Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.10.2015 Справа № 908/2732/15
За позовом Приватного акціонерного товариства “КОРУМ УКРАЇНА”, м. Донецьк (скорочено ПрАТ “КОРУМ УКРАЇНА”);
до відповідача Публічного акціонерного товариства “Шахтоуправління “ПОКРОВСЬКЕ”, м.Красноармійськ Донецької області (скорочено ПАТ “Шахтоуправління “ПОКРОВСЬКЕ”);
Головуючий Кутіщева –Арнет Н.С.
Судді Науменко А.О.
Смірнов О.Г.
Представники:
від позивача: Сазонов Є.В., дов. № б/н від 12.01.2015р.
від відповідача: не з’явився.
ПрАТ “КОРУМ УКРАЇНА” звернулося з позовом про стягнення з ПАТ “Шахтоуправління “ПОКРОВСЬКЕ” заборгованості за Договором поставки №93п/131-11П від 01.06.2011 р. у розмірі 18670941,71 грн., пені у розмірі 5869872,77 грн., 3% річних у розмірі 802916,11 грн. та інфляційних втрат у розмірі 9073908,46 грн., всього на суму 34417639,05 грн.
Протоколом повторного автомативного розподілу судових справ, в звязку зі звільненням судді Хуторного В.М. справу передано судді Кутіщевій - Арнет Н.С. головуючий у складі колегії Науменко А.О., Смірнов О.Г.
Ухвалою суду від 07.09.2015р. справу № 908/3732/15 прийнято до провадження, провадженню присвоєно № 31/105/15-7/119/15, судове засідання призначено на 12.10.2015р.
15 липня 2015р. від відповідача надійшло клопотання про призначення економічної експертизи (в складі суду попередньої колегії головуючий Хуторний В.М., Науменко А.О., Смірнов О.Г.).
Обґрунтовуючи клопотання відповідач вказує на те, що внаслідок тривалості правовідносин між позивачем та відповідачем за договором № 93п/131-11П від 01.06.2011 року, та неналежного їх оформлення, встановлення кінцевого розміру заборгованості за окремою специфікацією потребує спеціальних знань (бухгалтерських, економічних). Крім того, сума позовних вимог є значною та в позові наведено велика кількість розрахунків штрафних санкцій, які потребують перевірки.
Відповідно до ст. 41 ГПК України, для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу.
Враховуючи викладені в клопотанні обставини, відповідач просить суд призначити судову експертизу, проведення якої доручити Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз (49000, м. Дніпропетровськ, набережна Леніна, 17, офіс 361).
На дослідження експертизи поставлено відповідачем питання:
1. Чи підтверджується документально сума заборгованості відповідача перед
позивачем, що вказана позивачем у позовній заяві по справі на дату подачі такої
позовної заяви?
2. Коли, на підставі яких первісних документів, на які суми та у які періоди у
відповідача виникав обов'язок щодо сплати грошових коштів на користь позивача?
3. Які коефіцієнти та який дійсний розрахунок штрафних санкцій мав бути
застосований до сум заборгованості відповідача перед позивачем за кожен місяць їх
нарахування?
Клопотання подано згідно зі ст. 22 ГПК України, було судом прийнято до розгляду, але по суті не розглядалось в судовому засіданні 15.07.2015р.
03 вересня 2015р. від позивача надійшла заява про збільшення розміру позовних вимог.
Заява подана згідно зі ст. 22 ГПК України, судом в судовому засіданні 12.10.2015р. (новий склад колегії Кутіщевій - Арнет Н.С. головуючий у складі колегії Науменко А.О., СмірновО.Г.) прийнята до розгляду.
12 жовтня 2015р. від відповідача надійшло клопотання про відкладення судового засідання, з метою надання заперечень проти заяви позивача про уточнення позовних вимог.
Згідно ст. 22 ГПК України, сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їх процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об’єктивного дослідження всіх обставин справи.
Згідно ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази додаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно ст. 28 ГПК України, керівник підприємства зобов’язаний забезпечити явку компетентного, повноважного представника, або особисто прийняти участь в судовому засіданні.
Тому, клопотання відповідача залишено без задоволення.
Згідно ст. 4-5 ГПК України, невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим кодексом та іншими законами України.
Відповідно до ч.2, 3 ст. 41 ГПК України, учасники судового процесу мають право пропонувати господарському суду питання, які мають бути роз'яснені судовим експертом. Остаточне коло цих питань встановлюється господарським судом в ухвалі. Проведення судової експертизи доручається державним спеціалізованим установам чи безпосередньо особам, які відповідають вимогам, встановленим Законом України "Про судову експертизу".
Суд прийшов до висновку, що для об’єктивного розгляду спору по суті, враховуючи значний розмір сум позовних вимог і складні розрахунки, надані позивачем, які не визнає відповідач, необхідно призначити судову економічну експертизу, поскільки ці питання можуть бути розглянуті і підтверджені компетентними експертними органами, що мають спеціальні знання.
З урахування викладеного, клопотання відповідача щодо призначення судової експертизи судом задоволено частково. Провадження по справі № 908/2732/15 слід зупинити до отримання висновку експерта.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 41, 79, 86 ГПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання відповідача про призначення судової експертизи задовольнити частково.
Призначити судову економічну експертизу та винести на вирішення експертизи наступне питання:
- Чи підтверджується документально сума заборгованості відповідача перед
позивачем, що вказана позивачем у позовній заяві по справі на дату подачі уточненої (збільшеної) суми ціни позову?
- Коли, на підставі яких первісних документів, на які суми та у які періоди у
відповідача виникав обов'язок щодо сплати грошових коштів на користь позивача?
- Які коефіцієнти та який дійсний розрахунок штрафних санкцій мав бути
застосований до сум заборгованості відповідача перед позивачем за кожен місяць їх
нарахування?
Проведення судової економічної експертизи доручити Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз (49000, м. Дніпропетровськ, набережна Леніна, 17, офіс 361).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст.384, 385 КК України.
Первоночально, витрати, пов’язані з оплатою за проведення судової економічної експертизи, на підставі рахунків, виданих експертною установою, уповноваженою судом проводити судову експертизу, судом покладаються на відповідача, як ініціатора проведення даної експертизи.
Подальше вирішення питання щодо розподілу судових витрат, відповідно до ст.49 ГПК України, буде вирішено судом при винесенні кінцевого процесуального документу по розгляду справи по суті в суді першої інстанції..
Зобов’язати сторони надати експертам необхідні для вирішення поставлених питань оригінали документів і забезпечити вільний доступ до них.
Попередити сторони про відповідальність, передбачену п. 5 ст. 83 ГПК України.
Провадження у справі зупинити до отримання судом висновків судової експертизи.
Головуючий Н.С. Кутіщева - Арнет
Судді А.О. Науменко
О.Г. Смірнов