Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
номер провадження справи 31/35/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
10.12.2019 Справа № 908/999/15-г
м.Запоріжжя Запорізької області
Суддя господарського суду Запорізької області Топчій О.А., розглянувши заяву Акціонерного товариства “ДТЕК Донецькі електромережі” про визнання наказу таким, що не підлягає виконанню у справі №908/999/15-г
за позовом Державного підприємства “Енергоринок”, м. Київ
до публічного акціонерного товариства “ДТЕК Донецькобленерго”, м. Краматорськ
про стягнення 824696445,73 грн.
Без виклику представників сторін
ВСТАНОВИВ:
06.12.2019 на адресу Господарського суду Запорізької області від Акціонерного товариства “ДТЕК Донецькі електромережі” надійшла заява в порядку ст. 328 Господарського процесуального кодексу України, в якій заявник просить:
Відповідно до витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.12.2019 зазначену заяву передано на розгляд судді Топчій О.А.
Відповідно до ч. 1 ст. 328 Господарського процесуального кодексу України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Згідно ч. 3 ст. 328 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу.
При цьому, приписами ч.3 ст. 328 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.
Згідно з ч. 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно із ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Заявником жодним чином не обґрунтовано необхідності зупинення виконавчого провадження з виконання наказу Господарського суду Запорізької області у справі №908/999/15-г.
Крім того, статтею 328 ГПК України встановлено право, а не обов’язок суду зупиняти виконавче провадження з виконання оскаржуваного виконавчого документу.
На підставі викладеного, керуючись статтями 234, 328 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Звернути увагу сторін на те, що вимоги до змісту та розташування реквізитів документів встановлені п. 5 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), затвердженої Наказом Держспоживстандарту України 07.04.2003 N 55. Пунктом 5.27 цієї Уніфікованої системи встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів “Згідно з оригіналом”, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23.
Зазначені положення Уніфікованої системи необхідно обов’язково враховувати учасникам судового процесу при засвідченні копій документів, що подаються до суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.
Попередити учасників справи про відповідальність (штраф) визначену ст. 135 ГПК України за невиконання процесуальних обов’язків, зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству, неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
Суддя О.А. Топчій