flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддя Т.М. Шевченко До уваги кредиторів ТОВ «ВЕЙВ ІНДАСТРІ»; ТОВ «КОМІНФОЦЕНТР» у справі № 908/4851/14 про банкрутство – Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРТОПРЕСУРС», м. Донецьк,

18 серпня 2015, 14:18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
69001, м. Запоріжжя, вул. С. Тюленіна,21/Шаумяна,4
Інформаційний центр тел. (061) 224-08-88
 
УХВАЛА
04.08.2015                                                                                           Справа №908/4851/14
Господарський суд у складі судді Шевченко Тетяни Миколаївни,
за участю: представники сторін не з’явились;
розглянувши матеріали справи №908/4851/14
за заявою боржника – Товариства з обмеженою відповідальністю “ІНТЕРТОПРЕСУРС” (83060, м. Донецьк, вул. Куйбишева, буд 143, кім.6510; адреса для листування: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 4; скорочено – ТОВ “ІНТЕРТОПРЕСУРС ”)
про визнання банкрутом,
ліквідатор – Коваленко Олександр Лазаревич,
 
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “ІНТЕРТОПРЕСУРС” (боржник у справі) звернулось до господарського суду Запорізької області із заявою про порушення справи про банкрутство на підставі частини п’ятої статті 11, статті 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, яка передбачає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником.
Ухвалою суду від 17.11.2014 заяву прийнято до розгляду, справі присвоєно номер провадження 23/64/14, підготовче засідання суду призначено на 26.11.2014, від боржника витребувано документи згідно з резолютивною частиною ухвали. Розгляд справи відкладався.
Ухвалою суду від 01.12.2014 порушено провадження у справі №908/4851/14, слухання справи в засіданні господарського суду призначено на 08.12.2014.
Постановою суду від 08.12.2014 у справі №908/4851/14 визнано ТОВ “ІНТЕРТОПРЕСУРС” банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено голову ліквідаційної комісії – Коваленка О.Л. тощо.
08.12.2014 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет оприлюднене повідомлення №12199 про визнання ТОВ “ІНТЕРТОПРЕСУРС” банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
09.07.2015 ліквідатор подав до суду звіт на затвердження.
Ліквідатор в судове засідання не з’явився, надіслав письмове клопотання, в якому просить розглянути справу за його відсутністю.
 Розглянувши звіт ліквідатора, дослідивши подані документи та наявні матеріали справи, господарський суд вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, з огляду на таке.
Відповідно до частини четвертої статті 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон про банкрутство) у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Статтею 41 Закону про банкрутство передбачено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Виходячи з приписів статей 42-44 Закону про банкрутство після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор формує ліквідаційну масу та розпочинає продаж майна банкрута через аукціон або продаж безпосередньо юридичній або фізичній особі.
Отже, ліквідатор в ліквідаційній процедурі вживає заходів щодо виявлення майна (активів) банкрута та формування ліквідаційної маси, організовує продаж майна та вчиняє інші дії відповідно до Закону про банкрутство.
Згідно із частиною першою статті 46 Закону про банкрутство після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).
Про час і місце судового засідання, у якому має розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та членів комітету кредиторів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених нім дій в ході ліквідаційної процедури.
Відповідно до частини другої статті 46 Закону про банкрутство якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам доходів і зборів за місцезнаходженням банкрута.
Разом з тим, якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна (ч. 3 ст. 46 Закону про банкрутство).
Як свідчать матеріали справи, після оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом до господарського суду з вимогами до боржника кредитори не звернулись.
Ліквідатором до реєстру вимог кредиторів включено вимоги ТОВ «ВЕЙВ ІНДАСТРІ» у розмірі 46 718,00 грн. з яких 45 500,00 (до 4-ї черги), 1218,00 грн. (до 1-ої черги) та ТОВ «КОМІНФОЦЕНТР» в розмірі 56 900,00 грн. (до 6 черги задоволення – по даним бухгалтерського обліку).
В процесі ліквідаційної процедури відбулося часткове погашення кредиторських вимог ТОВ «ВЕЙВ ІНДАСТРІ» у розмірі 1411,00грн. ( 1218,00 грн. - вимоги 1 черги задоволення та 193,00 грн. – вимоги 4 черги задоволення).
Майнових активів боржника, за рахунок яких можливе погашення кредиторських вимог у повному обсязі, ліквідатором не виявлено.
Відсутність у банкрута майна підтверджується відповідними довідками, які долучено до матеріалів справи, та ліквідаційним балансом банкрута, доданим до звіту.
Отже, за результатами пошуку ліквідатором майна у банкрута не виявлено майнових активів та грошових коштів, за рахунок яких можливо погасити кредиторську заборгованість.
Всі здійснені ліквідатором запити, отримані відповіді та інші документи, що стосуються ліквідаційної процедури, досліджено та приєднано до матеріалів справи.
Слід зазначити, що за підсумками ліквідаційної процедури вбачається, що ліквідатором вчинено належні дії по виявленню активів та пасивів боржника, внаслідок вжитих ліквідатором заходів доведено неможливість відновлення платоспроможності боржника та необхідність його ліквідації. Вказані висновки про встановлені обставини відповідають дійсності та підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні та долученими до справи.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити.
Пунктом шостим частини першої статті 83 Закону про банкрутство передбачено, що господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо: затверджено звіт ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом.
Таким чином, оскільки за результатами ліквідаційного балансу у банкрута не виявлено майна, за рахунок якого можливе погашення кредиторських вимог, підприємницька діяльність припинена, його необхідно ліквідувати, а провадження у справі припинити.
Відповідно до частини п’ятої статті 45 Закону про банкрутство вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7, 40, 45, 46, 83 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 41, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута у справі №908/4851/14 затвердити.
Банкрута – Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРТОПРЕСУРС» (83060, м. Донецьк, вул. Куйбишева, буд 143, кім. 6510) ліквідувати.
Провадження у справі припинити.
Вимоги, що не задоволені за недостатністю майна, вважати погашеними.
Копії ухвали надіслати: ліквідатору (банкруту); кредиторам (ТОВ «ВЕЙВ ІНДАСТРІ»; ТОВ «КОМІНФОЦЕНТР»); державному реєстратору Реєстраційної служби Запорізького міського управління юстиції (69035, м. Запоріжжя, вул. Сєдова, 5); Головному управлінню юстиції у Запорізькій області (державному органу з питань банкрутства), Головному управлінню статистики у Запорізькій області.