flag Судова влада України
Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

До уваги учасників процесу та користувачів судових послуг!

27 вересня 2018, 10:09

У зв’язку з запланованим впровадженням в роботу суду з 01 січня 2019 року Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі ЄСІТС) та її модуля - підсистеми «Електронний суд», впровадження якої передбачено розділом XI Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 р. №30 (із змінами), виникла потреба в скануванні матеріалів справ для забезпечення повноцінного запровадження підсистеми електронного суду та її нормального функціонування в судах.

 З метою врегулювання процесу підготовки до впровадження в роботу модуля «Електронний суд» Державна судова адміністрація України листами від 01 серпня 2018 року №15-14040/18 та 13 вересня 2018 року №15-17388/18 зобов’язала суди сканувати судові справи та матеріали для подальшого їх експортування в автоматизовану систему документообігу суду.

Сканування документів необхідне для можливості їх надсилання в електронному вигляді сторонам по справі та іншим учасникам процесу в передбачених процесуальним законодавством випадках, а також для запровадження створення та ведення судової справи в електронній формі та її дистанційного витребування судами апеляційної та касаційної інстанції.

Згідно з листом ДСА України від 13 вересня 2018 року №15-17388/18 скануванню підлягають всі матеріали судових справ, що надходять до суду вперше після 01.09.2018 р., а також всі матеріали судових справ, по яких відкриті провадження та які, як передбачається, не будуть розглянуті по суті до 01.12.2018 року, включаючи справи по яким провадження тимчасово зупинені.

Виконати сканування можливо лише якщо документ представлений в розшитому вигляді. Правом на розшивання засвідчених копій документів, що подаються сторонами чи учасниками процесу до суду суди не наділені, а скріплення документів будь-яким механічним способом (металевими зшивачами різного типу) робить сканування неможливим.

Технічні вимоги до копій відсканованих документів, що в подальшому можуть бути експортовані до підсистеми «Електронний суд» є досить значними. З метою їх дотримання, для належного сканування матеріалів судових справ витрачається значна частина робочого часу працівників апарату суду та задіюється чималий людський ресурс.

З урахуванням викладеного, просимо сторін та учасників судового процесу в господарському суді Запорізької області при подачі до суду позовів, клопотань, заяв, та будь-яких інших письмових доказів, що долучаються до матеріалів судової справи не зшивати зазначені документи металевими зшивачами або будь-яким іншим способом, що утруднює чи робить неможливим їх подальше сканування, а скріплювати документи канцелярськими скріпками, біндерами, тощо.

З електронною копією листа ДСА України від 13 вересня 2018 року №15-17388/18 можна ознайомитись за посиланням.

 

За повідомленням прес-служби суду