердження своєї правової позиції у справі, крім доданих до позову.

Суд роз’яснює позивачу що відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.

  1. Встановити позивачу  строк для подання до суду: відповіді на відзив із документами, що підтверджують надіслання відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи - протягом 5 днів з дня отримання відзиву.
  2. Відповідачу, відповідно до ст. 165 ГПК України, у строк до 10.04.2026 запропонувати подати до суду відзив із його документальним обґрунтуванням. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити копію відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи, докази направлення/надання надати суду (додати до відзиву).

Суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

  1. Відповідно до положень ч. 5 ст. 165, ч. 3 ст. 166 ГПК України та ч. 3 ст. 167 ГПК України, копія відзиву/відповіді на відзив/заперечення та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву/відповіді на відзив/заперечення до суду.
  2. При направленні в судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
  3. Звернути увагу учасників судового процесу, що копії документів завіряються відповідно до вимог п. 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2020.
  4. Попередити сторони, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
  5. Звертаємо вашу увагу, що відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України      адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

            Одночасно звертаємо вашу увагу на необхідність отримання власного електронного цифрового підпису, оскільки, відповідно до ч. 8     ст. 42 ГПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Документи не скріплені ЕЦП судом     не          реєструються, відповідні заяви та клопотання не приймаються судом до розгляду.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України.

Ухвала суду підписана 17.03.2026.

Повний текст ухвали розміщено в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою у мережі Інтернет за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.

 

Суддя                                                                                                     С.С. Дроздова