flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги ПАТ “Харківський машинобудівний завод “Світло Шахтаря”, та ПрАТ “Корум Україна”, м. Донецьк про відкладення розгляду справи № 908/6333/14 на 24.02.2015 на 15-00

29 січня 2015, 09:40
 
номер провадження справи 1/53/14
     
 
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ 
УХВАЛА
  
 27.01.2015                                                                                                         Справа № 908/6333/14
 
за позовом: Публічного акціонерного товариства “Харківський машинобудівний завод “Світло Шахтаря” (61001, м. Харків, вул. Світло шахтаря, 4/6)
до відповідача: Приватного акціонерного товариства “Корум Україна” (83005, м. Донецьк, вул. І. Ткаченка, 189; адреса для листування: 69001, м. Запоріжжя, вул. Патріотична, буд. 10, кв.6)
про стягнення   359 306  777 грн. 84 коп.
           
Суддя Немченко О.І.
 
Представники сторін:
від позивача – не з’явився
від відповідача – не з’явився
 
                                                                ВСТАНОВИВ:
 
Публічне акціонерного товариства “Харківський машинобудівний завод “Світло Шахтаря” звернулося до господарського суду Запорізької області з позовною заявою про стягнення 359    306    777 грн. 84 коп. з Приватного акціонерного товариства “Корум Україна”.
Позов заявлено на підставі ст. 264, 525, 526, 655, 712 Цивільного кодексу України і обґрунтовано посиланням на неналежне виконання відповідачем своїх зобов’язань за договором щодо оплати отриманого від позивача товару.
30.12.2014 р. позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі, судове засідання призначено на 27.01.2015 р., про що сторони були повідомлені належним чином, відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України.
26.01.2015 року до канцелярії господарського суду від позивача та відповідача надійшли клопотання про відкладення розгляду справи, для підготовки витребуваних судом документів, зокрема, акту звірки взаємних розрахунків.
Представники сторін в судове засідання 27.01.2015р. не з’явилися.
Судове засідання здійснювався без застосування технічних засобів фіксації судового процесу.
В п. 3.9.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від             26.12.2011 р. зазначено, що у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Статтею 77 ГПК України встановлено, що нез’явлення в судове засідання представників сторін, інших учасників судового процесу, є підставою для відкладення розгляду справи в межах строків, встановлених ст. 69 ГПК України.
На підставі викладеного, зважаючи на неявку в судове засідання представників сторін та їх клопотання про відкладення розгляду справи, а також саме для звірки між сторонами взаємних розрахунків судом вирішено відкласти розгляд справи на 24.02.2015 р. о 15 год. 00 хвил., зобов`язавши сторони виконати вимоги суду, викладені у даній ухвалі та звірити розрахунки.
Відповідно до ст. 4-5 Господарського процесуального кодексу України, невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим кодексом та іншими законами України.
Згідно з Інформаційним листом Вищого господарського суду України від 15.03.2010р. № 01-08/140, матеріали справ, звернення господарських судів і учасників судового процесу та інша інформація, яка надходить до Вищого господарського суду України, свідчать, що в діяльності деяких сторін, третіх осіб у справах набула поширення практика зловживання своїми процесуальними правами. Зокрема, мають місце нез'явлення представників учасників судового процесу в судові засідання без поважних причин та без повідомлення причин, подання необґрунтованих клопотань про вчинення судом процесуальних дій, подання зустрічних позовів без дотримання вимог Господарського процесуального кодексу України, одночасного оскарження судових рішень в апеляційному і в касаційному порядку, подання апеляційних та касаційних скарг на судові акти, які не можуть бути оскаржені, тощо. Подібна практика, спрямована на свідоме невиправдане затягування судового процесу, порушує права інших учасників судового процесу та суперечить вимогам статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи судому продовж розумного строку. 
Водночас, згідно з частиною третьою статті 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Стаття 75 Господарського процесуального кодексу України дозволяє суду розглянути спір за наявними у справі матеріалами, у випадку, якщо відзив на позов та витребувані судом документі не надані.
Отже, у разі нез'явлення представників сторін за викликом господарського суду та ненадання витребуваних судом документів, останній має право відкласти розгляд справи, розглянути спір за наявними у справі матеріалами, а також вжити заходів, передбачених пунктом 5 статті 83 Господарського процесуального кодексу України або статтею 90 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи вище наведене, суд вважає необхідним попередити сторони, що у разі невиконання вимог суду, викладених в даній ухвалі, суд скористується своїм правом щодо стягнення в дохід Державного бюджету України згідно з п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України зі сторони штрафу за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
 
Керуючись ст.ст.      22, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
 
 
УХВАЛИВ :
1. Розгляд справи відкласти.
2. Судове засідання призначити на 24.02.2015 р. о 15 год. 00 хв.
      3. 1.     Забезпечити явку в судове засідання компетентних представників сторін               (доручення, належним чином оформлене, яке підтверджує повноваження представника, оригінал – суду для огляду, копію, належним чином завірену, – в матеріали справи).
2.            Пояснення у справі надавати в письмовому вигляді. Документи суду надавати в оригіналі – для огляду та копіях (у читаємому варіанті), належним чином завірених, для залучення до матеріалів справи.
3.            Письмові пояснення та копії документів направити (надати) до суду заздалегідь, оригінали доказів представити суду в судовому засіданні.
4.            Позивачу заздалегідь направити на адресу відповідача обґрунтований, документально підтверджений (з посиланням на договір, специфікації до договору, рахунки, накладні, довіреності, платіжні документи, тощо) та підписаний уповноваженими особами (керівниками чи керівниками та бухгалтерами) акт звірки взаємних розрахунків на час звернення до суду із цим позовом та розгляду справи в суді. Відповідачу розглянутий, заповнений та підписаний (із зауваженнями чи без) акт звірки надати суду.
Позивача - надати суду: правовстановлюючі документи; всі оригінали документів, доданих до позовної заяви та на які є посилання у позовній заяві; договір, специфікації та інші додатки до нього, рахунки, накладні та докази поставки товару за накладними на виконання договору поставки, довіреності, податкові накладні, банківські виписки, платіжні документи; докази вручення товару з товаросупровідними документами; інші докази в підтвердження виконання сторонами договірних зобов’язань (листи, заявки, товаросупровідні документи, тощо); у разі наявності: докази надання відповідачу відстрочки оплати товару (умови, строк, яким чином була узгоджена відстрочка, підстави, тощо); всі докази належного виконання Вами умов договору та специфікацій до договору, доданих до позовної заяви; докази відсутності інших договірних зобов’язань між сторонами; всі докази в підтвердження наявності спірної заборгованості; докази направлення позивачем відповідачу претензій, вимог, листів тощо та докази отримання їх відповідачем та надання відповіді; письмові докази, які мають суттєве значення для вирішення спору по суті та інші документи, які необхідні для всебічного та об’єктивного розгляду спору; провести звірку взаємних розрахунків з відповідачем; довіреність на представника.
Відповідача - надати суду: правовстановлюючі документи, довідку про підтвердження повних банківських реквізитів; виписку з банківського рахунку або платіжні документи що підтверджують перерахування Вами коштів відповідно до умов договору та додатків до нього, специфікацій та накладних; у письмовому вигляді (а також у разі потреби на електронну пошту суду – inbox@zp.arbitr.gov.ua) відзив на позовну заяву, заперечення до позову (в разі наявності), документи в обґрунтування відзиву, заперечень; докази виникнення між сторонами спірних правовідносин саме на виконання умов договору.; всі оригінали (для огляду суду) та належним чином завірені копії документів, доданих позивачем до позовної заяви та на які є посилання у позовній заяві; розрахункові документи, товаротранспортні та податкові накладні; довіреності на отримання товару; інші докази (у разі наявності) в підтвердження виконання сторонами договірних зобов’язань (листи, заявки, рахунки, товаросупровідні документи, платіжні вимоги (доручення), акти приймання-предачі, тощо); у разі наявності докази надання Вам позивачем відстрочки оплати товару (умови, строк, яким чином була узгоджена відстрочка, підстави, тощо) та докази здійснення передплати товару, у разі її наявності; докази в підтвердження виникнення спірної заборгованості саме за певними накладними; контррозрахунок суми основного боргу (із посиланням на накладні та проплати і періоди виникнення простроченої заборгованості); листування з позивачем щодо спірних правовідносин; письмовідокази, які мають суттєве значення для вирішення спору по суті та інші документи, які необхідні для всебічного та об’єктивного розгляду спору; провести звірку взаємних розрахунків з позивачем на день подання позову та розгляду справи в суді (акт звірки підписаний з боку директора (чи директора та бухгалтера) товариства, в якому міститься посилання на договір та додатки до нього, специфікації, рахунки та накладні, і проплати); довіреність на представника; повідомити суд та позивача про всі існуючі засоби зв’язку (існування іншої адреси, на яку можливе направлення на ваше ім’я поштової кореспонденції; номера телефонів та адресу електронної пошти).
 
 Відповідачу копію відзиву із доданими документами терміново (до 06.02.2015 р.) направити позивачу, докази направлення надати в судове засідання.
 
Письмові пояснення, відзив (заперечення), акт звірки, докази в йього обгрунтування та належним чином завірені копії витребуваних документів надати заздалегідь (до 16.02.2015 р.) до канцелярії суду чи заздалегідь направити до суду поштовим (а також і електронним) зв’язком.
 
Явку уповноважених представників сторін визнати обов’язковою.
 
Копії ухвали направити сторонам у справі.
 
ПОВТОРНО ПОПЕРЕДИТИ СТОРІН, що у разі невиконання вимог суду, викладених у вищезазначеній ухвалі, суд має право винести окрему увалу відповідно до вимог ст. 90 Господарського процесуального кодексу України та згідно з п.    5 ст.     83 Господарського процесуального кодексу України, стягне в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
 
 
Суддя
господарського суду  
            Запорізької області                                                                         О.І.      Немченко